Jump to content

ireniqs

Baldur's Gate 3

Recommended Posts

Nic ale slysze BG myslie BioWare. Ten sam dysonans co ewentualne zrobienie Dooma przez kogos innego niz id mimo, ze Johnow i ekipy dawno tam juz nie ma.

Problem  w tym ze BW dostało by przykaz zrobic z tego jakies GaaS. Obecny dev daje nadzieję , że będa mieć wysrane na współćzesne trendy i gra będzie wymagająca.

8 minut temu, pawelgr5 napisał:

Problem  w tym ze BW dostało by przykaz zrobic z tego jakies GaaS

Nie jest to prawda. 

Dawny Bioware to obecny Obsidian i po części inXile. Ogólnie odkąd odeszli z branży Ray Muzyka i Greg Zeschuk, czyli założyciele tego studia, to leci wszystko po równi pochylej. Niestety. Raczej się to nie zmieni.

Ale trzy pierwsze części Mass Effect wyszły im genialnie. Nowe uniwersum, świetna muzyka i grafika. Dla mnie to był mega powiew świeżości. Brakuje mi takich nowych marek na obecnej generacji. 

• Like 1

Ukukuki ma rację, ME 1&2 oraz pierwszy DA to był łabędzi śpiew tego studia.

• Upvote 1

W dniu 6.06.2019 o 19:56, devilbot napisał:

Przynajmniej raz w roku robię sobie playtrough przez klasyczne baldury. Jako fan nie jaram się. To będzie inna gra robiona przez innych ludzi. Zobaczę gameplay  to może zacznę.

A w Divinity Original Sin 2 Pan grał, czy Pan tak na zapas marudzi?

• Upvote 1

4 minuty temu, selene napisał:

A w Divinity Original Sin 2 Pan grał, czy Pan tak na zapas marudzi?

Oczywiście, że grałem we wszystkie divinity nawet zanim zrobili te nowe i bardzo sobie je cenię ale chciałbym żeby BG3 poszło zupełnie w inną stronę systemowo jak i artystycznie.

A to przepraszam.

Jednak wydaje mi się, ze nie ma na chwilę obecną studia, które byłoby lepiej przygotowane do zrobienia BG3. Trailer wywołał dreszcz nostalgii, czekam.

Posted (edited)

Oprócz "gather your party" to ja tam żadnej nostalgii nie widzę. Trailer jak i sama zapowiedź ani mnie nie ziębi ani grzeje a grałem w BG2, ID, ID2, PT.

Ah jak przypomnę sobie te BDSM romanse z Viconią...:rayos:

Edited by ornit

15 godzin temu, Ukukuki napisał:

Ale trzy pierwsze części Mass Effect wyszły im genialnie. Nowe uniwersum, świetna muzyka i grafika. Dla mnie to był mega powiew świeżości. Brakuje mi takich nowych marek na obecnej generacji. 

A to nie było czasem jeszcze przed odejściem Muzyki i Zeschuka? Zgadzam się że trylogia ME to ostatnie sztosy tego studia. Później przeszli na Frostbite (EA) i wszystko się posrało. :reggie:

A nie mam pojęcia, kompletnie nie śledzę kto gdzie pracuje. W każdym razie Andromeda była dla mnie tragiczna a szkoda bo jednak same widoczki były fajne. Myślałem ,że to ich coś nauczyło no ale dostaliśmy Anthem. 

Baldur's Gate ]|[... wreszcie :obama:

Z jednej strony wskrzeszeniem legendy zajmuje się najbardziej odpowiednie do tego zadania studio. Z drugiej natomiast, to co prezentuje się znakomicie na papierze,  nie musi wcale do końca zadziałać (zwłaszcza, że BG to dla mnie jednak drużyna, a tu mamy 100 lat później - zabraknie awanturników darzonych ogromnym sentymentem.). Ogromne oczekiwania - na szczęście czytając wywiady z Swenem, trudno nie odnieść wrażenia, że doskonale zdaje sobie sprawę, na co się porwał. Trzymam kciuki :lapka:

Materiał ma już ponad tydzień, ale warto wrzucić:

Guest

To ja juz wole cringy studio z Bloodlines 2.

Mogliby rzucić jakiś mały teaserek chociaż. :sleep:

W oczekiwaniu na trójkę odpaliłem sobie BG1 (i od razu zleciało jakieś 20 godzin), potem przeskakuje na drugiego Baldura, a w międzyczasie chcę jeszcze dokończyć Divinity: OS (nabite 60 godzin) i kolejne podejście do Wasteland 2. A, no i wciąż gram w Kingdom Come.

Do premiery BG3 powinienem zdążyć (o ile jeszcze nie dorzucę do listy D: OS 2, za które chciałbym się porządnie zabrać). :obama:

Mi właśnie pykło ponad 100 godzin w D:OS2 i jestem w ostatnim akcie. Gra jest kapitalna. Bardzo jestem ciekaw jak wyjdzie im BG3. Na PC mam BG1 i BG2, ale jakoś zabrać się nie mogę za to. A co Wasteland 2 to pograłem z 20-30 godzin, przerwałem i jakoś już niestety nie wróciłem 

Oby kolejny community update do BG3.

Ile bym dał żeby zobaczyć chociaż małe urywki gameplayu albo jakieś screenshoty.

• Upvote 1