Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał 55 w805 . Obraz już był świetny we wcześniejszych modelach hx 750 i hx850 więc tu będzie pewno jeszcze lepiej no i TV zawsze im większy to lepszy, no chyba, że będziesz bardzo blisko siedział ale raczej byß nie szukał takich paneli. Co do 3d na 90% zarówno w805 jak i w905 ma aktywne 3d. Sony w TV poprostu ma w takiej technologi 3d, no chyba, że coś się ostatnio zmieniło...

 

Mmmm bankowo seria 805 ma pasywne 3D, a 905 aktywne. Tak tak wiadomo 55 cali to nie 46 z tym, że w testach ta 905 w samych superlatywach jest opisywana jeżeli chodzi o jakość obrazu natomiast 805 już coś tam psioczą, że czerń słaba... itp. generalnie też spoko ale już nie super....

Odnośnik do komentarza

Ja dodam od siebie Sony KDL42W653.

tvik zdał egzamin. grałem ponad 5 godzin na nim i jestem bardzo zadowolony.

 

po 1) kolora sa bardzo dobre na grach i bajkach, trzeba je bylo tylko dobrze ustawic.

jakby bylo malo to kolory porównywałem z moja stara plazma - wyszla tylko mala roznica, wiec jest dobrze.

 

2) czern wypada troszke gorzej, ale o tym wszyscy wiemy. nie mozna jej dostroic w zaden sposob.

jest poprostu ciemny fiolet, ale slabo widoczny, wiec tez przymykam oko.

 

3) input lag jest bardzo znikomy. sprawdzalem na moim ulubionym tekkenie dr i akcje ktore mi slabo wychodza, bo robi je sie na reflex wychodzily mi duzo czesciej po przyzwyczajeniu sie do tvika. pogralem najpierw by sie wczuc a potem katowalem practice i okazalo sie ze najtrudniejsze akcje mi wychodza prawie pod rzad. jedna z takich akcji jest Taunt~f,b2 ktore jest prawie nie do wykonania, bo akcje trzeba zrobic prawie natychmiast - idealnie i nie ma mowy o pomylce. ponizej filmik wyjasniajacy:

http://www.youtube.c...h?v=wxm7Elo6Wfg

 

4) poza tym tvik jest bardzo ladny i niedrogi 500e w pc-mania. do tego ma wiele funkcji spolecznosciowych wi-fi, oraz cczyta wiekszosc HDD z ktorych to ogladamy filmy z zona. dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza

KDL42W653 i KDL42W655 to te same TV na inne rynki. Pierwszy na UK drugi w Polsce między innymi.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag  Tutaj najlepsze telewizory do gier (im mniejszy input lag tym lepiej się gra szczególnie w fpsy oraz jak MEVEK wyżej wspomniał w bijatyki.

Zauważ, że proponowany telewizor SONY jest na pierwszym miejscu.

 

http://hdtvpolska.com/topic/30757-input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/   A tutaj ciekawy artykuł nt input lag.

Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to że muszę kupić ten telewizor. Ps a nic nie możecię powiedzieć o tym drugim modelu który podałem w poprzednim poscie? Ma chyba wyższą numerację czyli jest nowszy? Stać kosztuje 3,4 tyś więc mieści się w przedziale do którego jestem wstanie wydać pieniądze. Pytanie czy jest sens, czy jednak zostać przy tym o którym pisaliscie?

Odnośnik do komentarza

 

Ok dzięki wielkie za pomoc. Nie będę płacił 700 zł więcej za możliwość 3d nie zależy mi na tym aż tak bardzo. Składam zamówienie i czekam do listopada na ps4;-)

zdaj nam raport, jak juz go obadasz :)

 

 

Chciałem zamówić, ale wiecie nigdy nie wiadomo jak będą to transportować :P sam pojadę we Wtorek do Media, cena atrakcyjna, dużo miłych słów na jego temat, wiec nie ma co się martwić, czuję że to będzie dobry wybór, jak coś dla zainteresowanych podaje link http://www.mediamarkt.pl/telewizor-sony-kdl-42w655a,id-862852

Odnośnik do komentarza

Od wtorku jestem już szczęśliwym posiadaczem W655A, dzięki wielkie k0ntra za doradzenie. Telewizorek jest mega, barwy są o niebo lepsze niż na poprzednim LG. Może zabrzmi to głupio, ale funkcje internetowe i gama programów do wyboru robią na mnie duże wrażenie, mój wcześniejszy telewizor nie miał opcji łączności online, więc jest to dla mnie duży krok do przodu :P Nie wiedziałem, że tak bardzo jestem do tyłu z technologią! Cieszę się, że zwróciłem się z zapytaniem właśnie tu, no i że pojawiły się osoby, które były obeznane w temacie. Tak więc dzięki jeszcze raz k0ntra i Mevek za nakreślenie produktu Sony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jadę jutro po TV. Chcę taki: SONY KDL-50W656A. Jakieś opinie

 

