Jump to content

MBeniek

Następna generacja

Recommended Posts

no fajna ta grafika, ale ja bym wolał żeby gierki na konsolach wyglądały jak takie rdr2 i działały w tych 120fps chociaż

13 minut temu, Yakubu napisał:

no fajna ta grafika, ale ja bym wolał żeby gierki na konsolach wyglądały jak takie rdr2 i działały w tych 120fps chociaż

Może w FHD.

Niech dadzą wybór rozdziałki i zmianę z 30 na 60 klatek i będzie gites. Czasem lepiej mieć trochę niższą rozdziałkę a więcej klatek. W niektórych gierkach wiadomo lepsza graficzka i 30 klatek cinema experience kek . Mimo wszystko fajnie mieć wybór. 

3 godziny temu, XM. napisał:

Nie ma tu nic nadzwyczajnego patrząc jak gry z koncowki tej generacji wyglądają

Według mnie jest jednak widoczna różnica. Mówię oczywiście o pierwszej połowie filmiku, bo jak pokazują edytor, to czar pryska i wygląda "gierkowo". Mgła, dym, kurz pozostawiany po pojeździe, światło rzucane na budynki etc. wyglądają kozacko. Najbardziej zauroczył mnie widok z wewnątrz jadącego pojazdu

Taka grafa jak w filmiku to pewnie w korytarzówkach będzie możliwa, chyba, że pod koniec generacji w jakimś openworldzie. Dochodzi do tego jeszcze realistyczna fizyka i interakcja, a to kolejny pochłaniacz czasu przy tworzeniu gierek. 

Już to gdzieś pisałem ale napisze jeszczd raz:

Mam nadzieje że nowe konsole będa bardzo zbliżone technikaliami, najlepiej żeby były prawie identyczne.

Ponieważ chcę aby developerzy first party obu ekip rywalizowali ze sobą jak równy z równym, bez dmg control że jakaś konsola ma więcej ramu lub mocniekszy procesor więc łatwiej jest im pewne rzeczy robić.

Majac takie same sprzęty, o tym kto zrobi lepszą i ladniejszą grę zdecyduje ich talent i kreatywność, będą stale walczyć o podniesienie poprzeczki i inspirować oraz motywować siebie nawzajem

46 minut temu, ASX napisał:

Mam nadzieje że nowe konsole będa bardzo zbliżone technikaliami, najlepiej żeby były prawie identyczne.

Będą.

Ponieważ chcę aby developerzy first party obu ekip rywalizowali ze sobą jak równy z równym, bez dmg control że jakaś konsola ma więcej ramu lub mocniekszy procesor więc łatwiej jest im pewne rzeczy robić.

Ale drobne różnice także będą - chociaż obydwie firmy "kupują" w tym samym sklepie, z tą samą technologią. No i to nie devsi first party są z tego zadowoleni, tylko third party, ci pierwsi zawsze będą najlepiej znali maszyny, tym drugim zawsze na rękę pracowanie na podobnych specyfikacjach. No, a rywalizują to głównie fanboye na forach - devsi raczej lubią się dzielić technologią.

Majac takie same sprzęty, o tym kto zrobi lepszą i ladniejszą grę zdecyduje ich talent i kreatywność

O tym zadecydują też przede wszystkim budżety, pipeliny produkcyjne związane z assetami, niezmordowane Q&A i tysiąc innych rzeczy :)  

będą stale walczyć o podniesienie poprzeczki i inspirować oraz motywować siebie nawzajem

Ale tak jest od zarania dziejów (czyli od startu przemysłu robiącego gierki), nowa generacja nic tu nie zmieni.

Edited by Hendrix

Zbliżona specyfikacja, zbliżona data premiery (i strzelam, że również cena), zbliżona ilość dev'ów first party... no zapowiada się ciekawa walka o klienta. :usmiech:

300px-Finally!_A_worthy_opponent!.jpg

Mam nadzieję, że M$ jeszcze w tym roku uchyli też rąbka tajemnicy o scarlett. Sony już jako tako buduje hype wokół ps5, a M$ nawet nie ujawnił oficjalnej nazwy swojego next gena. X019 w Londynie wydaje się być dobrą okazją do tego. 

Myśle że ci którzy oczekują wieści o nowej generacji na tegorocznej imprezie XO srogo się zawiodą.

Ms tez jakoś specjalnie sie nie spieszy. Ogłosił co ma ogłosić na e3 i teraz cierpliwie obserwuje sytuacje z tylnego fotela