Skocz do zawartości

Usługi Abonamentowe (Xbox Game Pass, Origin Acess, Uplay+)


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa apka do GP na PC działa fajnie. Własnie wczoraj sobie orałem w Into The Breach i Messengera za 4zł a tam jeszcze tyle dobroci, szkoda tylko, że na przykład takie Void Bastards nie ma crossave z konsolą i nie ma aczikow na PC (mają dodać sekcje z grami, które mają acziwmenty) bo na razie starają się nie wprowadzać takich restrykcji. 

Odnośnik do komentarza

Taka sama odpowiedź jak na Epic Store, czyli drapanie się po pupie.  Jak kasa z letniej wyprzedaży będzie się zgadzać to nic nie zrobią. 

 

Sam Game Pass bardzo fajny i spoko, że w ofercie PC trochę różnych gierek względem konsoli. Korzystałem z tego przy zwykłym GP w tych grach Play Anywhere bo jednak solidny PC wypada lepiej niż One S. 

 

Uplay i EA mnie nie ruszają bo ogólnie nie maja zbyt wielu gier, które mnie interesują. Uplay może byłby spoko gdyby nie to, że mam już praktycznie wszystko z ich katalogu  rozsiane po rożnych systemach. 

Odnośnik do komentarza

EA ma chyba też ponad 100 gierek w abonamencie, w tym są rpgi, indyki, którymi jarają się ludzie w Game Pass. Do tego wszystkie sportowki, fpsy - gdyby jeszcze więcej nowości multiplatformowych sie pojawiało, albo rotacja gier była czestsza, ciut tańszy abonament premium (choć 50 zl to też nie jest majątek, jak ktoś chce ograc jakaś nowosc) to mogliby spokojnie z GP konkurować.

 

Ciekaw jestem jakie multiplatformy będą w Uplay. Cena podobna, wiec pewnie znajda sie ludzie, którzy ich nowe gierki będą przechodzic w abonamencie.

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ubi ma gierki ubi, far cry/R6 /Pacz psy/ assassyny/ hirosy/ to raczej są gierki na kilkanaście/steki godzin lub non stop wspierane, więc taki abonament ma sens z ich punktu widzenia, starczy ze będziesz opłacał przez pół roku abonament i grał w jedną gierkę by im się cyferki zgadzały

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, blantman napisał:

Ubi to ja kupię miesiąc na premierę AC nowego aby ograć i tyle xD

no wlasnie, w sumie w takim Division tez starczylby mi miesiac, podpobnie jak w Watch Dogs i innych tego typu grach, można zapłacić przy premierze.

 

Odnośnik do komentarza

 

14 godzin temu, easye napisał:

EA ma chyba też ponad 100 gierek w abonamencie, w tym są rpgi, indyki, którymi jarają się ludzie w Game Pass. Do tego wszystkie sportowki, fpsy - gdyby jeszcze więcej nowości multiplatformowych sie pojawiało, albo rotacja gier była czestsza, ciut tańszy abonament premium (choć 50 zl to też nie jest majątek, jak ktoś chce ograc jakaś nowosc) to mogliby spokojnie z GP konkurować.

 

No gdyby tylko miesięczny abonament nie kosztował tyle co dwuletni GP :dynia: i gdyby jeszcze wrzucali te gry premierowo to już w ogole gamepass zaorany!

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Abonamenty to chyba najlepsza rzecz jaka spotkała branże w tej generacji, z kilku powodów:

 

- można bez czekania na recenzje sprawdzić gierke ze paczkę gruszek i samemu wyrobić sobie opinie, a jeśli gra się spodoba kupić ją w odpowiednio niższej cenie

 

- o wiele łatwiej dogadać się ze znajomymi na wspólna partyjke bez potrzeby namawiania ich do kupowania gry za 250 zł

 

- to świetne platformy do poszerzenia swoich growych horyzontów ( o ile tylko oferta jest wystarczająco bogata) bez obawy że wtopimy kase na coś co w ogóle nam nie siądzie

 

