Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2020 o 08:59, SetoPL napisał:

Może trochę nie sprecyzowalem. Dla mnie to bez sensu. Ja mam tv w pokoju dziennym i nie wyobrażam sobie kłaść pod niego cała zabudowę PC. Miałbym klawiaturę na kolanach trzymać na kanapie...?I nie mówcie, że można na PC grać na padzie... Dodatkowo to TV jest wąskim gardłem więc nawet jak będę miał super maszynę to dalej będą te same problemy, bo TV nie będzie dawał rady. Dlatego mam konsole i laptopa. 

 

Raczej konsole są wąskim gardłem dla współczesnych TV. TV robią co mogą żeby graczom konsolowym było lepiej - upłynniacze w trybie gry, lepsza czerń niż na monitorach, HDR, ale koniec końców i tak wyświetlane są rozmazane tekstury i niestabilne 30 klatek. Dlaczego niby dobry telewizor jest wąskim gardłem dla dobrego komputera?

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.06.2020 o 18:16, Fanek napisał:

 

Po 150-200h jak coś wyjdzie to już będzie dobre 2 tygodnie po zakupie, czyli po ustawowym prawie zwrotu przy zakupach online.

Dlatego pytałem czy sprawdzałeś, bo tu koledze jednemu z forum średnio się trafiło z B9 jak mówi


Sprawdziłem po weekendzie, bez zarzutu na razie, więc nie będzie wymian :)

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, _daras_ napisał:

Sony 85"ZG9 przecenione na 30tyś:

 

https://hdtvpolska.com/najlepszy-telewizor-na-swiecie-gigantyczny-sony-8k-3600-nitow-przeceniony-az-o-57-gdzie-i-za-ile/

 

Co jak co, ale nawet zatwardziali oledowcy muszą przyznać że to petarda.

 

Easye- coś mówiłeś że będziesz LCDka kupował niebawem :-)

nadal troche drooogo xD

Odnośnik do komentarza

Ja (pipi)ię, ale ocb z tym parciem na nity to ja nie ograniam xd Gram z OLED podświetlenie na 75, bo defaultowe 90 w grach z HDRem razi w oczy nawet w dzień, a Ci jeszcze chcą więcej. :pawel: 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.06.2020 o 17:13, Schranz1985 napisał:

Poprawcie mnie,ale przewagą monitorów do grania jest input lag odświeżanie 120hz w tych lepszych i tyle

Niekoniecznie, input lag liczy się jako jedna całość z każdego elementu, poza tym istnieją matryce 120 na TV. 

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z posiadaczy oleda lg ma problem z opóźnieniem dźwięku? Tv sparowany z soundbarem przez hdmi arc no i generalnie odczuwam delikatny lip sync issue, który jest znany na redditach itp. Kombinowe już na kilka sposobów, ustawianie dźwięku i te wszystkie synchronizowanie av i bawienie się suwakami chuya daje. 
Zaczynam powoli żałować zakupu 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2020 o 13:41, Paolo de Vesir napisał:

Ja (pipi)ię, ale ocb z tym parciem na nity to ja nie ograniam xd Gram z OLED podświetlenie na 75, bo defaultowe 90 w grach z HDRem razi w oczy nawet w dzień, a Ci jeszcze chcą więcej. :pawel: 

 

Lubią mleko na ekranie ;)

 

Oj tak Oledzik daje popalić wieczorem to już w ogóle ogień jasność na 60 plus ambilight :obama:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2020 o 13:41, Paolo de Vesir napisał:

Ja (pipi)ię, ale ocb z tym parciem na nity to ja nie ograniam xd Gram z OLED podświetlenie na 75, bo defaultowe 90 w grach z HDRem razi w oczy nawet w dzień, a Ci jeszcze chcą więcej. :pawel: 


Przy HDR, to trochę tak nie działa - inaczej jest masterowany obraz i żeby mieć zachowane pełnoprawne kolory/dobrze zdefiniowane szczegóły w ciemnych scenach to w trybie HDR nie powinno się zmieniać zalecanych ustawień OLED Light. Co innego SDR, obraz w SDR jest masterowany w 100 nitach i generalnie jeśli ktoś ogląda w ciemnym pomieszczeniu, to powinien w podobne ustawienia celować (przy C9 i B9 to dla przykładu 30 Oled Light), a za  dnia podbijać (ale bez przesady), zresztą po to często są oddzielne ustawienia na dark room/bright room. Podsumowując OLED Light ma inne zadanie w trybie SDR i HDR, ogólnie rzecz biorąc.

W ogóle oczywiście jeszcze optyka wchodzi w grę, hehe ( swoją drogą, niebo w pogodny dzień to coś ok. 10 tys. nitów  :V) i to jak same gry są masterowane w HDR (hint: zazwyczaj nie najlepiej)
 

Odnośnik do komentarza

No HDR inaczej działa, potrzebuje więcej nitów aby zagwarantować wzorcowy obraz, więc parcie na nity z tego punktu jest zrozumiałe i przy HDR zawsze będzie więcej = lepiej (aż osiągniemy 10 tys. nitów), więc nie rozumiem śmiania się, ot tyle. Błędem też jest zmniejszanie Oled Light w trybie HDR, bo działa to w opozycji do założeń tego trybu (ale cóż, jak i z resztą ustawień, wybór należy do użytkownika).

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Hendrix napisał:

Błędem też jest zmniejszanie Oled Light w trybie HDR, bo działa to w opozycji do założeń tego trybu (ale cóż, jak i z resztą ustawień, wybór należy do użytkownika).

 

Inaczej nie dam rady, bo mnie zwyczajnie RAZI.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...