Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem przypadkiem na ekranie TV 1 zepsuty pixel :f Widac go tylko na niebieskim tle (akurat siedzialem blisko ekranu i miałem planszę logowania do  PS4) stad wczesniej niczego nie dostrzeglem robiąc oględziny tuz po odbiorze.

 

Nie jest on martwy (taki nigdy nie swieci) ani gorący (zawsze biały) bo widac go tylko jako szary piksel na niebieskim tle (na innych planszach swieci zgodnie z resztą tła).

 

Z tego co czytałem to "stuck pixel", ktorego można rzekomo naprawić zapuszczaniem jakichs plansz zmieniających kolory. Prawda to?

 

Docelowo sprawę zignoruje bo tego nie da się dostrzec przy normalnym użytkowaniu, ale jeśli są sposoby pozaserwisowe (o ile to się serwisuje w ogole) to chętnie usłyszę opinię.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to Q85 ma wiecej stref lokalnego wygaszania oraz moduł one connect box. Chyba takze lepsza powloke antiglare. Co mnie dziwi, ma lepsza jasnosc, ale sporo gorszy kontrast - jak to możliwe? https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-samsung-q80r/782/807

 

Osobiscie przy 55 calach nie chcialem isc w drozsze LCDki niz 4000 zl. Wyzej to juz wolałbym pokusić się na OLEDa.

 

Taka obserwacja jeszcze - w grach, gdzie jest duzo czerni, cienkich elementow (np. ciemne barierki, słupki, gałęzie itp) to potrafią one lekko, hmmm, smuzyc,  gdy się powoli przesuwa kamerę. Np. cienki czarny obiekt robi się odrobinę grubszy przy przesuwie kamery, a następnie wraca do normy gdy kamera się zatrzyma.

 

Myślałem, ze takie kiepskie odwzorowanie ruchu cienkich czarnych obiektów w grach to byla przypadlosc mojej starej Toshiby (mniej Hz, wolny response time, podswietlenie krawedziowe) ale możliwe ze to w ogole fakap LCDków i lepiej nie będzie. Przecież samsungi niby są bardzo szybkie i stworzone do gier i zadna recka o tym nie wspominala.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Q85 to troszkę gorsza wersja Q90. Ma powłokę antyrefleksyjną, tym samym gorszy kontrast bez local dimmingu, ale lepsze kąty widzenia. Sam local dimming dostaje po dupie przy Trybie Gry. Przy innych trybach już Local Dimming daje radę i jest lepszy od tego, który jest w Q70 z racji większej liczby strefa lokalnego wygaszania. No i reszta na korzyść Q85 to takie bajery jak One Connect Box, lepsze pokrycie barw DCI, czy większa jasność HDR. Sam się zastanawiałem nad tymi modelami, jednak na ten moment jestem zdecydowany na Q70, szczególnie ze względu na cenę z kodem zniżkowym. Mam teraz NU71, który ma świetne odwzorowanie czerni i ze wszystkich tegorocznych QLEDów ten z numerkiem 70 jest najbliżej takiego rezultatu jaki osiąga mój obecny TV.

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A widzisz, wyjasniles moje pytanie skad jest gorszy kontrast. Tak btw w ogole nie przeszkadzaja mi refleksy, ale tez mam okna na zachod, to o tej porze juz tylko lampy włączone, a nie intensywne promienie słońca.

 

@MYSZa7 jak to jest, ze tak cicho w necie o tym kodzie. Cebularze z pepper powinni juz pisac na lewo i prawo, ze q70 najtaniej na swiecie wychodzi z kodem z CD Action.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.