Jump to content

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX

Antares

Recommended Posts

34 minuty temu, Fanek napisał:

Na oledach w trybie 4k120hz działa też Dolby Vision? czy jest tak jak w XH90 że tryby do wyboru 4k120hz HDR lub 4k60 Dolby Vision?

"Seria XH90 kilka tygodni temu (15.10.2020) otrzymała obiecaną aktualizację, która uaktywniła dwa porty (3 i 4) do standardu 2.1. Ponieważ posiadamy już od miesiąca konsolę PS5 w naszej redakcji, mogliśmy to sprawdzić osobiście – potwierdzamy, że wszystko działa poprawnie i w dniu premiery PS5 czyli 19 listopada, użytkownicy PS5 będą mogli cieszyć się wysoką jakością obrazu! Wbrew plotkom jakoby obraz był nieostry możemy temu zaprzeczyć i potwierdzić, że wszystko działa poprawnie a gry wyglądają jak trzeba w trybie GRA."

Źródło: https://hdtvpolska.com/najwieksza-promocja-na-telewizory-sony-z-hdmi-2-1-do-ps5-czy-to-juz-black-friday-taniej-nawet-o-4350-zl/

Lekkie rozmycie jest, ale zauważalne tylko z bliska.

https://www.glitched.online/the-sony-bravia-x900h-4k-120hz-mode-does-suffer-from-a-blur-issue/

2 godziny temu, Schranz1985 napisał:

A jak ten xh90 czy w trybie gry jest cacy?
Podświetlenie, strefy itd nic nie świruje?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Cacy. Prawie nic nie zmieniałem pod siebie, może 3-4 suwaki. No i hdr pięknie świeci (Ori 2 w „6k” :banderas:), No ale to w sumie nie dziwne w dobrym LCD, ale co fajne czerń też daje radę jak na tę technologię. 

Za te pieniądze i jakość to nie ma co się zastanawiać. Tylko brać, grać i się cieszyć. 

5 godzin temu, Schranz1985 napisał:

A jak ten xh90 czy w trybie gry jest cacy?
Podświetlenie, strefy itd nic nie świruje?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Witam tak czytam to forum bo szukam ustawień hdr pod xh9 u mnie jak włączę tryb GRA to jakość jest tragiczna,mleko,ale jak przełączę na tryb np.STANDARD (oczywiście na hdr )to obraz jest żyleta z tego co czytam to wszyscy piszą żeby było ustawione w trybie GRA a ja nie mogę na tym grać bo jest tragedia. Jak ktoś ma ten tv może podzielić się ustawieniami w trybie GRA 

Nie mam żadnego mleka. Coś masz ewidentne nie tak. Potem będę na TV to ci podrzucę na priv. Pozmieniałem na bank coś z czernią oraz dynamicznym kontrastem na ustawiania średnie, aby czerń podbić. 

@leon107
Dobra dam tu, może jeszcze ktoś skorzysta.

Najważniejsza rzecz, ustaw wejście hdmi na ulepszone, standard nie daje hdmi i właśnie takie jakby mleko w grach bez hdr

Tryb obrazu auto wył - koniecznie 

czujnik światła wył  - koniecznie 

jasność 35

kontrast 50

gamma 0

poziom czerni 50

dostosowanie czerni średnie 

zaawansowane zwiększanie kontrastu średnie

automatyczne lokalne przyciemnienie średnie 

x tended dynamic range wył

nasycenie 53-56 zależy od gry

odcień 0

temperatura barw expert 1

Żywy kolor min.

ostrość 50

montionflow i inne upłynniacze oczywiście wsio wyłączone 

Ustawienia pod PS4pro, pod XSX praktycznie identyczne.

Edited by balon
  • Upvote 4
24 minuty temu, balon napisał:

Nie mam żadnego mleka. Coś masz ewidentne nie tak. Potem będę na TV to ci podrzucę na priv. Pozmieniałem na bank coś z czernią oraz dynamicznym kontrastem na ustawiania średnie, aby czerń podbić. 

@leon107
Dobra dam tu, może jeszcze ktoś skorzysta.

Najważniejsza rzecz, ustaw wejście hdmi na ulepszone, standard nie daje hdmi i właśnie takie jakby mleko w grach bez hdr

Tryb obrazu auto wył - koniecznie 

czujnik światła wył  - koniecznie 

jasność 35

kontrast 50

gamma 0

poziom czerni 50

dostosowanie czerni średnie 

zaawansowane zwiększanie kontrastu średnie

automatyczne lokalne przyciemnienie średnie 

x tended dynamic range wył

nasycenie 53-56 zależy od gry

odcień 0

temperatura barw expert 1

Żywy kolor min.

ostrość 50

montionflow i inne upłynniacze oczywiście wsio wyłączone 

Ustawienia pod PS4pro, pod XSX praktycznie identyczne.

Dobra dzięki jutro sprawdzę bo teraz oglądam mecz,widzę że jasność masz 35 u mnie przy włączeniu hdr-a od razu jest max 

1 minutę temu, balon napisał:

No ale jak mleko/mgła to wydaje mi się, że brak ulepszonego formatu na wejściu hdmi albo materiał słabej jakości.

Na czym sprawdzasz ten hdr? Sprzęt oraz gra? 

ulepszony format mam wł kabel HDMI high speed ,PS4 pro ustawione wszystko na automat grałem na GT,Days gone,FIFA jak przełączę na tryb standard obraz żyleta na gra taki stłumiony, szary,blady 

35 minut temu, starfik napisał:

Siema,

Jaki tv polecacie do PS5? Tak, żeby zamknąć się w 3k. Zawsze byłem fanem Panasonic (japońska matryca).

Znaczy, że Sharp dla nich robi? Bo jak nie, to nie japońska, tylko chińska albo koreańska.

28 minut temu, Mike napisał:

Znaczy, że Sharp dla nich robi? Bo jak nie, to nie japońska, tylko chińska albo koreańska.

Nie wiem, kupowałem dawno temu. Zachwalano mi Panasonic, bo miał japońską a nie koreańską. Może coś się zmieniło. Polecicie coś?

Widzę że jest tu kilka osób posiadających nowego Xboxa series X + tv z serii Xh90.

Panowie wsZytsko gra ?
Bo jakiś dzisiaj dziwny komentarz widziałem o problemach z xboxami przy podłączeniu właśnie do tych tv Sony .

Bardzo bym prosił o odpowiedź :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, BatataPl napisał:

Widzę że jest tu kilka osób posiadających nowego Xboxa series X + tv z serii Xh90.

Panowie wsZytsko gra ?
Bo jakiś dzisiaj dziwny komentarz widziałem o problemach z xboxami przy podłączeniu właśnie do tych tv Sony .

Bardzo bym prosił o odpowiedź :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Wszystko gra, aż nad to. 

Forza Horizon 4 w 4k/60 czy Ori 2 w „6k” niszczy gałki oczne ostrością, hdr i płynnością. 

• Like 1
  • Square changed the title to Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX