Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam to forum. "U mnie nie ma problemu więc problem nie istnieje". Na ten moment easy i ja mamy b6 i mamy problem. U mnie nie ma bandingu ale są wypalenia widoczne na czerwonym np tle. Ins też widzę front zmienił ale ma model b7. 

Żeby nie było - mam na to wywalone bo tego nie widać w normalnym użytkowaniu ale nie piszczcie że problemu nie ma. U mnie np mama załatwiła to jak mieszkała u nas podczas urlopu przez 3 tygdonie tvn'em i tvp info - a konkretnie paskami na dole. 

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie,

Powoli zbieram się do wymiany TV(obecnie mam jakąś 10letnią plazmę panasonic 32, więc uznałem, że chyba odczuję jakąś różnicę jak wymienię go w końcu:)), jestem w tym temacie kompletnym laikiem i mam do Was kilka pytań mam nadzieje, że pomożecie. Byłem ostatnio w sklepach i tak z ciekawości oglądałem te TV i te ceny nie są jakieś duże, moje zdziwienie, że za TV ok.60 cali można dac w zasadzie tylko 2 tysiące.

- Jak najlepiej ocenić ile cali sprawdzi się u mnie w mieszkaniu?(słyszałem o jakichś kalkulatorach, kompletnie nie wiem z jakiej odległości powinienem oglądać dany ekran, żeby mieć jak najlepsze wrażenia)

- Zależy mi już na TV pod kątem nextgenów

- 4K, ale to chyba już wszędzie podstawa, tak mi się przynajmniej wydaje?

 - Wiadomo mile widziane YT, netflix itp., ale to podobnie jak 4k już chyba we wszystkim jest.

- LCD/LED/OLED/QLED, nie znam się na tym kompletnie, co się najlepiej sprawdzi do oglądania wieczornego netflixa/filmów/meczów i grania w gry? 

- Budżet maks 2500zł, chyba, że coś konkretnego to wiadomo jestem w stanie dopłacić do tych załóżmy 3000zł. (chociaż żeby ocenić budżet przydałoby się znać rozmiar TV, ale tak jak na wstępie wspomniałem nie wiem jak to najlepiej ocenić. wydaje mi się, że coś pomiędzy 45 a 55 cali byłoby idealne).

 

I tak z ciekawości, ktoś przesiadał się z takiego "sprzętu" jak ja na coś nowszego? ;) Jestem ciekaw naprawdę czy zmiana będzie taka pioronująca jak zapowiadają wszędzie w internecie przy przesiadce na coś zupełnie nowego. :D

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, flavio napisał:

Witam Panowie,

Powoli zbieram się do wymiany TV(obecnie mam jakąś 10letnią plazmę panasonic 32, więc uznałem, że chyba odczuję jakąś różnicę jak wymienię go w końcu:)), jestem w tym temacie kompletnym laikiem i mam do Was kilka pytań mam nadzieje, że pomożecie. Byłem ostatnio w sklepach i tak z ciekawości oglądałem te TV i te ceny nie są jakieś duże, moje zdziwienie, że za TV ok.60 cali można dac w zasadzie tylko 2 tysiące.

- Jak najlepiej ocenić ile cali sprawdzi się u mnie w mieszkaniu?(słyszałem o jakichś kalkulatorach, kompletnie nie wiem z jakiej odległości powinienem oglądać dany ekran, żeby mieć jak najlepsze wrażenia)

- Zależy mi już na TV pod kątem nextgenów

- 4K, ale to chyba już wszędzie podstawa, tak mi się przynajmniej wydaje?

 - Wiadomo mile widziane YT, netflix itp., ale to podobnie jak 4k już chyba we wszystkim jest.

- LCD/LED/OLED/QLED, nie znam się na tym kompletnie, co się najlepiej sprawdzi do oglądania wieczornego netflixa/filmów/meczów i grania w gry? 

- Budżet maks 2500zł, chyba, że coś konkretnego to wiadomo jestem w stanie dopłacić do tych załóżmy 3000zł. (chociaż żeby ocenić budżet przydałoby się znać rozmiar TV, ale tak jak na wstępie wspomniałem nie wiem jak to najlepiej ocenić. wydaje mi się, że coś pomiędzy 45 a 55 cali byłoby idealne).

