Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz na przykładzie innego TV (bo C9 już nie mogę wybrać na ich stronie):

53bd7057de4c7d02.png

Niby spoko opcja, ale drogo, no i do tej pory miałem raczej złe doświadczenia z ubezpieczeniami (choć sprawy mieszkaniowe), ale parę zasięgniętych opinii sprawiło, że jednak się zdecydowałem.
Mam 30 dni na rezygnację z tego, jeśli bym się rozmyślił.

Odnośnik do komentarza

Gwarka w euro „pełna ochrona” działa od przypadkowych i NIEUMYŚLNYCH uszkodzeń. Na osoby trzecie, na dzieci na zwierzęta i oczywiście na samego siebie. W ogólnych warunkach wszystko masz wypisane. Jak chcemy robić wymuszenia to z róbmy to z głowa, bo to weryfikują (testują pod takim katem zdarzenia) ale jeżeli faktycznie coś się z(pipi)ie to macie w 100% naprawę bądź wymianę 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mam C9 i w całkowitej ciemności, ew. malutka lampeczka jasność hdr mi nie przeszkadza. Jasność 100 i tak gram i oglądam filmy. Oczywiście jeśli po dłuższej ciemnej/nocnej scenie wjedzie nagle bardzo jasna, dzienna, to jest efekt "rażenia", ale trwa dosłownie kilka sekund, aż adaptacja oka dostosuje się do tej jasności. Jedynie napisy w amazonie, netfliksie i apple tv dałem szare lub przeźroczyste, bo białe faktycznie wkurzały. Materiały SDR oglądam natomiast przy oświetleniu 35.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.06.2020 o 23:23, Wredny napisał:

Tu masz na przykładzie innego TV (bo C9 już nie mogę wybrać na ich stronie):

53bd7057de4c7d02.png

Niby spoko opcja, ale drogo, no i do tej pory miałem raczej złe doświadczenia z ubezpieczeniami (choć sprawy mieszkaniowe), ale parę zasięgniętych opinii sprawiło, że jednak się zdecydowałem.
Mam 30 dni na rezygnację z tego, jeśli bym się rozmyślił.

 

1680zł za 5 letnią ochrone, ciut drogo. W media expert za to samo chcą 1245 zł.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.05.2020 o 20:06, Aleks napisał:

Dalsze wieści o Sony XH90. Wrażanie kogoś z USA. Żaden z portów nie jest opisany jako HDMI 2.1 (brak info na TV, pudełku, w instrukcji). Lepsze odwzorowanie ruchu względem LG CX. Tryb gra nie pogarsza znacząco jakości obrazu. Kolory na podobnym poziomie co LG CX. Kąty widzenia zaskakująco dobre. Problemem odblaskowa powierzchnia ekranu. Obsługa Androida jest bardzo płynna. 1440p 120Hz nie jest obsługiwane na tym telewizorze.

Powinno obslugiwac. Moj XF9005 z 2018 obsluguje, ale trzeba 'wymusic'. Potwierdzone w tescie rtings. 

Najbardziej zaluje braku VRR. Samsung to ogarnal na TV z HDMI 2.0, tylko Sony cos nie moze :/

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2020 o 00:38, PIOTR8642 napisał:

 

1680zł za 5 letnią ochrone, ciut drogo. W media expert za to samo chcą 1245 zł.


Nie, ponieważ w media Expert masz naprawę w postaci przypadkowego uszkodzenia w ramach nieszczęśliwego wypadku, a w Euro masz od przypadkowych  i nieumyślnych uszkodzeń. To w ogólnych warunkach ubezpieczenia zmienia baaaaaardzo dużo. A ubezpieczalnie z reguły będą zawsze robiły tak żeby nie wypłacać bo złapią cię ze to nie było przypadkowe tylko coś innego itd itp. 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2020 o 10:31, Paolo de Vesir napisał:

Polecam wymieniać kiedy wasz obecny model będzie już wycofany ze sprzedaży. :kaz: Mi szczerze mówiąc kot już podrapał matrycę, więc liczę w tym roku na darmowy upgrade z B8 na B9. :cebula:

 

Wymienią Ci samą matrycę.

 

Jak ustawić jasność OLEDa dobrze? nic prostszego patrzyć aż czerń będzie dalej czarna, za duża jasność i czerń zmienia się w mleko...

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Soul napisał:

Jak ustawić jasność OLEDa dobrze? nic prostszego patrzyć aż czerń będzie dalej czarna, za duża jasność i czerń zmienia się w mleko...

 
xDDDD

To tak nie działa, pełna czerń OLED to... wygaszona dioda :V  Na konsolach można źle ustawić poziom czerni (sygnał tv musi się zgadzać z konsolą czyli Low/limited na PS4 i Low/standard na XB1), a w trybie HDR źle skalibrować ustawienia (zarówno łatwo zrobić crushed blacks, jak i "wybielić czerń", po to jest kalibracja żeby tego uniknąć).

W trybie SDR Oled Light odpowiada za ogólną jasność, w trybie HDR za jasność highlightów sceny (bo scena jest mapowana zgodnie z metadanymi obrazu)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Redmitsu napisał:

Nie, ponieważ w media Expert masz naprawę w postaci przypadkowego uszkodzenia w ramach nieszczęśliwego wypadku, a w Euro masz od przypadkowych  i nieumyślnych uszkodzeń. To w ogólnych warunkach ubezpieczenia zmienia baaaaaardzo dużo.

 Czyli co zmienia np?

Jak dla mnie to wyglada na to że to jest dokładnie to samo, tylko inaczej nazwane. Nie żebym był ekspertem, ale mam znajomego który pracował kiedyś w Euro i teraz pracuje w Media expert i mówił że to są dokładnie te same ubezpieczenia tylko w Euro są po prostu droższe. 

Odnośnik do komentarza

Nie mam już 20 lat żeby siedzieć przed ekranem pół dnia :) TV nie oglądam, czasem film.

Technicznym z(pipi)em nie jestem. Korci mnie B9 za 4,5. Gdzie szczegół i sens dopłacenia kafla do modelu C9? 
Fanem HDR tez specjalnie nie jestem, fajne w Forzie, w RDR 2 grałem bez o ile pamietam. 
Swedzialo mnie 65 cali, ale 7k mi szkoda. Nowe LG to już odpowiednio okolica 7 i za 65 coś koło 10k 

Na tego B9 bym się rzucił jeszcze. 

aktualnie mam Sony XD8005.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...