Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, oledy są teraz tak tanie, że jeśli komuś zależy na jakości obrazu to warto, nawet biorąc pod uwagę, że za kilka lat się wypali i trzeba będzie go wymienić na nowy... Wczoraj u kumpla oglądałem film na netflixie na Qledzie Q65R czyli model nie najtańszy i z 2019 roku. Delikatnie powiem, że ja byłem zażenowany i nawet nie potrafiłem się skupić na filmie, tak mnie te szaro/ niebieskie rozjaśniające się  czernie rozpraszały w porównaniu z oledem. To jest przepaść i inna liga. Miałem wrażenie, ze oglądam tv z przed 15 lat. Co najlepsze wszystkim innym obraz wydawał się świetny i nic im nie przeszkadzało. Ludzie są bardzo mało wymagający. Jeśli nie oglądasz dużo tv informacyjnych/ dzień dobry TVN to naprawdę warto. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Q65 to chyba technicznie to samo co Q60. To słaba seria z krawędziowym podswietleniem, brakiem lokalnych stref i slabym HDR (niewiele mocniej swieci niz standardowy tryb SDR).

 

Q90 jednak kosztuje juz tyle, ze imho lepiej isc w tego LG C9 - w sklepie naprawdę swietne wrażenie robiły na mnie OLEDy, ale jako ze polowe czasu TV leci jako paplanina w tle z wlaczonym TVN24, to pewnie legendarne przypalenia w koncu byłyby widoczne.

 

Odnośnik do komentarza

Wg recenzji i mojego riserczu, można tak powiedzieć. Wybor mialem juz tylko miedzy nimi.

 

Samsung ma lekki fajny system, który się jeszcze nie zawiesil ani razu, dobre wsparcie trybu gier (uplynniacze bez wyraznych artefaktów) i niski input lag. Ogarnia nieźle czernie, które w mocno ciemnych scenach zlewają się czarną ramka TV bez poświat. Padło tu wcześniej info, ze z kodem z Cdaction mozna oszczedzic chyba 1000 zl w sklepie Samsunga, ale o dziwo zadne stronki typu pepper tego nie opisuja, a przecież to radykalna obniżka.

 

Sony wyciska jeszcze więcej jasnosci HDR, ma dodatkowo audio 3.5mm jack, dolby atmos i vision. W grach ma za to gorszego (43ms) input laga dla 1080p, za to dobre 20ms w 4k (o ile masz np. prosiaka, xbone x). Srednie opinie zbiera Android jako powolny z tendencja do przycinania sie (pisalem wcześniej, ze YT w markecie mi sie skraszował w kilka sekund w 4K).

 

Oba mają matrycę 120Hz i lokalne strefy wygaszania w podobnej ilości. No i ktoś ostatnio wyhaczyl świetna promke na 65" soniacza w niemieckim media markt. Chyba 999 ojro z odbiorem w wybranym markecie w DE.

 

Na Rtings oba modele mają doskonałe opinie.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, _Red_ napisał:

No wez napisz :[

Chcialem go kupić jak był po ok 2 tysie. Chce wiedzieć co "straciłem".

 

 


Pisałem o tym w temacie pomoc. Po włączeniu TV muszę przestawiać za każdym razem Styl wyświetlania obrazu. Mimo, że jest GRA zaznaczony to nie jest zastosowany. Muszę go odznaczyć i zaznaczyć ponownie. I tak po kazdym wyłączeniu TV albo zmianie źródła na na przykład drugie HDMI i ps3 tam podłączone. Wszystko jest w porządku tylko jak się korzysta ze smarta albo telewizji naziemnej. Specjalnie ją podłączyłem swego czasu, żeby sprawdzić. 

 

Druga sprawa i podobna do poprzedniej to w opcjach mam zwiększoną głosnosć dźwięku na 10 i po włączeniu TV nie jest to zastosowane i znowu przelotka po opcjach żeby odhaczyć 10 i zaznaczyć ponownie i działa. Robię to już tak automatycznie, że się przyzwyczaiłem. Znowu z kolei z telewizją i smartem działa to ok.

 

Reklamowałem TV z tego powodu bo technicy stwierdzili, że rzeczywiście to dziwnie wygląda. Zabrali TV, sprawdzili to na innym TV i innym wyższym modelu i jest to samo, więc Philips tak sobie to wymyslił, że tak ma być i ch.uj reklamacja nieuwzględniona. Wgrali mi tylko inny soft, który nic nie zmienił i powiedzieli, że zasugerują Philipsowi, żeby zmienił to w akutalizacji.

 

Na innych forach wyczytałem, że ludzie też to mają, a innemu kolesiowi dźwięk zmieniał się po każdym przełączeniu kanału w kablówce przez dekoder, gdy ten zbyt długo wyszukiwał sygnał.

 Zapomniałbym o smarcie, który potrafi sie wy(pipi)ac w srodku odcinka mimo neta po kablu, ale nie wiem czy to wina apki czy serwerów playera, bo na ps4 tez się wyje.bać potrafi.

Oprócz tego obraz mi się podoba zwłaszcza jak się ogląda UHD albo BR.

 

Edytowane przez Plugawy
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...