Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Chodzi mi bardziej ze jednak LG dba o klienta.
Sporo reklamacji robi na zasadzie good will .
A xiaomi? Nie wiadomo.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Lg nie jest tez takie wspianialomyslne, użytkownik polygami walczy z nimi już prawie miesiąc i tyle widział tv

Odnośnik do komentarza

Oprócz niego ktoś walczy? Tutaj ktoś wałczył? Wszystko łykasz co czytasz w necie? Na nikogo ktoś miał problem z Oledem? Marbel siedzi tu i tu, zarobił nowy model jeszcze :D 

Może koleś coś źle zrobił przy zgłaszaniu i stąd się całość przeciąga... To tak jak filmiki na YT. Sebix z Karyna biedni, policjant jednego położył na glebę i dramat. Ale nikt nie odpalił kamerki 5 min wcześniej. 

 

Odnośnik do komentarza

Może ktoś coś doradzi bo przymierzam się do zakupu nowego telewizora ale nie bardzo wiem na co się zdecydować. Z racji małej ilości miejsca w grę wchodzi tylko 43" maks 49". Niby jest spory wybór ale wymyśliłem sobie że musi być matryca minimum 100Hz i tu się zaczyna problem bo 43" znalazłem raptem jeden 49 jest więcej ale nie bardzo wiem co wybrać. 

Czy w ogóle w kwocie do 3500 kupię coś sensownego? 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, BRY@N napisał:

Może ktoś coś doradzi bo przymierzam się do zakupu nowego telewizora ale nie bardzo wiem na co się zdecydować. Z racji małej ilości miejsca w grę wchodzi tylko 43" maks 49". Niby jest spory wybór ale wymyśliłem sobie że musi być matryca minimum 100Hz i tu się zaczyna problem bo 43" znalazłem raptem jeden 49 jest więcej ale nie bardzo wiem co wybrać. 

Czy w ogóle w kwocie do 3500 kupię coś sensownego? 

 

z 49" do tej kwoty 100/120hz kupisz: LG 49SM8600, 2 modele Sony z 2019r czyli model 49XG83, 49XG9005 (który wydaje się najbardziej konkretny bo jest FALD'em) oraz nowy model na 2020 Sony 49XH8505 (podswietlenie Edge). Samsungi Qledy ponizej 55" nie maja 100/120hz matrycy, tegoroczne Philipsy zadne nie maja matryc powyzej 50hz

LG SM8600 jest w bardzo aktrakcyjnej cenie, ale Soniacze będą przede wszystkim miały znacznie wyzszy HDR. Na twoim miejscu szukałbym XG9005 ale jezeli go nie znajdziesz to XH8505

Edytowane przez Redmitsu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Redmitsu napisał:

 

z 49" do tej kwoty 100/120hz kupisz: LG 49SM8600, 2 modele Sony z 2019r czyli model 49XG83, 49XG9005 (który wydaje się najbardziej konkretny bo jest FALD'em) oraz nowy model na 2020 Sony 49XH8505 (podswietlenie Edge). Samsungi Qledy ponizej 55" nie maja 100/120hz matrycy, tegoroczne Philipsy zadne nie maja matryc powyzej 50hz

LG SM8600 jest w bardzo aktrakcyjnej cenie, ale Soniacze będą przede wszystkim miały znacznie wyzszy HDR. Na twoim miejscu szukałbym XG9005 ale jezeli go nie znajdziesz to XH8505

Super dzięki za taką konkretną odpowiedź :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Sony XH90 - istotne - lepszy kontrast od XH95, ale słabszy HDR. Nie dostał jeszcze firmware do gier i piszą też że eARC jeszcze nie działa, co dziwne bo do tego wystarczy hdmi 2.0b, widać nie odblokowali tego nawet jeszcze?   I wydawało mi się, że w innym review HDR pisali że mocniej świeci hmm

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiadomo czy i kiedy firmware tego telewizora dostanie taki upgrade z eARC, ale spodziewałbym się raczej dopiero w okolicy premiery PS5. I dopiero wtedy będą opinie czy rzeczywiście warto kupić XH90 czy może wejdzie już jakiś inny TV pod konsole. 

 

A wczoraj obejrzałem Greyhound w :mog: 4k na swoim XH95 :fsg:.

Jakbym miał dziś w sklepie wybierać pomiędzy XH90 (65 cali za 6499) a XH95 (65 cali za 7999) to wiedząc o nich to co już wiem kupiłbym XH95 drugi raz. 

Edytowane przez u55r
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, u55r napisał:

A wczoraj obejrzałem Greyhound w :mog: 4k na swoim XH95 :fsg:.

 

Dolby Vision? Jak dla mnie format klasę lub dwie wyżej niż standardowy HDR, aż smuteczek że w gierkach nikt z tego nie korzysta. :(

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Dolby Vision? Jak dla mnie format klasę lub dwie wyżej niż standardowy HDR, aż smuteczek że w gierkach nikt z tego nie korzysta. :(

 

A na czym porównujesz? że aż klase wyżej piszesz. Do czego się odnosisz

 

@u55r XH95 sieciówki euro i ME zrobiły nową cene 6999. A możesz napisać jak wrażenia z HDR przy filmach? oglądałem coś w pełnym UHD z płyty, czy raczej sam netflix/apple ?
bo tam już jest blisko 1000nitów, gdy XH90 ma niecałe 600.

W tym roku już nie wejdzie nowy model Sony, dopiero 2021 lato.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Teraz jest w 4K coś koło 15mb bitratu - dalej mało.

 

Taki Dark na netflixie mimo że nie ma HDR/DV to czasem wygląda lepiej niż materiały co mają. 

 

Wczoraj obejrzałem UHD Alien Covenant na B9, idealny film pod OLEDa, dużo kosmosu, czerni, światełek komputerów, lamp, latarek itp niestety film slaby :/

 

 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Fanek napisał:

Obczaj jak HDR10 świeci na filmach UHD płytowych. DV z płyty przyznam nie widziałem.

 

To jak zobaczysz to pogadamy zamiast się rzucać. Poza tym nie wiem jak jest z Dark, ale np. takie Stranger Things 3 czy 4. sezon 13 powodów wygląda obłędnie.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

To jak zobaczysz to pogadamy zamiast się rzucać. Poza tym nie wiem jak jest z Dark, ale np. takie Stranger Things 3 czy 4. sezon 13 powodów wygląda obłędnie.

 

Ja mówie o DV z płyt UHD, a nie DV z gów.nianego netflixa.

 

edit: True, amazon ma najwyższy bitrate z tych gigantów vod, nawet wyższy od apple.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...