Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja XH90. :blink: + wideo.

Za translatorem: 

- input lag 17 ms,

- VRR i ALLM potrzebują 'firmware upgrades',

- dobre kąty widzenia, X9500H > 65X9000H > 65X9500G

- nowy procesor X1, obsługiwany przez pojedynczy układ MT5895

Spoiler

The X9000H is equipped with the new X1 standard image quality chip of the MediaTek MT5895 (public version S900) platform.

After multiple verifications, we confirmed that the X1 on the X9000H was run by the MT5895 single chip. In the past, Sony's X1 chip was a dual-chip solution of MediaTek + Sony coprocessor, and this time, due to the increase in the computing power of S900, Sony can run all its own X1 software algorithms on one chip, all in one! Although MediaTek's own software algorithm is available on the S900, Sony has not adopted it and still uses its own software algorithm on the S900. Therefore, it is not that other TV brands using the same chip can have the same quality as Sony.

MT5895 is responsible for running Android system and Sony's software algorithm, and we introduce it in the function section of Android system.

In addition to basic algorithms such as color mapping and brightness management, Sony ’s 4K Xun Rui processing technology to enhance line multiplication and noise reduction, Teri charm color technology for wide color gamut, and motion motion compensation technology to improve dynamics are all available. Threw it to MT5895 for processing.

So what's the difference between the new generation X1 Standard Edition and the X1 Ultimate Edition? Let's see the difference:

The new generation X1 chip on the X9000H has more sophisticated color rendering capabilities than the older generation chip.

The future SONY 8K TV layout is the MT5895 chip, and there will be additional Sony's own chips in the advanced and flagship versions.

 

X9000H is equipped with Android 9.0 system like X9500H.

But the X9000H uses the new MT5895 processor, which belongs to the A73 architecture as the MT5893 on the X9500H, but the main frequency is increased to 1.8GHz, and the operating memory is increased to 3G.

Here I want to correct a mistake I made before. The 3G running memory used by the Sony MT5893 platform that we said in the evaluation of the X9500H should actually be 2.5G.

Antutu scored more than 80,000 points, and it is currently the most powerful CPU in TV.

The X9500H's Antutu runs are divided into 60,000.

 

Edytowane przez Aleks
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Także czytałem gdzieś że ma dostać odblokowanie wszystkich funkcji hdmi 2.1 w aktualizacji (lub w USA już nawet dostał). Tym bym się nie przejmował, będzie tak.

Liczyłem kurde tylko na wszystkie HDMI 2.1  ... no nic, czekamy, potencjalnie dobry tv.

Odnośnik do komentarza

Żeby korzystać z części funkcji potrzebny jest odpowiedni software, jeśli na premierę nie był gotowy, to dojdzie w aktualizacji. Z HDMI 2.1 jest więcej niejasności, bo NIE MA jak przetestować tego oficjalnie, po prostu nie ma jeszcze urządzeń, które z tego w pełni korzystają w tv 4K.  

Np.
LGB9 teoretycznie ma 4 wejścia HDMI 2.1, ale jeszcze nigdzie nie jest oficjalnie podane, że będzie w stanie obsłużyć 4K120Hz w HDR (mamy plotki od Vincenta z HDTVtest, że tak i wcześniejsze plotki o tym, że nie),  Serie LG CX/GX/EX mają za to zredukowaną przepustowość z 48 Gbps do 40 Gbps i brak dodatkowego chipa do pomocy przy HDMI 2.1 (C9 ma).

Wszystko wyjaśni się z premierą kart RDNA 2.0, serii Ampere od Nvidii i nowych konsol.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Rtings sprawdziło ze Oled CX obsługuje 4K 120hz, nawet podali input lag, ktory wyniosł 11,6ms

W B9 niestety nie sprawdzili tego, natomiast mysle ze bedzie działac. Druga strona medalu jest taka ze zaden z aktualnie obecnych TV (w tym CX i pewnie wszystkie inne modele z hdmi 2.1) nie obsługują i nie obsłużą 4K 120hz z HDR'em. 

Zresztą szukanie TV z mysla ze pogramy w 4K 120hz to trzeba byc naprawde wielkim optymistą. Chyba ze macie ochote pograc w tego delfinka na Xbox Series X

Odnośnik do komentarza

No tak, dlatego od początku piszę, że najważniejsze funkcje HDMI 2.1 to VRR i ALLM (ten drugi jak ma się dużo sprzętu podłączonego) i obie są możliwe również na HDMI 2.0b. Gry 4K120FPS + HDR będą wyjątkiem (chociaż jestem sobie w stanie wyobrazić gry Indie skrojone pod takie doświadczenie), szczególnie na konsolach.