 

I tak z ciekawości, ktoś przesiadał się z takiego "sprzętu" jak ja na coś nowszego? ;) Jestem ciekaw naprawdę czy zmiana będzie taka pioronująca jak zapowiadają wszędzie w internecie przy przesiadce na coś zupełnie nowego. :D

Miałem podobny dylemat, tyle, że nie brałem pod uwagi przesiadki na next-geny, bo za 2,5-3k nie kupisz tv pod gry przyszłej generacji, no i nie przesiądę się szybciej niż za 2 lata. Kupiłem za niecałe 2k Samsunga QLED Q67 55'. Odległość TV od kanapy to u mnie 2 metry i jest w sam raz, przyzwyczaiłem się w ciągu 2 dni z Bravi FHD 37''. Jestem bardzo zadowolony, do gierek super, bo jest odświeżanie 100 Hz, Netflix działa bardzo szybko, obraz elegancki, , całkiem dobre nagłośnienie, pilot z komendami głosowymi, system działa sprawnie, koń zwalony. Pewnie jeszcze jest na promocji w marketach RTV.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, flavio napisał:

- Jak najlepiej ocenić ile cali sprawdzi się u mnie w mieszkaniu?(słyszałem o jakichś kalkulatorach, kompletnie nie wiem z jakiej odległości powinienem oglądać dany ekran, żeby mieć jak najlepsze wrażenia)

- Zależy mi już na TV pod kątem nextgenów

- 4K, ale to chyba już wszędzie podstawa, tak mi się przynajmniej wydaje?

 - Wiadomo mile widziane YT, netflix itp., ale to podobnie jak 4k już chyba we wszystkim jest.

- LCD/LED/OLED/QLED, nie znam się na tym kompletnie, co się najlepiej sprawdzi do oglądania wieczornego netflixa/filmów/meczów i grania w gry? 

- Budżet maks 2500zł, chyba, że coś konkretnego to wiadomo jestem w stanie dopłacić do tych załóżmy 3000zł. (chociaż żeby ocenić budżet przydałoby się znać rozmiar TV, ale tak jak na wstępie wspomniałem nie wiem jak to najlepiej ocenić. wydaje mi się, że coś pomiędzy 45 a 55 cali byłoby idealne).

 

 

Do 3k napewno kupisz 55" Samsunga serie Q60 (100hz matryca, niski input lag, HDR i dobre parametry matrycy) i ciezko bedzie znalezc cos lepszego. W okolicach 2500zł to bedzie jeszcze ewenetualnie LG SM8600 z 100hz matrycą ale w testach wypada słabiej od Samsunga Q60 przede wszystkim w kontrascie: 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-lg-sm8600/780/805

Pozniej masz lepsze TV czyli serie Q70 badz Sony XF9005 ale tutaj juz trzeba dac w okolicach 3,5k 

 

Odnośnik do komentarza

Chcę kupić tv dla matki, bo ma starą Bravię z 2006 roku i przydałoby się kupić Jej coś nowego. Oczywiście jest to Osoba, Która się na tym nie zna (ja zresztą też nie bardzo :D) i jedyne, co z tym telewizorem będzie robione, to oglądanie zwykłej tv i ew. Netflixa.  Nie chcę mimo wszystko kupować jakiejś szmiry, więc pytam Was - jaki telewizor Jej kupić?

Pomyślałem o Sony Bravia XF9005 i ten bym w sumie kupił. Ale może coś innego się lepiej nada?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, [InSaNe] napisał:

Chcę kupić tv dla matki, bo ma starą Bravię z 2006 roku i przydałoby się kupić Jej coś nowego. Oczywiście jest to Osoba, Która się na tym nie zna (ja zresztą też nie bardzo :D) i jedyne, co z tym telewizorem będzie robione, to oglądanie zwykłej tv i ew. Netflixa.  Nie chcę mimo wszystko kupować jakiejś szmiry, więc pytam Was - jaki telewizor Jej kupić?

Pomyślałem o Sony Bravia XF9005 i ten bym w sumie kupił. Ale może coś innego się lepiej nada?

 

No to jest bardzo dobry tv i nie wiem jakie matka ma wymagania ale jezeli jest wymagajacym uzytkownikiem to spoko ;) Jezeli chcesz miec troche stabilniejszy system to polecam Samsunga Q70, lepsza czern i kontrast kosztem mniejszej jasnosci i troche gorszą powłoka antyrefleksyjną. Zobacz porownanie na czym bedzie bardziej zalezec

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q70r/585/782

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jej to bym byle co kupił, to i tak będzie zadowolona ;) U nas zawsze Soniaki były, ja też mam Sony, model KD-49XE9005 kupiony 3 lata temu. Nie wiem czy dobry, wtedy czytałem, że się nada, to taki kupiłem. Służy mi do grania i jestem zadowolony.

A ew. z tańszych, dobrych Bravii możesz coś polecić?

Odnośnik do komentarza

@[InSaNe]

Mozesz kupic model nowszy ale z serii nizszy (XG8596) w ktorym jest krawędziowo podswietlana matryca a nie w pełni, czern nie bedzie taka wyrazista ale mysle ze dla rodzica to nie zrobi duzo roznicy przy normalnym uzytkowaniu do kablowki i netflixa. Nizej masz jeszcze na Androidzie XG8096 ale juz matryca 50/60hz wiec tutaj juz mniejsza plynnosc matrycy porownaniu do XG85 czy XG/XF90 moze byc zauwazalna

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...