Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy w życiu nie miałem telewizora LCD.

 

Chce go kupić!

 

Jestem zielony w tej kwestii, może ktoś mi pomóc w zakupie?

Budżet to około 1500 pln. Zastosowanie to w 90% gra na xboxie + 10% podpinanie laptopa i oglądanie filmów. Myślę, że minimum to 37'

 

Wiem, że za taką cenę nie będzie to jakiś koci sprzęt, ale może ktoś podrzuci jakieś rozsądne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Interesuje mnie telewizor plazmowy 46-50 cali, full hd, niekoniecznie z 3D, głownie do ps3, podłączenia komputera, i w przyszlosci jakiegos dekodera, badz odtw. BD.

Do wydania 3500zł.

Czekam na propozycje, i z góry dziekuje.

Dolaczam sie do pytania, plazma tyle ze 50" to minimum, FULL HD, bez 3D, glownie do ps3, dekoder oraz pc. Do wydania 3k PLN'ów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Zdaje sobie sprawe, ze moje pytanie moze byc niepowazne no ale tak sie obecnie sklada, ze w niedlugim okresie czasu (1-2 miesiace) bede miec okazje do zakupu nowego tv.

 

PS4 wychodzi pod koniec roku i tez mam zamiar sie w nie zaopatrzyc.

 

Problem polega na tym, ze chcialbym za miesiac lub dwa kupic juz taki telewizor, ktory bedzie swietnie wspolgrac z ps4.

 

Czy ktorys z obecnych tutaj ekspertow jest w stanie nakreslic chociaz na co zwracac uwage przy kupnie:

 

1) czy ma to byc LCD/Plazma/LED/cos innego,

 

2) jakiej firmy ma to byc sprzet, badz tez jakich marek na pewno unikac,

 

3) na jakie parametry zwracac uwage (chodzi mi o rozdzielczosc itp),

 

ja jestem w tej materii kompletnym laikiem.

 

Od 5 lat posiadam taka maszyne: 

 

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/sharp-aquos-lc-26d44e-lcd-tv-386882/review

 

i jestem z niego zadowolony.

 

No ale jest to HD Ready i tylko 26 cali  a tym razem kupie cos wiekszego (max 40 cali) no i raczej FULL HD. 

 

Zdaje sobie sprawe, ze ciezko jest dobrac sprzet do konsoli, ktorej jeszcze nie ma no ale licze na to, ze ktos z Was, na podstawie dostepnych informacji o ps4 jest w stanie chociaz nakreslic odpowiedni odbiornik (albo powiedziec co sami maja zamiar kupic i dlaczego).

 

Chce po prostu uniknac sytuacji, w ktorej po premierze ps4 okaze sie, ze moj kupiony 5-6 miesiecy wczesniej telewizor slabo sie do niej nadaje. Telewizji raczej nie bede na nim ogladac :)

 

Z gory dzieki za jakakolwiek pomoc!

Edytowane przez Weizegger
Odnośnik do komentarza

Ja tez mysle nad nowym TV i juz wiem, ze nie bede sie pchal w pewne marki (Samsung - po prostu nie lubie, Toshiba - mam i jest przecietny, Sharp - niektore modele smuzyly przy grach, LG - to oni wstrzymali dostawy PS3, po co mam ich jeszcze wsperac?), zwracajac pewna uwage na inne (Sony, Blaupunkt, Hitachi, Pioneer, Panasonic).

Celuje w Full HD 37 cali, pewnie z amazona w UK, bo taniej wyjdzie.

Dobrze sie rozejrzyj przed kupnem, poczytaj opinie, zeby pozniej nie zalowac.

 

EDIT Kupilem Panasonica 39 cali w Euro na promocji za 1600PLN i jest gitara:)

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

Jakis Samsung z Allegro do 4tys. bedzie spoko. Sony maja drogie tv, poza tym w Samsungu masz dobre wsparcie dla smart tv, czy np wifi w standardzie (w ogole duzo opcji bonusowych jest w standardzie, np. moge jednoczesnie grac i ogladac programy - dobre do instalowania gierek;). Gierek i tak nie odpalisz w 4k (jak dla mnie epic fail i maly skok jakosciowy wzgledem ps3). 3D takze olej - dodatkowe koszty (kilka/nascie stow) za cos co uzyjesz kilka razy. Plazmy tez olej.  ;)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jeśli kryterium jest wyłącznie jakość obrazu i niski input lag to w grę wchodzi jedynie plazma Panasa. Ja w domu mam Panasia P50GT30E i nie widziałem na oczy nic lepszego, a trochę telewizora się naszukałem. W innym pokoju mam jeden z lepszych modeli LED Toshiby - 939tl - który ma lepszy obraz niż większość popularnych LEDów typu Samsungi serii ES/EH, jednak przy Panasonicu wypada niestety blado, jako że z  technologii LCD już wiele wykrzesać się nie da.