Też czytałem recenzję na rtings, nadal trzeba pamiętać o:
 

Cytat

According to the TV's specs, it supports 4k @ 120Hz with proper chroma 4:4:4, but it only works with HDMI 2.1 sources, which we can't test at the moment. We'll retest this when we have an HDMI 2.1 source. However, we were able to get it to 4k @ 120Hz with chroma 4:2:0.


Testy będą jaśniejsze, jak będzie sprzęt :)

Odnośnik do komentarza

Nie do końca, część rzeczy musi być już wbudowana w elektronikę (dlatego XB1X ma, a PS4 pro nie), mamy też kilka standardów jak FreeSync (AMD), G-Sync (Nvidia, LG z 2019-2020 są oficjalnie certyfikowane), HDMI Forum 2.1 VRR, Apple ProMotion czy Vesa Adaptive Sync.

Duża ilość standardów = większe zamieszanie, dlatego wprowadzenie HDMI VRR związane z 2.1 powinno dużo rozjaśnić.  Co do konsol przyszłej generacji, te powinny współpracować z HDMI 2.1 VRR i FreeSync bo są wyposażone w APU AMD.

Oczywiście przy okazji czeka nas wymiana kabli (swoją drogą ciekawi mnie czy przy kupnie konsoli dostaniemy certyfikowany kabel HDMI 2.1 czy zwykły, hehe) - bo te muszą obsłużyć zwiększoną przepustowość danych.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Redmitsu napisał:

Druga strona medalu jest taka ze zaden z aktualnie obecnych TV (w tym CX i pewnie wszystkie inne modele z hdmi 2.1) nie obsługują i nie obsłużą 4K 120hz z HDR'em. 

Zresztą szukanie TV z mysla ze pogramy w 4K 120hz to trzeba byc naprawde wielkim optymistą. Chyba ze macie ochote pograc w tego delfinka na Xbox Series X

 

Dlaczego niby nie obsłużą? 48gbps powinno dać radę z 10 bit, jak nie w 12bit hdr i to w pełnej chromie 4:4:4, a nie jak obecnie na hdmi 2.0 skompresowane 4:2:0.

 

No i nie każdy gra tylko na konsoli. Moją główną platformą jest dalej PC, bo oferuje dla mnie większy komfort, wygodę i możliwości. Puszczenie obrazu z monitora na obecną C9 to kwestia 10 sekund. Gorzej pewnie będzie u mnie znaleźć kabel, który będzie trzymał sygnał 2.1 przy długości 5 metrów :E. Tani raczej nie będzie ;p. Ten obecny wątpię by dał radę.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, ścierpła mi noga napisał:

Powoli zamierzam się z zakupem tv z myślą o nowej generacji. Interesuje mnie 65 cali 4k, budżet max 4500 zł co polecacie na obecną chwilę ?

 

 


Przeglądnij 4 ostatnie strony tego tematu. Jest na ten moment z 5 modeli do wyboru

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.05.2020 o 10:40, Hendrix napisał:

Na ceneo widzę 75"  70R dostępną w kilku sklepach, więc raczej tak.

poczytałem trochę o tym telewizorze i jeżeli udałoby mi sie trafić na ostatnie sztuki, a cena spadłaby jeszcze o 1000-1500 zl, to chyba zrezygnuje z HDMI 2.1 w prawie 2 razy droższym nowym modelu.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza



 
Dlaczego niby nie obsłużą? 48gbps powinno dać radę z 10 bit, jak nie w 12bit hdr i to w pełnej chromie 4:4:4, a nie jak obecnie na hdmi 2.0 skompresowane 4:2:0.
 
No i nie każdy gra tylko na konsoli. Moją główną platformą jest dalej PC, bo oferuje dla mnie większy komfort, wygodę i możliwości. Puszczenie obrazu z monitora na obecną C9 to kwestia 10 sekund. Gorzej pewnie będzie u mnie znaleźć kabel, który będzie trzymał sygnał 2.1 przy długości 5 metrów :E. Tani raczej nie będzie ;p. Ten obecny wątpię by dał radę.


Obecnie to ciężko znaleźć kabel 5m co obsłuży 18Gbps, także na HDMI 2.1 w ogóle wyczuwam kosmos cenowy albo kable max 1,5m
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.