Skocz do zawartości

Obsługa oryginalnych gier w paczkach PBP przez PlayStation Calssic


Berion

Rekomendowane odpowiedzi

Emulatory na tejże konsoli wspierają, umownie je nazwijmy, pirackie paczki PBP. Format *.pbp to coś w rodzaju archiwum, w którym znajdują się skompresowane obrazy płyt gier na PSX, które odczytują emulatory wbudowane w każdy firmware konsol PSP, PSV, PSTV i PS3. Zaletą oryginalnych nad "lewymi" jest, że charakteryzują się lepszym stopniem kompresji, poprawnym kodowaniem CDDA (ścieżek audio), umożliwiają przechowywanie do czterech obrazów płyt, które mogą łącznie przekraczać 2GiB, są poprawnie podpisane. No i to że są oryginalne...

 

1. A więc mam taką prośbę by ktoś z nadmiarem wolnego czasu i dobrej woli, a przy tym ktoś kto kupił kiedykolwiek grę na PSX na PlayStation Store, wszedł na swoje konto, do biblioteki i pobrał stamtąd plik XPD.

 

2. Otworzył ten plik np. w Windowsowym notatniku i wkleił do przeglądarki internetowej link bezpośredni do gry. Pobierze się i zapisze paczka PKG.

 

Untitledj_qsxasae.jpg

 

3. Następnie pobrał ten oto program i rozpakował owy PKG, otrzymując meta śmiecie i grę w formacie PBP, którą należy spróbować uruchomić na konsoli PlayStation Classic, dzieląc się potem tutaj wrażeniami (działa / nie działa << tytuł).

 

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

11 minut temu, Berion napisał:

Co jest w tym ośmieszającego?

To że wozisz się po tym forum jak alfons i robisz burdel z tematami. Jeżeli wiesz, że cię oleją to nie pisz w ogóle proste. 

Ale powiem ci nawet zainteresowało mnie to, bo tak się składa że mam trochę nakupionych gierek na pss, tylko że aktywną mam tylko ps3 i nigdy żadnych plików poza nią nie pobierałem. Te xdp da się pobrać z poziomu pc rozumiem? 

Tak swoją drogą takie grzebanie to chyba nie jest legalny proceder?

 

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

To że wozisz się po tym forum jak alfons i robisz burdel z tematami. Jeżeli wiesz, że cię oleją to nie pisz w ogóle proste. 

Ale powiem ci nawet zainteresowało mnie to, bo tak się składa że mam trochę nakupionych gierek na pss, tylko że aktywną mam tylko ps3 i nigdy żadnych plików poza nią nie pobierałem. Te xdp da się pobrać z poziomu pc rozumiem? 

Tak swoją drogą takie grzebanie to chyba nie jest legalny proceder?

 

 

Idioci na pewno. Ale tego nie wiem ani Ty, ani ja, zresztą swoje stanowisko już wyjaśniłem wcześniej. I nie robię żądnego burdelu pisząc na temat, w przeciwieństwie do wielu innych...

 

Tak, z poziomu PC. Jak się zalogujesz na swoje konto SEN i przejdziesz do biblioteki to tam możesz pobrać takie pliki dla gier z PSX i PSP. Nie wiem po co to Sony wystawia i do czego one służą, istotne jest że środku masz AID czyli NP Account ID (to Twój numer identyfikacyjny w sieci; Sony nie robi tego po nicku który wybierasz tylko po tym numerze, jest wspólny więc na wszystkich konsolach; bierze udział w podpisywaniu save'ów i trofeów na PS3, PSV/PSTV i PS4) i właśnie link do paczki z grą.

 

https://sjp.pl/proceder

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...