- jak się dotychczas okazuje to pozytywne również dla developerów, gry dłużej żyją, a twórcy mają dodatkowy strumień dochodu

 

Wad na razie nie stwierdzono

Edytowane przez ASX
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Byłem raczej negatywnie nastawiony do usług tego typu, ale powoli zaczynam się przekonywać i nawet myślę, że te 4 dychy miesięcznie to wcale nie jest tak dużo. Mam jeden duży problem z GP - trafia tam dużo gier, które i tak chciałem ograć, więc to co już kupiłem na płycie nie zostanie szybko ruszone. I ta presja czasu - trzeba szybko skończyć, bo może wylecieć niedługo.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, ASX napisał:

Abonamenty to chyba najlepsza rzecz jaka spotkała branże w tej generacji, z kilku powodów:

 

- można bez czekania na recenzje sprawdzić gierke ze paczkę gruszek i samemu wyrobić sobie opinie, a jeśli gra się spodoba kupić ją w odpowiednio niższej cenie

 

- o wiele łatwiej dogadać się ze znajomymi na wspólna partyjke bez potrzeby namawiania ich do kupowania gry za 250 zł

 

- to świetne platformy do poszerzenia swoich growych horyzontów ( o ile tylko oferta jest wystarczająco bogata) bez obawy że wtopimy kase na coś co w ogóle nam nie siądzie

 

- jak się dotychczas okazuje to pozytywne również dla developerów, gry dłużej żyją, a twórcy mają dodatkowy strumień dochodu

 

Wad na razie nie stwierdzono

Trudno się nie zgodzić. Lepiej wydać powiedzmy 50 zł miesięcznie i mieć dostęp do szerokiej puli tytułów, niż ciągle kupować nowe tytuły. Tym bardziej, że abonament w każdej chwili możesz przerwać, nie masz zobowiązań. Jedyny minus to fakt, że nie masz pewności co do obecności gry w danej ofercie, bo ta w każdym momencie może z niej wypaść. 

Odnośnik do komentarza

Bez przesady. Gry nie mają rotacji miesięcznej więc jak trafiają do game pass to na  kilka miesięcy minimum i do tego jest info wcześniej że coś wypadnie. Jak naprawdę chcesz w coś zagrać to zagrasz a jak przez 5-6 miesięcy czegoś nie odpalileś bo "zawsze było coś lepszego" to w takim razie i tak nie chciałeś zagrać w dany tytuł;)

Odnośnik do komentarza

Chociaż nadal bardziej preferuję kupowanie cyfrówek na Steamie czy GOGu żeby mieć do nich ciągły dostęp, tak trudno odmówić zalet usług abonamentowych.

 

Kilka razy już skorzystałem z Origin Access dla paru indorów, Mad Maxa, Darksiders i 10-godzinnych trialów. A teraz w ramach promocji za 4 zł wziąłem miesiąc Game Passa, chociaż patrząc na katalog nie widzę problemu żeby płacić te 20 czy 40 zł raz na jakiś czas.

 

Nawet nie wiem czy zdążę to wszystko ograć w tym czasie, bo na swojej liście mam: Ori, Hellblade, Gearsy 1 i 4, Metro Exodus, Prey i Mutant Year Zero. Poza tym parę innych, mniejszych tytułów, które chciałbym chociaż sprawdzić.

 

:obama:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ułomna jest ta apka game pass. Night calla dzisiaj mi wy(pipi)ało bo aktualizacja się ściąga. Wy(pipi)ało mnie z gry bo patch wyszedł xD nawet save nie mogłem zrobić .Gry też często proszą o potwierdzenie tożsamości i uruchamiają się długo. Save w niektórych grach działają perfect np wargroove w chmurze między konsolą a pc. W niektórych jednak (pipi)nia jak np fm2019 który testowałem przez chwilę w domu zrobiłem nowy sejw i w pracy nie chciał się znaleźć. Ogólnie sama aplikacja wiem że beta ale wiele jeszcze do poprawki. A i patch do imperator rome mi się ściągnąć nie chciał musiałem 4 razy apke restartować :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...