Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy tydzień z C9 za mną. Jaki to jest za(pipi)isty sprzęt. Zauważyłem, że odkrywam gry na nowo. Wróciłem do RDR2 i zachwycam się warunkami pogodowymi jakbym pierwszy raz odpalił grę. Noc, mgła i świecący księżyc zrył mi beret. W dzień i bezchmurne niebo uczucie gorąca aż wylewa się z ekranu. Kąty widzenia, białe napisy na czarnym jak smoła tle bez efektu halo - to wszystko sprawia, że odbiór obrazu wydaje się być niczym niezakłócony, taki jaki powinien być. Jestem zachwycony tym telewizorem.

 

Cytat

Pytanie do użytkowników LG C9 - duża jest utrata jakości obrazu w trybie gry? 

Ja nie stwierdziłem żadnej. Ale też jakoś specjalnie jeszcze nie porównywałem różnych trybów poza tymi pod filmy i seriale.

Edytowane przez Marcin_wawa
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Napaliłem się na ten sprzęt jak szczerbaty na suchary i czekam jeszcze tylko aż 55 cali zejdzie poniżej 5k pln. 

Obawiam się jedynie, że w game mode obraz już nie będzie tak wspaniały jak się wszędzie zachwycają. Każdy TV, który do tej pory posiadałem miał w tym trybie sporego kastrata jakościowego aby zminimalizować IL. 

 

Obecnie mam Sony WD750 i po nowym oczekiwał bym sporego kopa pod względem jakości obrazu, coby całą przyszłą generację na nim przejechać, a nie za 2 lata znowu zmieniać hehe

Odnośnik do komentarza

No i chyba się obudziłem z ręką w nocniku, bo C9 już nieźle drożeje i w MM skoczył z 5399 na 5999.

Chyba będzie trza poczekać z rok do następnych blak frajdejów i polować na CX. 

Zresztą nie mam teraz jakiegoś mega ciśnienia. Nowy TV będzie potrzebny głównie pod nową generację. 

Odnośnik do komentarza

Tylko media markt. 

W razie trafienia bubla (a jeszcze nigdy nie trafiłem na dobry egzemp tv za pierwszym razem) mam bezproblemowy zwrot do 30 dni. 

Wiem, że kupując w necie też mogę oddać, ale weź się szarp z przesyłkami takiego klamora. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Michał102 napisał:

No i chyba się obudziłem z ręką w nocniku, bo C9 już nieźle drożeje i w MM skoczył z 5399 na 5999.

Chyba będzie trza poczekać z rok do następnych blak frajdejów i polować na CX. 

Zresztą nie mam teraz jakiegoś mega ciśnienia. Nowy TV będzie potrzebny głównie pod nową generację. 

Przecież C9 dopiero zacznie spadać z ceny aż do wejścia CX. Spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Nowe telewizory Sony powstają z myślą o PS5

Na targach CES 2020 przedstawiciele Sony ujawnili kilka nowych modeli telewizorów z rodziny BRAVIA, które - jak dowiedział się serwis Tech Radar - zaprojektowane zostały z myślą o next-genowych platformach.

„Nie wiadomo jak blisko współpracują oddziały odpowiedzialne za gry i telewizory w Sony, ale dowiedzieliśmy się, że nowa seria wyświetlaczy została zaprojektowana konkretnie z myślą o konsolach kolejnej generacji” - napisał Henry St Leger.

Można się domyślić, że chodzi przede wszystkim o PlayStation 5, choć rzecz jasna inne platformy też uruchomimy na wyświetlaczach od japońskiego producenta.

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-01-09-nowe-telewizory-sony-powstaja-z-mysla-o-ps5

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników oledów z 2019 (nie wiem czy rocznik ma znaczenie).
Jak to jest z automatycznym czyszczeniem matrycy ? Napotkałem tutaj kiedyś takie info, ale u siebie nawet po kilku godzinach użytkowania nie zauważyłem żeby telewizor to sam robił. Po ponownym włączeniu powinien chyba wyświetlić komunikat, tak jak po czyszczeniu manualnym ?

Odnośnik do komentarza

Po 4 godzinach ciągłej pracy TV robi automatyczną, trwa ok 10 minut. Jeśli wyłączysz TV po tych 4h i włączysz, to powinieneś mieć komunikat, że odświeżanie matrycy zostało przerwane czy coś takiego.

 

Poza tym jak wyłączysz TV z pilota przed upływem ciągłych 4h to słychać takie pyknięcie po wyłączeniu, jeśli po 4h, tego pyknięcia nie ma, bo TV jakby ciągle pracuje, czyści matrycę. 

 

Tak to działa u mnie. 

Edytowane przez Wooyek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

LG Właśnie nie widać czy czyści. U mnie czasem słychać cyknięcie po tych kilkunastu minutach od wyłączenia TV, to znaczy że było automatyczne czyszczenie. Drugi z objawów że trwa czyszczenie to była kontrolka od dysku która się paliła (aktywne USB). Ale to na początku zwracałem tylko uwagę. Teraz wywalone :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...