Jump to content

Recommended Posts

Hej gra ktoś? Ponoć model jazdy przypomina nieodżałowanego DriveClub. Grafa też ponoć dobra. A jak z kariera dla single? Długa? 

Ja ogrywam od premiery i szczerze mówiąc jestem ZACHWYCONY, serio. Nie, nie wcisnął mi się CapsLock ;) Jeśli napiszę że "jaram się, gierka pozamiatała, jest super" to będzie to mało precyzyjne i nie do końca trafne jeśli chodzi o moje odczucia. Z tym że od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym wyjadaczem jeśli o wyścigi chodzi. I tak np. Forza Horizon 4 zmęczyła mnie okrutnie już po kilku godzinach, a tutaj dosłownie nie mogę się oderwać. Taaak, ja wiem, że to dwie kompletnie różne gry... i o to chodzi właśnie, bo to co oferuje GRID odpowiada mi zdecydowanie bardziej. Od modelu jazdy, aż po otoczkę. 

Gram na XOX i oprawa jest solidna. 60fps nie do zdarcia, świetne modele aut, warunki pogodowe, zniszczenia także bardzo fajnie wykonane. Jeśli podobał Ci się pierwszy GRID (wieki temu) to nawet się nie zastanawiaj. Kariera jest sztampowa do bólu (od wyścigu do wyścigu, bez żadnych nowości czy udziwnień, ale w moim odczuciu to akurat na plus). Spędzisz w niej bite naście (a może nawet i dziesiąt) godzin, to pewne. Za każdy wyścig gra czymś nas wynagradza, levelujemy, zgarniamy walutę, kupujemy auta - standard absolutny, który mi akurat naprawdę odpowiada. Bez konieczności grzebania w silnikach, wyścigów z samolotem, kupowania domów itp. Taki rasowy racer - Ty, Twoja bryka, 15 rywali na torze i świetnie oddane uczucie prędkości (ojjjj taaaak). Starcia są cholernie zacięte, od razu rzuciło mi się to w oczy, a system Nemesis to w sumie taki smaczek, ale dodaj grze uroku. Fajnie jest zepchnąć rywala z toru, a chwilę później czuć jego oddech na plecach obserwując jednocześnie we wstecznym jak dogania nas na pełnym gazie migając światłami. Sick!

Czy nowy GRID jest spoko? Nawet bardzo. Wystarczy jeśli napiszę, że obok F1 2019 i Wipeout Omega Collecion to zdecydowanie mój ulubiony racer na tej generacji.

Aha, gram na Logitech G29 i wrażenia są niesamowite (dali masę opcji dot. kalibracji sprzętu, można wszystko ustawić idealnie pod siebie). Natomiast w kwestii sterowania na padzie nie wypowiem się wcale (nie testowałem nawet). Jeśli tylko masz kierownicę i lubisz tego typu giereczki... nie będziesz zawiedziony, to pewne :)

• Upvote 3
  • Like 1

To już lepiej zobacz sobie jakieś materiały wideo z gierki, pełno tego na YT. No bo co tu można napisać niby? Jak dla mnie są odpowiednio zróżnicowane. Tory, lokacje miejskie, trochę leśnych terenów, w jednej lokacji śmigamy nawet przez jakiś most. Nie widziałem jeszcze wszystkiego tak naprawdę, więc ciężko mi tu jakoś zabłysnąć.

Zresztą po tym co napisałem wcześniej Ty nadal masz wątpliwości i chcesz nie roztrząsać nad jakimiś duperelami? ;) Szkoda zdrowia, lepiej śmigają do sklepu, kup GRIDa i po prostu sam się przekonaj.