Dokładnie zastanawiam się nad tym samym modelem 50 cali niski inputlag, dobre oddanie kolorów, nastanawiam się tylko nad tym, że ma matryce 60hz. W porównaniu do 100,200,400,800 czy hz, które się pojawiają to trochę mało... Tyle, że nigdzie nie znalazłem konkretej opinii dlaczego tak, czy to bardzo źle, jakie to będzie miało przełożenie np. na smużenie i ogólną jakość obrazu. W wszystkich testach jakie przeglądałem nigdzie nie ma o tym ani słowa w ogólę jakby pomijają ten element. Jedynie w innym temecie znalazłem jakieś zddanie, że konsola tak czy siak wypluwa sygnał w 60hz więc to ez znaczenie, jedynie w przypadku filmów ma to jakieś znaczenie - nie wiem nie znam się. Na 65% wybiorę ten model 25% 55w805 i 10% 46w905 (jest za(pipi)isty tylko ta cena i trochę mały). Z tym, że ja planują się wstrzymać do premiery PS4, na rozwój sytuacji na pewno nie zdrożeją, a może stanieją te modela, a i liczę na jakiś fajny bundel pack w MM, Saturnie lub Sony Center PS4 + któryś z ww TV.

Jeśli kupisz i podepniesz zdaj relację jak ta 50 się sprawuje

Odnośnik do komentarza

Powiedz skąd zmiana zdania? Tak sprzedawca ci polecił: input lag masz tutaj na poziomie 50ms-w  Sony na poziomie 15ms. Plazma to plazma racja ale powiedz mi skąd przekonanie, że jest lepsza do gier. Z tego co ja czytałem to wszędzie na turniejach (zwłaszcza fpsy) są lcd-led bo dają dużo ostrzejszy obraz. Plazma nie ma opóźnień związanych z odświeżaniem matrycy ale i w lcd już ten problem wyeliminowano. Plazma to filmy i ciemno pomieszczenie albo użytkowanie po zmroku z względu na jasność. No i pozostaje kwaestia wypalania statycznych obrazów co w grach akurat może mięć dość często miejsce jak i w przypadku tv informacyjnych słynny pasek. Przewaga plazma lepsze oddanie barw nie mówiąc o czerni. Ogólnie lepsza płynność.

Odnośnik do komentarza

Sa jeszcze tacy, korzy lubia obraz naturalny, stonowany, a nie oczo(pipi)ny festiwal kolorow i komputerowo poprawianego obrazu jaki pokazuje sie w marketach na wystawionych ekranach lcd -a ludzie to masowo kupuja "bo kolory takie piekne, obraz taki ostry".

Jakbys zobaczyl obok siebie profesjonalnie skalibrowane plazme i led'a to zobaczyl bys oszalamiajaca roznice.

 

A na turniejach nie uzywalo sie lcd dlatego, ze maja "ostrzejszy" obraz (lol), tylko dla tego ze istnieje kilka modeli ktore oferuja prawdziwe 120hz (np samsung 2233rz) po polaczeniu przez dvi-d (a nie 60hz windowane software'owo do 120++). W Quake do dzisiaj turnieje rozgrywane sa na CRT, ktore pod tym wzgledem bija na glowe i plazme i lcd.

 

I nie, nie jestem fanboyem plazmy. Jestem raczej przeciwnikiem wciskania graczom kitu jakie mialo miejsce przy wejsciu na rynek monitorow lcd - sa one fajne pod wzgledme ekonomicznym i idealnie nadaja sie do ogladania tabelek w excelu lub filmow sredniej jakosci - lub dla kogos, kto wczesniej w zyciu nie wizial na oczy nic lepszego.

Odnośnik do komentarza

Sa jeszcze tacy, korzy lubia obraz naturalny, stonowany, a nie oczo(pipi)ny festiwal kolorow i komputerowo poprawianego obrazu jaki pokazuje sie w marketach na wystawionych ekranach lcd -a ludzie to masowo kupuja "bo kolory takie piekne, obraz taki ostry".

Jakbys zobaczyl obok siebie profesjonalnie skalibrowane plazme i led'a to zobaczyl bys oszalamiajaca roznice.

 

A na turniejach nie uzywalo sie lcd dlatego, ze maja "ostrzejszy" obraz (lol), tylko dla tego ze istnieje kilka modeli ktore oferuja prawdziwe 120hz (np samsung 2233rz) po polaczeniu przez dvi-d (a nie 60hz windowane software'owo do 120++). W Quake do dzisiaj turnieje rozgrywane sa na CRT, ktore pod tym wzgledem bija na glowe i plazme i lcd.

 

I nie, nie jestem fanboyem plazmy. Jestem raczej przeciwnikiem wciskania graczom kitu jakie mialo miejsce przy wejsciu na rynek monitorow lcd - sa one fajne pod wzgledme ekonomicznym i idealnie nadaja sie do ogladania tabelek w excelu lub filmow sredniej jakosci - lub dla kogos, kto wczesniej w zyciu nie wizial na oczy nic lepszego.

