Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem bo to forum dyskusyjne. Jak chcesz pogadać to zapraszam. Jak chcesz "xD" wklejać to sorry, nie ze mną. Wołaj Fanka i innych i się śmiejcie. I znowu nie przeczytałeś co napisałem. Sam za to napierdalasz bezsensowne posty po kilka razy dziennie a mi zarzucasz wywód na pół strony. Ehhh.

Odnośnik do komentarza

No przed chwila mi zarzuciles to samo, bo wkleil zdjecia Oleda po 27 i zmieniłem zdanie na temat wypalen ktore niestety przebijaja sie 10 razy bardziej niz w 12 letniej plazmie.

Wroc za 17 miesiecy wkej wtedy zdjęcie i to bedziemy mieli odpowiedź, czy wystarczy nie oglądać np. kanałów informacyjnych.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, funditto napisał:

Czyli jestem na forum jedynym użytkownikiem mającym OLEDa powyżej dwóch lat, który nie ma wypaleń na TV ? :O 

 

Za chwilę równo dwa lata stukną, wciąż jest dobrze. Na TV gram, oglądam YT, filmy i seriale. Wchodziłeś kiedyś do Internetu sam z siebie napisać, że używasz przedmiotu X przez Y czasu i wszystko jest w porządku? No nie, bo tego każdy oczekuje, że sprzęt po prostu działa i żadnych pochwał czy laurek nie będzie pisać. Do czasu - jak się coś się komuś zepsuje to zaraz wyleje żale, a nawet i osobistą krucjatę zacznie. Wystarczy przejrzeć ostatnie parę stron.

 

Kyo, że Tobie się chce. Mi już zbrzydło totalnie.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, że mój post o świadomych użytkownikach, nie braliście jako sarkazm. 

 

Trzeba być świadomym walet i zalet OLEDów. Większość forumowiczów posiadających OLEDy korzysta z takich rzeczy, że jest malutka szansa, żeby coś się im przytrafiło. No ale jak ktoś ogląda na nim głównie telewizję to sam jest sobie winny.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.11.2019 o 14:18, easye napisał:

Patrząc tylko na nasze forum, gdzie użytkowników Oledów można policzyć na palcach obu rąk, a postów dotyczących przebarwień i wypaleń było już minimum od 6 użytkowników

 

Jesteś tak ewidentnym manipulatorem że chyba większego na forum nie ma, wliczając Mendrka. Jakieś statystyki prowadzisz ile oledów zostało sprzedanych użytkownikom forum czy jak?

 

Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z natury ludzi, że jak coś się psuje to pierwsze co idzie to wbija do neta i zaczyna krytykować produkt? Jak u kogoś działa dobrze to nie ma potrzeby na uzewnętrznianie się, o czym pisał już raven

 

Ja mam C8 od dokładnie roku, nie mam wypalonej mapy z RDR2, hudu z gearsów ani żadnych elementów z aplikacji pokroju Netflix/Youtube/Spotify, a tam są statyczne obrazy. Mam prawo się wypowiadać czy będziesz pier/dolił że jestem szczęściarzem albo  powinienem napisać w temacie po xxxx godzinach? Nie wiem, może należy do rodziny szczęściarzy, bo u mojego ojca 12 letnia plazma też nie jest wypalona mimo gwałcenia TVNu dzień w dzień.

 

Jedyne co u mnie się stało to wymiana matrycy po zauważeniu przypadkiem czerwonego piksela, wymiana trwała 15 min. Polecam LG.

Odnośnik do komentarza

Masz rok Oleda, z czego już raz miałeś wymieniana matryce (liczba h liczy sie zatem od nowa), ale to ja jestem manipulatorem dając przykład po 27 miesiącach użytkowania?  No jak ktos co roku bedzie zmienial telewizor albo matryce no to szansa na wypalenia na pewno spada!

Odnośnik do komentarza

W ogole czaicie NIE wymieniać TVka co dwa lata i jeszcze łasić się na jakiegoś LEDa? XDDDD niby można tak żyć, ale ludzie w 2019 mają jednak godność i standardy ;) 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

W ogole czaicie NIE wymieniać TVka co dwa lata i jeszcze łasić się na jakiegoś LEDa? XDDDD niby można tak żyć, ale ludzie w 2019 mają jednak godność i standardy ;) 

