Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli sie rozgladam za nowym tv pod PS5, chcialem kupic projektor ale poczytalem i to jeszcze nie jest ten czas. Ostatnio sie natknalem na telewizory LG NanoCell. Czy ktos moze powiedziec cos wiecej? Recenzje na necie maja obiecujace ale nie wiem co o tym sadzic, nigdy wczesniej nie slyszalem o tej technologii.

Odnośnik do komentarza

No i 55" LG Oledzik B9 w domku <3

 

RwPyqU4.jpg

 

ypq93Fk.jpg

 

bNMqSxZ.jpg

 

Przede wszystkim tak jak pisałem dostałem model na 2020 czyli B9SLA, ktory jak widac jest przygotowany na euro. Na kartonie wielkie hasło "football mode" i faktycznie w sofcie to dodali, nie wiem jak z poprzednimi modelami B9

Najwazniejsze zmiany z poczciwej plazmy Samsunga PS51E550 pomijając design to powłoka ekranu, ktora jest czarno-fioletowa a nie szara, ktora radzi sobie lepiej z odbiciami, chociaz wciaz mamy do czynienia z powloka lustrzana wiec mocne swiatlo typu zarowka i tak elegancko pieknie sie odbija. Pomimo jestem zadowolony bo to był jeden z aspektow na ktorym bardzo mi zalezalo, bo ogladanie siebie podczas porannego grania no nie było zbytnio przyjemne. 

Jasnosc ekranu oczywiscie rowniez poprawa, kolory sa zywsze i HDR sprawdzony narazie na filmach z netflixa -  sprawdza się "ładnie", natomiast super wow jeszcze nie uświadczyłem, jak sprawdze jakas gierke to moze bedzie lepiej natomiast nie wiem czy na zwykłej slimce da rade wyciagnac wszystko z oleda pomijajac rozdzialke oczywiscie. 

Czern wiadome bajeczka, chociaz tutaj musze zauwazyc fakt ze w filmach w ciemnych scenach faktycznie czasem za duzo szczegolow znika, w plazmie mialem do wyboru poziom czerni i moglem gdzies to wysrodkowac, bede musial jeszcze poszukac jakis setupow pod oleda zeby rowniez to gdzies wysrodkowac. 

Ogolnie jestem zadowolony z zakupu, 4K robi roznice i wszystko jest wyrazniejsze i ostrzejsze. Pomimo to musze uchylic czola plazmom, bo ostatnie modele ktore powstaly to wciaz swietne telewizory i robiac slepe testy w ciemnych pomieszczeniach utarły by nosa wszystkim ledom poza jakimis high endowymi modelami. 

 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

@Faka

Mam u gory 2 okna dachowe (ktore widac w odbijanym ekranie ;) ) na jednym mam rolete zaciemniajaca na drugim brak bo okno robi za swietlik i jest 5m nad głowa, wiec stwierdziłem ze tak zostawie bo za droga zabawa by bawic sie w elektryke. Na plazmie dalo się grac, wiec tutaj napewno bedzie jeszcze lepiej. Oczywiscie tytuły najlepiej zeby nie były specjalnie mroczne, bo na plazmie to troszke doskwierało bo jednak "swietlikowe" okno troche w tym mi przeszkadzało. 

@SetoPL

Samsung mocno poszedł w antyrefleksy ale dopiero od modelu Q80R/Q90R, w tych modelach praktycznie nic sie nie odbija. Natomiast jak kupiłbyś LED'a ktory ma choletnie wysoka jasnosc no to tez nie powinno byc problemu z odbijaniem światła i bedzie dalo sie elegancko pograc. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Redmitsu napisał:

@Faka

Mam u gory 2 okna dachowe (ktore widac w odbijanym ekranie ;) ) na jednym mam rolete zaciemniajaca na drugim brak bo okno robi za swietlik i jest 5m nad głowa, wiec stwierdziłem ze tak zostawie bo za droga zabawa by bawic sie w elektryke. Na plazmie dalo się grac, wiec tutaj napewno bedzie jeszcze lepiej. Oczywiscie tytuły najlepiej zeby nie były specjalnie mroczne, bo na plazmie to troszke doskwierało bo jednak "swietlikowe" okno troche w tym mi przeszkadzało. 

@SetoPL

Samsung mocno poszedł w antyrefleksy ale dopiero od modelu Q80R/Q90R, w tych modelach praktycznie nic sie nie odbija. Natomiast jak kupiłbyś LED'a ktory ma choletnie wysoka jasnosc no to tez nie powinno byc problemu z odbijaniem światła i bedzie dalo sie elegancko pograc. 

Ja mam stary w805c i właśnie jest dość ciemny. To chyba jego największą wada. 

I jak to w końcu jest z tymi B9. One nadają się pod nową generację czy C9

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Czytając porównania, to b9 ma mniejszą jasność i gorsze przejscia tonalne. Będzie to pewno widoczne na tłach typu niebo, gdzie zamiast płynnie przechodzącego koloru będzie widać takie jakby pasy. 

W starym TV mnie to wkurza i dlatego nie kupiłem b9, no a że c9 skończyły się szybciej niż oczekiwałem, to zostałem z ręką w nocniku. Teraz jeszcze downgorad serii CX (ogólnie gorsza jakość, bugi i kastracja z hdmi 2.1), więc chyba całkiem na to pałe wyłożę i kolejną generację przejadę na starym LCD 1080p.

Co nowsze TV, to gorsze. Jakość topowych CRT i plazm, gdzie za konkretny pieniądz dostawaliśmy sprzet z najwyższej półki już chyba nie wroci. 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

Czytając porównania, to b9 ma mniejszą jasność i gorsze przejscia tonalne. Będzie to pewno widoczne na tłach typu niebo, gdzie zamiast płynnie przechodzącego koloru będzie widać takie jakby pasy. 

W starym TV mnie to wkurza i dlatego nie kupiłem b9, no a że c9 skończyły się szybciej niż oczekiwałem, to zostałem z ręką w nocniku. Teraz jeszcze downgorad serii CX (ogólnie gorsza jakość, bugi i kastracja z hdmi 2.1), więc chyba całkiem na to pałe wyłożę i kolejną generację przejadę na starym LCD 1080p.

Co nowsze TV, to gorsze. Jakość topowych CRT i plazm, gdzie za konkretny pieniądz dostawaliśmy sprzet z najwyższej półki już chyba nie wroci. 

 

LG nigdy nie był marką premium, topowe CRT czy plazmy to marki Panasonic Loewe  czy Pioneer. Tak samo jest z oledami . Panasonic GZ 2000 mimo że matryca od LG to parametry zdecydowanie lepsze od LG c9 czy e9  i jakość premium. Matryce wyselekcjonowane itd..

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, SetoPL napisał:

A co sądzicie o LG SE8600? W porównaniu np. do Q70? Coraz bardziej przemawiają do mnie jednak telewizory ze średniej półki i zastanawiam się czy w końcu nie szarpnąć czegoś czekając na nową generację.

 

Jeżeli Lg se i sm są podobne to samsung dosłownie miażdży "koreańskiego brata"

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-lg-sm8600/782/805

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.05.2020 o 17:58, benito82pl napisał:

Moim zdaniem warto ponieważ po kilku latach będą wypalenia. Wtedy wymienia Ci na nowy tv bo matryc do obecnych juz nie będzie.

XD dostaniesz bon. Oczywiście odpowiednio pomnieszony. 

Edytowane przez Hubert249
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...