Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, bocieque napisał:

 

Dlaczego niby nie obsłużą? 48gbps powinno dać radę z 10 bit, jak nie w 12bit hdr i to w pełnej chromie 4:4:4, a nie jak obecnie na hdmi 2.0 skompresowane 4:2:0.

 

No i nie każdy gra tylko na konsoli. Moją główną platformą jest dalej PC, bo oferuje dla mnie większy komfort, wygodę i możliwości. Puszczenie obrazu z monitora na obecną C9 to kwestia 10 sekund. Gorzej pewnie będzie u mnie znaleźć kabel, który będzie trzymał sygnał 2.1 przy długości 5 metrów :E. Tani raczej nie będzie ;p. Ten obecny wątpię by dał radę.

Gdzieś na rtings czytałem ze procesor a7 nie jest w stanie tego ogarnąć, szły informacje do lg z zapytaniem czy to prawda i potwierdzali to. 
Czas pokaże jak to jest.


Wracając do grania w 4K 120hz to możemy jasno ustalić ze produkcje aaa na next genach nie osiągną takich rezultatów, mysle ze dirt 5 w 120fps to będzie pewnie 1080p albo 1440p. na PC to tez trzeba mieć rakietę z nasa żeby osiągać 4K 120fps w low detalach a co dopiero high czy ultra. 
Mysle ze producenci tv wiedza o tym stad tez ograniczenia w hdmi 2.1, zreszta PC gaming jednak odpalany jest na monitorach gamingowych a tam już montują display porty które radzą sobie z takimi ficzerami

Odnośnik do komentarza

Za czasów tag teamu Wulfen-Człowiek Ziarno często słyszałem o tym, że obecny HDR to żaden HDR i prawdziwy zacznie się dopiero na nowej generacji HDMI. Ktoś kojarzy o co chodziło? Od razu mówię, że nie odnosiło się to do jasności szczytowej.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Wszystko się zgadza tylko weźcie pod uwagę ze na ps4/ps5 jest kilka gier które są już esportem.
I na prawdę gry typu rl r6 itd wiele osób wolało by w niższej rozdziałce a w 120fps.
Też niektóre gry multi nie idą w grafe nie sa super wymagające, taki overwatch czy RL jak najbardziej 120fps możliwe i bardzo na to liczę.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

wydaje mi sie ze nawet na 1440p jest, ale mogę się mylić. VRR sie przyda dla kogoś kto kupi nowa konsole, ale jak nowa generacja konsol bedzie wykorzystać VRR, po to by uplynniac gry chodzace w 26 albo 45 fpsach, to ja dziękuje - wole dalej inwestować w PC. 

Samsungi bez HDMI 2.1 maja chyba wsparcie VRR/FrySync itp.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Bielik napisał:


Obecnie to ciężko znaleźć kabel 5m co obsłuży 18Gbps, także na HDMI 2.1 w ogóle wyczuwam kosmos cenowy albo kable max 1,5m

 

 

Pełno jest takich kabli co targają 18gbps i to na miedzi, nie mówiąc o światłowodzie. Wystarczy aby miał certyfikat HDMI.org. Chyba słabo szukałeś, w cenie do 100zł znajdziesz

Ja ostatnio kupiłem hdmi 2.1 z 48gbps ale krótki bo tylko 2m mi potrzebny.  Na kablach 2.1 na razie nie ma tych hologramów certyfikacji jeszcze.

Do projektora mam 18gbps 7.5m certyfikowany.

Odnośnik do komentarza

nie no, będą podobno jakieś gry w 120 fpsach i 4 K na nowych konsolach - delfin tak? Myślę, że warto te 2-3 tys do HDMI 2.1 dorzucić

 

Większość użytkowników tutaj zastanawia sie nad HDMI 2.1 pod konsole, na których już pierwsze gry pokroju Asasin, TLOU 2 zapowiadane są w 30 fpsach. Rozumiem, jeszcze jakby ktoś mial dylemat bo planuje kupic nowe Ampery RTX 3080 TI, albo ma Dolby Atmosy w sufitach i liczą na kolejny skok w jakości dźwięku, ale cala reszta zastanawiania się nad HDMI 2.1 pod konsolki, które na starcie juz nie wyrabiają, to lekkie:dafuq:.

Edytowane przez easye
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dalsze wieści o Sony XH90. Wrażanie kogoś z USA. Żaden z portów nie jest opisany jako HDMI 2.1 (brak info na TV, pudełku, w instrukcji). Lepsze odwzorowanie ruchu względem LG CX. Tryb gra nie pogarsza znacząco jakości obrazu. Kolory na podobnym poziomie co LG CX. Kąty widzenia zaskakująco dobre. Problemem odblaskowa powierzchnia ekranu. Obsługa Androida jest bardzo płynna. 1440p 120Hz nie jest obsługiwane na tym telewizorze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Aleks napisał:

Dalsze wieści o Sony XH90. Wrażanie kogoś z USA. Żaden z portów nie jest opisany jako HDMI 2.1 (brak info na TV, pudełku, w instrukcji). Lepsze odwzorowanie ruchu względem LG CX. Tryb gra nie pogarsza znacząco jakości obrazu. Kolory na podobnym poziomie co LG CX. Kąty widzenia zaskakująco dobre. Problemem odblaskowa powierzchnia ekranu. Obsługa Androida jest bardzo płynna. 1440p 120Hz nie jest obsługiwane na tym telewizorze.

 

Czyli nie dostał jeszcze firmware HDMI 2.1 (jak kolwiek to brzmi) czy jest HDMI 2.1 ale nigdzie nie opisane?

Podaj source jeśli po angielsku.

Odnośnik do komentarza

Również czekam na recenzje. Najbardziej cieszę się na to "Motion is a MAJOR improvement. Sony's motion handling is truly unmatched." Wszystkie bajery (HDR, nieskończony kontrast, idealna czerń, vrr itd.) ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Do dziś pamiętam swoje rozczarowanie przy przesiadce z CRT na LCD (HD ready) i Uncharted oraz Motorstorm na PS3. Wszystko było piękne, ostre, wyraźne do pierwszego ruchu np kamerą. Dziwiła mnie również ogólna cisza na ten temat. Dziś może jest lepiej pod tym względem, ale nowe TV moją jeszcze spory (i chyba nieosiągalny) dystans do nadrobienia w tej kwestii.

 

Małe porównanie - stary CRT vs benq zowie 240hz w ruchu:

Spoiler

xxnvmx2d31gf.png


 

Edytowane przez Aleks
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...