Mógłbyś nam przypomiec jaki model telewizora miałeś przed Oledem? xD

Odnośnik do komentarza

No i? Ja nadal odnoszę się do wypaleń po upływie gwarancji, w 5 postach podkreślałem, ze niemalże przez cały okres gwarancyjny praktycznie nie miałem się do czego przyczepić, a nagle po 27 miesiącach wygląda jak kupa, Ty zaś wchodzisz do tematu, (pipi)isz, ze masz 12m, jak koledzy powyżej - nic Cie się nie wypaliło, wiec "jestem manipulatorem" (jeszcze jakieś paręnaście stron wcześniej pisałeś, ze "użytkujesz go z głowa", pilnujesz godzin i manualnie czyścisz matryce po każdym dłuższym użytkowaniu, "bo wiesz jaka technologie kupiles")

 

Na razie wśród moich 3 znajomych przetrwała jedna 6tka bez skazy, u człowieka, który prawie w ogolę nie ogląda telewizji  - jedynie z bandingiem ma wieksze problemy niz u mnie, bo nawet przy materialach SDR jest widoczny - 55C6V.

 

Dziwne jest to ze u mnie większe szkody spowodowała telewizja niz tryliardy h przegrane w grach z HDRem i jasnoscia na maksa.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, easye napisał:

Mógłbyś nam przypomiec jaki model telewizora miałeś przed Oledem? xD

 

Miałem LEDa od Samsunga i po dziś dzień mi wstyd. Generalnie nie ma sensu brać nic innego, niż OLED. No chyba, że ktoś chce się kisić z martwą technologią i szarościami zamiast czerni. :)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Kyo napisał:

 Wołaj Fanka i innych i się śmiejcie. I znowu nie przeczytałeś co napisałem. Sam za to napierdalasz bezsensowne posty po kilka razy dziennie a mi zarzucasz wywód na pół strony. Ehhh.

 

Co Fanka, co Fanka. Nie mieszajcie mnie w swoje telewizory.

Mam paczki do dostarczenia jestem zajęty

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Miałem LEDa od Samsunga i po dziś dzień mi wstyd. Generalnie nie ma sensu brać nic innego, niż OLED. No chyba, że ktoś chce się kisić z martwą technologią i szarościami zamiast czerni. :)

A mi przyszedł dziś ten QLED QE55Q70R.

 

Pierwsze wrażenia są doskonale. Czarne jest czarne na tyle ile local dimming i ograniczona liczba stref pozwalają. Właśnie bawię się materiałami 4K i HDR pali po oczach jasnością. System Tizen jest lekki i responsywny, a dźwięk nawet nie tak płaski jak w starej Toshibie (rozważam pozbycie się obecnego budżetowego soundbara bo niekoniecznie wnosi on teraz wartość).

 

Na razie jestem super zadowolony, tym bardziej że nowy TV wysyłkowo wyszedł 600-900 zł taniej niż na miejscu w popularnych sieciowkach.

 

I zmieniałem z 7-letniej Toshiby 40" która masakrycznie smużyla w czarnych scenach podczas grania, także przeskok jakościowy robi swoje. Kolejny TV (o ile ten pożyje z 5-6 lat) to pewnie już będzie OLED, bo co jeszcze będzie dało się ze starej technologii LCD wycisnąć w tym budżecie ~4000 zl?

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
A mi przyszedł dziś ten QLED QE55Q70R.
 
Pierwsze wrażenia są doskonale. Czarne jest czarne na tyle ile local dimming i ograniczona liczba stref pozwalają. Właśnie bawię się materiałami 4K i HDR pali po oczach jasnością. System Tizen jest lekki i responsywny, a dźwięk nawet nie tak płaski jak w starej Toshibie (rozważam pozbycie się obecnego budżetowego soundbara bo niekoniecznie wnosi on teraz wartość).
 
Na razie jestem super zadowolony, tym bardziej że nowy TV wysyłkowo wyszedł 600-900 zł taniej niż na miejscu w popularnych sieciowkach.
 
I zmieniałem z 7-letniej Toshiby 40" która masakrycznie smużyla w czarnych scenach podczas grania, także przeskok jakościowy robi swoje. Kolejny TV (o ile ten pożyje z 5-6 lat) to pewnie już będzie OLED, bo co jeszcze będzie dało się ze starej technologii LCD wycisnąć w tym budżecie ~4000 zl?


Jak tam wygląda sytuacja z input lagiem?
Odnośnik do komentarza

Jak odpalałem Wieśka to mialem włączone wspomagacze, żeby zbadac czy pojawią się artefakty. Działało dobrze, płynnie, ale nie porównywałem jeszcze do trybu "gołego" bez uplynniacza. Po robocie będę się dalej bawił.

 

Dodam tylko, ze sluchawki (Bluedio TM 5.0) parują się bez problemu z TV, co np. było deal breakerem w Philips PUS7303, ktory nie widzi żadnych słuchawek, mimo że ma Bluetooth.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...