 

 

Widzę, że jesteś biegły w materii więc nie będę się kłócił ale... wszystkie polepszacze obrazu w przypadku lcd w trybie gry się wyłączane żeby input lag był jak najmniejszy... Ok naturalnośc naturalnością ale gó... będzie widać podczas gry w dzień nie mówiąc już z tv zwrócononym w stronę słońca... No i mówimy tu o TV pod PS4 więc jak dla mnie fana multi potyczek w fpsy najważniejszy jest input lag, a w przypadku tych 2ch ww tv to plazma Panasonic ma 50ms, a sony 16ms. Mam pytanie skoro się orientujesz w kwetii odświeżania jakie przełożenie o  ile w ogóle będzie mieć na jakość obrazu, płynnośc w seriach w6 50hz w8 100hz i w9 200hz??

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o widocznosc to plazma jest stworzona do pracy w okreslonych warunkach, i jest to fakt powszechnie znany - jest to dla jednych wada, dla mnie nie ma to znaczenia, gdyz plazme uzywam w sypialni do wieczornego grania i ogladania.

 

Jesli chodzi o input lag to informacje podawane przez producentow i sprzedawcow mozesz wlozyc miedzy bajki. Zeby okreslic realny input lag potrzeba bardzo drogiego sprzetu i odpowiedniej procedury testowej , o ktorej pisalem w innym temacie. Pomijam juz fakt, ze te 50ms to osiagnieto chyba przy wlaczonym kazdym mozliwym polepszaczu obrazu i jeszcze troche dodano - dla mnie gra przy takim opoznieniu jest niemozliwa, i nie wydaje mi sie nawet realna. Ot, potega marketingu :)

 

Co do ostatniego pytania: zaden z podanych przez Ciebie telewizorow nie wystwietla wiecej jak 60hz (szczegolnie, jesli laczysz je przez zlacze hdmi), a wartosc jest jedynie sztucznie podbita w celach marketingowych... Częstotliwość 200hz jest równa okolo 4ms - jest to absolutna abstrakcja jesli chodzi o telewizory produkowane w obecnej technologii (bylo to mozliwe za czasow CRT, ale taki wyswietlacz kosztowal majatek). Czyli na chlopski rozum - im wyzsza wartosc hz w dzisiejszym telewizorze, tym wiecej sprzetowych sztuczek zastosowano aby uzyskac ta plynnosc, a wiadomo jakie ma to przelozenie na input lag. Poczytaj sobie o tzw efekcie teatru w filmach - sposob jest bardzo podobny.

 

Polecam przeczytac, co tak na prawde oznacza "wysoka czestotliwosc odswiezania" w dzisiejszych telewizorach http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_interpolation

 

Ostatecznie i tak trzeba by usiasc przed takim tv z padem w rece i odpalonym Quakiem, Tekkenem lub inna szybka gra i stwierdzic, czy da sie grac i jak to wyglada na tle innych odbiornikow.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, akurat to do input lagu to się dość dobrze wczytałem. Podawane przeze mnie wartości są wynikiem profesiolanych testów przeprowadzanych przez polskie (hdtv) jak i angielskio-jezyczne fora avforum więc są najbardziej realne i wiarygodne. http://hdtvpolska.com/topic/30079-mega-test-sony-bravia-kdl-47w805-pasywne-3d-matryca-ips/ , http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/wielkie-por-wnania/mega-test-samsung-46f8000-kontra-sony-kdl-46w905-r206?pg=7 , http://www.hdtv.com....-glosno-do.html , tak więc widzisz w plazmie to 50ms to jest po włączeniu trybu gry bez niego jest 100ms. Co do wartości ciężko to mi zweryfikować kiedy da się/ nie da się grać ale wszędzie podają wartość 50ms jako graniczą górna granice- komfortowego grania. Tak na chłopski rozum to dla mnie 50 ms to jest 0.05s , przy 60 klatkach na sekundę wychodzi prosta proporcja, która daje nam wynik opóźnienia przy input lagu 50ms i 60 klatkach na sekundę na poziomie 3 kaltek na sek przy 60fps.

Natomiast Sonówki z swoim wynikiem 15-20ms daje wartość w granicach 1dnej klatki w trybie gry. Zaznaczam, że wartości te sa zmierzone i wiarygodne-obczaj testy. Co do tych hz to w serii w9 podaja oczywiście marketingowe 800hz odświeżania, natomiast realnie matryca ma 200hz. Co do efektu teatru, smużenia,arefaktów, płynnośc boczna jak i pionowa(cokolwiek to znaczy) i innych to polecam ten test serii w9 w hdtv, albo jest też do znalezienia live stram z niego tego testu- generalnie w9 miażdży system jakością obrazu (zaznacza, że nie opieram się tylko na tym teście). Jedyne wady jakie padają pod jego adresem to cena, nieco ubogie na tle konkurencji smart tv i bazowo przesycone kolory jednak po odpowiedniej kalibracji obraz urywa łeb.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.