Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Niee, OLED już nie biorę. Czekam na te nowe Qledy Samsunga, a to też za sprawą opcji gaming od Reda, który spoko to wytłumaczył. 



Przyznam że bez upłynniaczy to już chyba nie zrezygnuję, wyraźnie poprawiają komfort grania, nie zwiększając laga za bardzo, bo i tak jest często niższy niż w innych tv bez upłynniaczy.

Jest oczywiście kilka problemów, jak artefakty, ale często ich kompletnie nie widać, albo się nie zwraca uwagi. Najgorzej, że dostęp do upłynniaczy jest mocno średni, trzeba sporo się przeklikać przez opcje, a chciałoby się pod jednym przyciskiem aby można było szybko zmieniać.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Moldar napisał:

Przyznam że bez upłynniaczy to już chyba nie zrezygnuję, wyraźnie poprawiają komfort grania, nie zwiększając laga za bardzo, bo i tak jest często niższy niż w innych tv bez upłynniaczy.

Jest oczywiście kilka problemów, jak artefakty, ale często ich kompletnie nie widać, albo się nie zwraca uwagi. Najgorzej, że dostęp do upłynniaczy jest mocno średni, trzeba sporo się przeklikać przez opcje, a chciałoby się pod jednym przyciskiem aby można było szybko zmieniać.

No chyba że wydadzą konsole, na której w koncu gry będą chodzić w 60fpsach, nie bedziesz miak wtedy artefaktow. Od 2 lat gram wyłącznie na PC i też nie wyobrażam sobie wrócić do 30 fpsow.

 

Hdmi 2.1 to nie tylko 8k  ale np 120 fpsow, no mógłby to być niezły dealbreaker.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, easye napisał:

No chyba że wydadzą konsole, na której w koncu gry będą chodzić w 60fpsach

Takie konsole zawsze istniały i istnieją nadal. Po prostu nigdy większe studia nie wybiorą 60fps ponad graficzkę. Konsole to nie pc.

Ja myślę cały czas, czy nie kupić samsunga q80r, ale brak earc, hdmi 2.1, dolby vision mocno mnie wstrzymuje...

Edytowane przez Marcin_wawa
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wystarcza droższe konsole z zapasem mocy, bo z czego teraz niby rezygnują? Ustawienia graficzne większości multiplatform na Low a i tak większość chodzą najczęściej w 30 fpsach.

 

Jeśli takie ps5 naprawdę ma mieć układ na poziomie GTX1080, z normalnym procesorem to z zamkniętą architektora jest bardzo duża szansa że w koncu zobaczymy na konsolach płynne gry. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dobra, wy tu OLED-y, następne generacje, plazmy, ale wróćmy na chwilę do bieda-TV. Jaki model do pogrania na konsolkach obecnej generacji dla osoby, dla której 720p z Xboxa360 to super grafika? Wszedłem na Allegro, sortowanie po popularności, wywaliło mi model Samsung UE50RU7172. Daje to radę czy szajs, a może coś innego? TV do kupienia na już, nie chcę czekać.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Meanthord napisał:

Dobra, wy tu OLED-y, następne generacje, plazmy, ale wróćmy na chwilę do bieda-TV. Jaki model do pogrania na konsolkach obecnej generacji dla osoby, dla której 720p z Xboxa360 to super grafika? Wszedłem na Allegro, sortowanie po popularności, wywaliło mi model Samsung UE50RU7172. Daje to radę czy szajs, a może coś innego? TV do kupienia na już, nie chcę czekać.

Zawsze jak pytasz o takie coś podaj orientacyjny budżet jakim dysponujesz bo inaczej ciężko coś zaproponować.

Odnośnik do komentarza

Jest sens kupować Oleda ? Mój sygnał to w 50% PS4 i dalej Canal plus oraz Netflix

Jestem po zwrocie dwóch Samsungów q70r i 80r ( u mnie te telewizory same się włączały, żadne ustawienia serwis,  nie mógł pomóc)

Myślałem o panasonicu GZ950 lub LG C9 ale przeglądając takie strony i fora jak hdtv forum, av forum, Rtings itd. odechciewa się oleda. Plaga wypaleń i powidoków jest masakryczna. Nie chce być niewolnikiem telewizora i przełączać kanały bo coś się wypali. Nie robić platyny bo znaczki w grze za mocne itd.

 

 

Odnośnik do komentarza

 

31 minut temu, mobie napisał:

Jest sens kupować Oleda ? Mój sygnał to w 50% PS4 i dalej Canal plus oraz Netflix

Jestem po zwrocie dwóch Samsungów q70r i 80r ( u mnie te telewizory same się włączały, żadne ustawienia serwis,  nie mógł pomóc)

Myślałem o panasonicu GZ950 lub LG C9 ale przeglądając takie strony i fora jak hdtv forum, av forum, Rtings itd. odechciewa się oleda. Plaga wypaleń i powidoków jest masakryczna. Nie chce być niewolnikiem telewizora i przełączać kanały bo coś się wypali. Nie robić platyny bo znaczki w grze za mocne itd.

 

 

Może same się włącząły bo miałeś je jakims cudem sparowane po hdmi arc i co byś nie włączył to tv tez sie odpalał. Miałem chyba podobnie. 

 
  •  
Odnośnik do komentarza
Teraz, Jakim napisał:

Może same się włącząły bo miałeś je jakims cudem sparowane po hdmi arc i co byś nie włączył to tv tez sie odpalał. Miałem chyba podobnie.

Haha...u mnie się coś wgl pokiepsilo i jak wyłączałem telewioz to włączała się konola, np 1 w nocy...wyłączam konsole i tv. Kładę się do łóżka a po minucie słyszę jak odrzutowiec startuje xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...