Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Soul napisał:

Jak często robisz gruntowne czyszczenie?

 

To są po prostu ujowe telewizory i tyle z tych oledów.

 

Gruntowne, no na pewno nie tak, żebym miał je codziennie robić. Ale tak czy siak robiłem ręczne odświeżanie pikseli od czasu do czasu, a mimo to i tak później pojawią Ci się wypalenia, czy inne dziadostwo na matrycy. U mnie to już musiało dziwnym trafem po 2-ch latach i po skończeniu gwarancji xd

Odnośnik do komentarza

Tu o te paski na dole chodzi tylko, gdzie są napisy. Pytanie czy przeszkadza Ci to w codziennym korzystaniu, bo jak jakbym coś takiego zrobił na swojej 8 letniej plazmie to niektórzy by tu chyba zawałów podostawali, a w codziennym użytkowaniu praktycznie w ogóle tego nie odczuwam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

Tu o te paski na dole chodzi tylko, gdzie są napisy. Pytanie czy przeszkadza Ci to w codziennym korzystaniu, bo jak jakbym coś takiego zrobił na swojej 8 letniej plazmie to niektórzy by tu chyba zawałów podostawali, a w codziennym użytkowaniu praktycznie w ogóle tego nie odczuwam.

 

Póki, co to mam na to wyyebkę, ale sam fakt świadomości jest, że w najbliższym czasie może pojawić już więcej takiego dziadostwa i oled po 2-ch latach można się spodziewać wypaleń. Wiem jedno, że następnym telewizor to już będzie lcd z topowej górki.

 

Nie wiem @Soul raz w miesiącu sobie zapodawałem ręczne czyszczenie.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Faka napisał:

 

Póki, co to mam na to wy(pipi)kę, ale sam fakt świadomości jest, że w najbliższym czasie może pojawić już więcej takiego dziadostwa i oled po 2-ch latach można się spodziewać wypaleń. Wiem jedno, że następnym telewizor to już będzie lcd z topowej górki.

 

Nie wiem @Soul raz w miesiącu sobie zapodawałem ręczne czyszczenie.

 

Nawet te z topowej półki mogę Ci nie przekonać do siebie ;)

 

Raz na miecha to w sumie OK, nie powinno nic być to jest seria B?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Faka napisał:

Wiem jedno, że następnym telewizor to już będzie lcd z topowej górki.

 

Nikt nikogo do niczego nie namawia, ale sama popularność OLEDów na forum tłumaczy, że jednak jakość obrazu oferowana przez te wyświetlacze jest absolutnie topowa. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Ręczne czyszczenie powinno być używane TYLKO w razie problemów (image retention/stuck pixels), to nie jest mechanizm do częstego używania (nieprzypadkowo automatycznie jest uruchamiany po 2000 godzin dopiero). Wypalenia będą w OLEDach, bo no - to materia organiczna, z czasem zużywa się (przy czym okres życia jest długi - "wypalenia" to nierównomierna ich degradacja).  Oczywiście warto stosować się do zaleceń producentów: czyli po skończeniu oglądania/grania TV na standby i nieodłączanie z prądu, unikanie statycznych obrazów. Oprócz tego warto nie przesadzać z jasnością w trybie SDR, odpowiednio kalibrować HDR (w przypadku gier).

Ostatecznie część osób będzie miała większy problem z wadami OLED, a część nie, życie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Myślałem nad zakupem tv 55 cali do ps3/wii u/x360 i switcha, a jak wyjdzie nowa generacja, to pod moje obecne 65 cali ona trafi, a ps4 pro i xox pod ten właśnie tv. Obecnie mam konkursowy Samsung Q90r i super mi się podoba. Ale czas zabawy z nim minął i trzeba go oddać. A nie chce mi się teraz wracać do starego tv crt 42 cale z 2012 roku. Myślsłem by właśnie ten konkursowy tv zakupić, ale obecnie w marketach gdzie jest za 5999 zł, go nie mają. Inne są jakoś mało znane. A i trochę za dużo mi się to wydaje.

 

Najlepszym teoretycznie wyborem jest LG C9, ale mam zamiar na tym tv ostro grać i nie chcę ciągle martwić się, czy coś się czasami nie wypali.

 

Ostatecznie szukając nie za drogiego tv Led, ale mającego dobry HDR, bliski wyboru jestem Sony kd-55xg9505. Czerń nie jest najlepsza, ale do przebolenia. Hdr posiada wysoki. Jedynie zaintrygowało mnie przy rozmowie ze sprzedawcom, że jego zdaniem jedynie model 75 cali posiada powłokę do poprawy kątów. Stąd chcę zapytać, czy ktoś to potwierdzi? Oraz, czy 55 cali to na pewno matryca VA?

Odnośnik do komentarza

Sony kupiłem 16 listopada 2016. Wg poradników na necie jak odczytać ilość godzin na chodzie, to mój chodził 1162h.

 

Instrukcja LG ma wzmiankę, ze grubsze odświeżenie pikseli trwa ponad godzinę i odpala się po 2000h. Ja tego nie ujrzę chyba. A po 4h pracy w trybie standy tez sie odpali ta funkcja, ale chyba skrócona wersja. 
Do tego zalecają włączyć tryb eko, nizsze podświetlenie i luminacja logo na wysoki.

Tyle z zaleceń LG.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.