Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, _daras_ napisał:

 

Masz bardzo dobry TV, po co chcesz teraz zmieniać? Nie zobaczysz dużej różnicy poza czernią. Obecnie panuje zastój, 4K i HDR to wszystko co wystarcza na tę chwilę.

Mam go chyba 3 lata i tak myślałem, że może coś się mocno ruszyło w temacie. 3 poprzednie telewizory właśnie co taki czas wymieniałem. Poprzedni do żyda, dopłata i nowy model. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kiseki napisał:

Mam go chyba 3 lata i tak myślałem, że może coś się mocno ruszyło w temacie. 3 poprzednie telewizory właśnie co taki czas wymieniałem. Poprzedni do żyda, dopłata i nowy model. 

 

Bez sensu w tej chwili ziom, wyjdą tviki z hdmi 2.1 wtedy sobie zmienisz na Qleda albo innego nie wypaleńca.

Nowe konsole może w tetrisach będą miały szachownice do 8k, ale w hdmi 2.1 nie chodzi o samą rozdzielczość

 

lepszego momentu na wstrzymanie się z zakupem telewizora nie będzie :kaz:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj bawiłem się następca popularnej serii z zeszłego roku NU8000 - Samsung RU8002 i powiem szczerze, że gdybym był na miejscu kumpla to bym go spakował i odwiózł do sklepu.

 

Pierwszy raz widzę telewizor LCD ze średniej polki, który jest ciemniejszy od Oleda - te 350 nitow jest chyba tylko na papierze, efekt HDR praktycznie nie zauważalny, w dzień filmy można oglądać tylko w trybie Dynamicznym, na każdym innym średnio cokolwiek było widać. Podczas włączania materiałów z HDR widać, że telewizor traci jasność. MF bardzo dziwnie chodził, miejscami dobrze, miejscami klatkował no mega zawód, biorąc pod uwagę że dał za niego ponad 3300 zł i mająć w pamięci zeszłoroczne NU8000. Nie polecam!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No nie wiem, jakis czas temu mialem tego Panasonica, w ktorym walnęła matryca DX750, czasy Samsunga KS7000 - mial 500 nitow, świecił tak, ze można było go w dzien na przeciwko okna postawić, 2 lata później wypluwaja na rynek 300 nitowe crapy, które dodatkowo 300 nitow widziały chyba tylko w specyfikacji.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, easye napisał:

Ten XF ile ma nitow? jeszcze teraz jest Philips Oled na promce za 4700.

Jeżeli chodzi o XF9005, to  w HDR maksymalna jasność na fragmencie ekranu wynosi około 1100 nitów, zaś średnia jakość efektu HDR to około 890 nitów. Z kolei w SDR, to na pełnym ekranie okolo 600 nitów, na fragmencie ekranu około 950 nitów.

Z pełnym przekonaniem mogę polecić ten tv,  jestem z niego bardzo zadowolony, a wcześniej miałem Samsunga KS7000.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Bardzo jasne poranki, ciemne popołudnia. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja używam oddzielnych ustawień na noc i na dzien. Innych do grania na każdej z konsol. Z resztą, te defaulty o kant dupy rozbić: tryb Technicolor ma rzekomo dawać niesamowitą jakość, a ja nie mogę na niego patrzeć bez wyblakłe kolory.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Panowie trochę wypadłem z tematu TV. Dobry przyjaciel dziś zamówił do salonu drugi TV https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue75ru7102k.bhtml?from=ceneo&p=6499.00&cr=0&t=20190828-0936

 

Salon ma duży, więc zależało mu na rozmiarze. Ten TV jest jako taki? Duża różnica in minus względem tego modelu? https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue75nu8002,id-1120087?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=882242&utm_campaign=2019-08&utm_term=TELEWIZORY&ceneo_spo=false

Proszę o jakiś info bo może go jeszcze odmówić. Aaaa na TV będzie głównie oglądany Netflix, Hbo, Amzon Prime i sporadycznie kablówka. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...