Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, _Red_ napisał:

Cena świetna, ale wnioskuję,  że to ostatnia sztuka (nie da się dodać drugiej do koszyka). Typowa praktyka MM by pozbyć się towaru z wystawy, nie pisząc o tym w ofercie. Tak samo było z OLEDem Panasonica. 4999 zł a na miejscu wychodzi, że to ekspozycja z wypalonymi pikselami.

Watpie, aby chodzilo o ostatnia sztuke, gdyz mozna zarezerwowac bezposrednio w markecie i jeszcze dzis bedzie pewnie do odbioru, badz z dostawa bezposrednio do domu. Mozliwe, ze jest ograniczenie co do ilosci sztuk na jednym zamowieniu, ale przy 2 oddzielnych nie powinno byc juz problemu.

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Może, nie wiem, jedynie snuję domysły. Inne TVki można brać po 2 sztuki na raz w koszyku :) Raz już miałem analogicznie z tym panasem, normalnie dodany do koszyka, ale tknęło mnie pojechać zobaczyć, a to wystawka. 

Jeśli jednak ten jest legitny, to najlepsza cena na świecie 4300 zł za 65". Przeżyłbym nawet input laga xd

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Red_ napisał:

Może, nie wiem, jedynie snuję domysły. Inne TVki można brać po 2 sztuki na raz w koszyku :) Raz już miałem analogicznie z tym panasem, normalnie dodany do koszyka, ale tknęło mnie pojechać zobaczyć, a to wystawka. 

Jeśli jednak ten jest legitny, to najlepsza cena na świecie 4300 zł za 65". Przeżyłbym nawet input laga xd

Przy 4K jest 23 ms, takze jest dobrze :d Troszke gorzej przy fullhd ok. 40 :d

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.11.2019 o 07:25, mozi napisał:

Ponoć 14 ms więc jest za(pipi)iście - testowałeś ten upłyanniacz w tryb "gra"? Jestem ciekaw opinii.

https://hdtvpolska.com/nowa-klasa-wyzsza-samsung-qled-q70r-test/?showfull=1

 

Zrobilem więcej testow, akurat miałem pod ręką sleeping dogs na ps4. Bez uplynniacza w trybie "gra" widac, ze jest typowe przecietne ~30fps. Po włączeniu motion flow dla gier wyraznie gra dostaje boosta płynności. I co ciekawe nie wygląda to sztucznie ani nie dokłada błędów wizualnych. Czasem w grach są opcje "lepsza grafika czy lepszy framerate". To dokłada frejmrejtu bez uszczerbku dla grafiki ani input laga. Mierzone organoleptycznie tj. szybkie ruchy gałką w lewo i prawo plus modyfikowanie ustawien TV, by obserwować laga. W grze nie ma żadnych opóźnień widocznych przez ludzkie oko. Dopiero minimalna różnice czuć po zmianie trybu na "Film", ale wiadomo, że to nie służy do grania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja brałem z allegro właśnie z IT Shop 24 z Rzeszowa. To sklep stacjonarny ale także wysyłają - dotarł na drugi dzień w perfekt stanie otoczony piankami, folią itp. Przez jeden dzień miał wystawiony za 3998 zł czyli taniej niż w swoim sklepie online (minus jakiś tam drobny cashback za zakupy przez appkę Goodie). Nie wiem nawet czy bym fizycznie wpakował TV ze sklepu stacjonarnego do bagażnika - raz z kumplem niosłem z buta we dwóch pudło bo miał blisko ze sklepu do chaty - ewidentnie 55" wymaga dwóch osób.

 

edit:

w opiniach o QLEDach czytalem, ze jak to samsungi, przejaskrawione, przecukierkowione. Ale to wszystko kwestia settingu: tryb filmowy, temperatura kolorów, kontrast, gamma i z kilka innych parametrow naprawdę poskutkowały naturalną i świetną kolorystyką (testowano na najnowszych Avengersach z Bluraya/1080p). W ogole tv włącza się w 2 sekundy od wcisniecia na pilocie, paruje się z soundbarem więc nie trzeba dwóch pilotów. Netflix odpala się w ułamku sekundy od wcisniecia przycisku. Jestem ukontentowany w stopniu 9/10 po przesiadce z Toshiby i caly czas bym teraz siedzial w serialach i grach <3

 

edit2

u kolegi co ma TV z matrycą IPS od razu widać, że kąty ogladania lepsze, ale czarny to realnie ciemnoszary. Za to 50Hz Philips PUS7303 za ok 1500 zł mniej naprawdę nie działał gorzej. Płynny, czarny, z ambilightem. To chyba faktycznie różnice między tymi telewizorami są dostrzegalne tylko dla ludzi z miernikami kolorów, jasności itp.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jako, że jestem przed zakupem nowego telewizora, poczytałem trochę testów tego QLEDA.
Wynika z nich jasno, że najmocniejszą stroną modelu jest GAMING. Myślę sobie, że to dobra wiadomość ale za chwilę zauważam brak HDMI2.1.
Jako, że przeczuwam zakup konsoli nowej generacji na premierę  to QLED od Samsunga jest w moim przypadku pomysłem z czapy. Pewnie skończy się na lekkiej dopłacie i C9 od LG. Zwłaszcza, że chwilę temu była już opcja 4999,- w NeoNet.

Odnośnik do komentarza

HDMI 2.1 głównie dla 8K i 4K ale przy 120hz (o dziwo Q90 to wspiera pomimo HDMI 2.0), choć większy przesył danych może zapewnić lepszą jakość kolorów jak i dźwięku, ale też nie robiłbym z tego dealbreakera przy wyborze obecnych TV.

6 minut temu, Faka napisał:

Hardware prędzej, także ja czekam na nowe TV z tym nowym HDMI, co by wymienić oleda przed wypaleniami xd

Możesz wymienić na C9 lub B9, które mają już HDMI 2.1

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...