 

Pamiętaj jednak, że plazma to przede wszystkim telewizor do ciemnych pomieszczeń, jeśli szukasz czegoś do oglądania w dzień i długotrwałych maratonów z telewizją to wybierz mimo wszystko LED - lepiej wypada w świetle dziennym, jest ekonomiczniejszy (chociaż argument z poborem prądu zawsze mnie bawi - jeśli kogoś stać na kupno highendowego  50+ calowego TV to i stać go by zapłacić więcej za jego utrzymanie).

 

O powidokach powiadają zwykle ludzie, którzy odpalają TVN24 na 8 godzin dziennie i nie chce im się co jakiś czas nawet puścić białego paska z menu TV, Dotyczy to z resztą starych plazm - ja po kilkugodzinnej batalii w Tekkena muszę podejść z nosem do ekranu przy zgaszonym świetle, żeby zobaczyć lekkie białe "cienie" po paskach z życiem, które znikają po zapodaniu pierwszego jasnego ekranu na parę chwil. Pozatym, kupowanie plazmy do oglądania telewizji cyfrowej nawet w HD nie ma większego sensu na dzień dzisiejszy - jakość sygnału jest zbyt słaba, żeby taki TV mógł rozwinąć skrzydła.

 

Aha i dobra rada na koniec: pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak za duży TV ;). Jeśli rozglądasz się za 26 calami, to równie dobrze możesz rozejrzeć się za 30 lub większym - z czasem i tak będziesz chciał więcej. No, ale wiadomo - kwestia kasy.

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

No ja też zawsze byłem mega zwolennikiem plazm Panasa (Waldek chyba też), sam mam w sypialni takową, swojej mami i teściowej też wybrałem plazmy Pansa, zawsze obraz był najładniejszy, żaden LCD czy LED znajomego lub rodziny  nie podskoczył, do czasu, aż zobaczyłem obraz na HX dla mnie pobił plazmę dlatego w salonie jaki główny TV w domu, dumnie "zasiadł" 46 calowy HX, a plazma Panasa wisi sobie na ścianie w sypialni i jest odpalana jakieś 8-9 h w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jak najbardziej jestem fanem plazmy, jednak pragnę zdementować kilka słów smoo. Mam dokładnie ten sam model co on i z tego co widzę uzytkuję TV dużo częściej niż on, gdyż u mnie powidoki są spore (a plazma stara nie jest). Po pierwsze tv używam nie zawsze ja, ale tez moja żona czy dzieci i one nie włączają żadnego paska aby odswiezyc gaz w plaźmie. W ogóle jak mozna mówić pod tym kątem o przewadze plazmy, która wymaga od nas pewnej ingerencji (jak puszczania tego paska) nad LCD/LED które jest zupełnie bezobslugowe. Dodatkowo widać mam lepszy wzrok od kolegi, bo po godzinach ciorania w BF3 mam znaczniki amunicji przez minimum godzinę widoczne jak na dłoni. (a nie daj bóg najdzie mnie na sport to murawy czy kortu tenisowego już zupełnie nie da sie oglądać)

 

Argument co do rachunków jest rownież moim zdaniem nie trafiony. W moim przypadku rachunek wzrósł o około 80 do 100zl miesięcznie (ze 110 do 200 złotych na miesiąc). W skali roku mamy 1200 złotych czyli po 5 latach oddaję z prądem nowy TV (6000 złotych zwyżki łącznie). To, ze mnie stać na taki TV nie oznacza, ze muszę być rozrzutny, lubię pieniądze szanować. Zasobność portfela nie ma tu nic do znaczenia.

 

Potwierdzam ze obraz z plazmy jest świetny, lecz niska jasność, potrzeba dbania o "matrycę" oraz wzrost rachunków to jednak konkretne wady tej technologii. Osobiście jestem zwolennikiem innego rozwiązania - na co dzień LCD, do filmów projektor...

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

To teraz ja coś dodam od siebie :) jako właściciel plazmy Panasonica :) wprawdzie starego modelu 42PV80 

 

1, Co do poboru prądu to się nie zgodzę z szanownym kolegą kozbiniem gdyż pobór prądu przez plazmy jest zmienne i zależy od wyświetlanego obrazu w moim przypadku średnio jest to 240W, a mój model ma 5 lat więc na pewno wiele się zmieniło.

 

2.  Co do powidoków i innych bzdet też się nie zgadzam w 100% gdyż swój telewizor docierałem przez 100 godzin i po graniu w BF3 a następnie włączaniu NC+ nie mam niczego z gry wypalonego. Jedynie jak wyłączam tv to przez chwilę coś białego widać ale jest to prawie nie zauważalne.

Edytowane przez marekjw2523
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...