Skocz do zawartości

Nintendo Switch Lite - temat główny


pattro

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dave Czezky napisał:

joy-cony joy-conami, xbox one x to jest dopiero awaryjne (pipi).

Raczej nie bo poza głośniejszymi konsolami nic nie słyszałem a mam wśród znajomych kilka Xbox one x. Poza tym nawet jak trafisz na głośniejsza sztukę ms daje 2 lata gwarancji door to door i sam z niej skorzystałem. Naprawa konsoli trwała 7 dni roboczych i konsola wróciła cichutko. W przypadku switcha jak wygląda gwarancja? Bo chyba nie jest tak różowo ;)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Dave Czezky napisał:

ja ci mowie z pozycji kogos kto to sprzedaje.

A ja z pozycji kogoś kto testował wszystkie konsole sam i ich serwisy. Miałem PS4 i tam raz mi padł napęd (wypluwał płyty) więc oddałem do serwisu czekałem ponad miesiąc na konsole i tak dobrze że jeszcze rok nie minął wtedy. Oczywiście moje premierowe PS4 było głośne ale tylko sam mogłem to naprawić rozkręcając konsole więc olałem i kilka lat miałem suszarkę w domu. 

 

Miałem switcha i joy cony gubiły zasięg musiałem domowymi sposobami naprawiać bo też już po gwarancji. Dodam do tego że w (pipi) głośny switch był w docku. Ostatnio pożyczyłem switcha od Kruka i też coś z joy conami nie tak plus głośny w (pipi). Więc podstawa to pro controler teraz jak kupię własną rewizje lub nadajnik abym mógł na padzie od Xboxa grać na switch. 

 

 

Miałem też 3 Xbox one. Xbox one FAT do tej pory chodzi u kumpla w domu zero awarii, Xbox one s do tej pory u innego kumpla działa i zero problemów oraz Xbox one x który był głośny więc oddałem na gwarancji. Teraz żałuję że tyle zwlekałem bo bym miał cichutką konsole wcześniej. 

 

Ty jesteś jakoś strasznie źle na Xboxa nastawiony bo ci powoli zabiera klientów ( po co kupować w pudełku na promo za 149 zł dmc 5 jak jest w game pass itp) jak kiedyś Sony wprowadzi podobną usługę to żegnajcie sklepy:). 

 

Aby nie było offtopa to apropo switch lite kumpel sprawił dzieciakowi z okazji urodzin. Trzymałem to w dłoniach i jednak wiem że rewizja switcha to lepszy wybór. Zabawne że nawet animacji początkowej nie zmienili jak to już nie ma nic wspólnego ze switchem. Trzymając to w dłoni nie czułem aby było o wiele bardziej wygodne od zwykłego switcha. Do tego miałem wrażenie jakby to była bardziej zabawka niż konsola. Mało solidne mi się wydawało. Plus ryzyko że joy cony padną i dupa. Czekam na Luigi mansion 3 w sklepie i tego samego dnia kupuje. W domu czekają astral chains i zelda. Listopad poksy oj switch będzie chodził non stop :banderas:. Szczególnie jak się spojrzy na premiery na "duże konsole" w tym roku to switch jest must have dla każdego. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@giger_andrus @Orzeszek prawda jest taka, że oboje macie rację.

 

Problem z driftem istnieje. Jest tego sporo, jest proces zbiorowy więc zebrało się nieco ludzi. Switch to jeden wielki kompromis. Analogi są polowy wysokości normalnych analogów, ich działanie opiera się na tarciu elementow a nie na zasadzie klasycznych potencjometrów więc to, że przez tarcie będą się ścierać materiały jest pewne. Jednym się to przydarzy szybciej, innym później, innym się jakoś szczęśliwie starte materiały odłożą. 

 

Można te gałki otwierać I czyścić ale ciężko potem jest dobrze zacisnąć. Koszt nowych z Ali jest mały, wymiana trwa 10 minut. Otwarcie joycona jest łatwe. Więc imho się nie opłaca naprawiać. 

 

I teraz minus lite - gałki są tego samego typu więc ryzyko jest takie jak wcześniej a zmienić analog xD Trzeba rozebrać calutką konsolę. Dodajmy do tego rozmiar które nie jest dużo mniejszy i brak obrazu na TV i dla mnie nie warto zakupu tego rozważać nawet. 

 

Natomiast druga sprawa czyli serwis xD @Orzeszek ma rację. Wymieniłem analogi ludziom, którzy twierdzili że "nic się nie stało". Otwieram a tam gałka wcisnieta od nacisku tak, że nie klika i prawie trzpień przebił obudowę. Dobrze ze metalowa była. I takich joyow to yebane Nintendo nie chce naprawiać. Gnoje! Ludzie kłamią i ściemniają. Kiedyś kumpel dostał laptopa z którym "nic się nie stało" a z którego wysłał psie siki. Także ten.

 

Co do tego przypadku to możemy spytać @Dave Czezky czy miał przypadki driftu zaraz po zakupie. Ja o takich nie słyszałem, zawsze jakiś czas to trwa. Także wg mnie może trafił na jakiś egzemplarz z gałkami z odzysku ale pie'rdoli żeby kliki złapać. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Drodzy forumowicze mam pytanie. Nie ukrywam, że wyszło kilka gier na konsolę N, które chciałbym sprawdzić i zacząłem myśleć nad Switchem. Ten lite to serio taka kupa? Duża wersja jest trochę za droga, nie mam na tyle miejsca, a nie ukrywam, że wizja mobilnego grania na kibelku czy w wyrku jest kusząca. Boje się trochę o te driftujące analogii ale z drugiej strony pewnie nie grałbym tyle co na PS4, więc może nie będzie tak szybko dramatu. Kupno samej konsoli mi starczy czy potrzebuje jakieś akcesoria jeszcze ? Pierwszą chcę ograć Zeldę tą z zeszłego roku chyba co dyszki zgarniała :) dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A ja mam lite i nie wymieniłbym na dużego.

Lżejszy, lepiej leży w łapach, nic nie trzeszczy pod palcami (joycony mają swój luz), nie interesowały mnie jakieś ruchome gierki, dojenie krów itp. W docku ograłem tylko Zelde i to często się  zmuszając (no jak, taki tytuł na małym ekranie?), bo wolałem grać w trybie handheld. Lepszy krzyża- normalny. 

Dla mnie to był drugi zakup Switcha, bo mam w planie ogranie 3 gier i na horyzoncie nic nie widzę dla siebie. Wiec DLA MNIE lite mocno ok :) Kupiony dayone jak Switch zwykły swego czasu. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał:

A ja mam lite i nie wymieniłbym na dużego.

Lżejszy, lepiej leży w łapach, nic nie trzeszczy pod palcami (joycony mają swój luz), nie interesowały mnie jakieś ruchome gierki, dojenie krów itp. W docku ograłem tylko Zelde i to często się  zmuszając (no jak, taki tytuł na małym ekranie?), bo wolałem grać w trybie handheld. Lepszy krzyża- normalny. 

Dla mnie to był drugi zakup Switcha, bo mam w planie ogranie 3 gier i na horyzoncie nic nie widzę dla siebie. Wiec DLA MNIE lite mocno ok :) Kupiony dayone jak Switch zwykły swego czasu. 

Dla mnie Lite zdyskfalifikowało jedno - tj. mniejszy ekran niż w zwykłym Switchu.  Cena za tak wybrakowany sprzęt względem oryginału w mojej ocenie jest porażająca. No i kolejna sprawa - dla mnie Switch to przede wszystkim imprezy ze znajomymi, więc..

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2019 o 08:31, Sprinter31 napisał:

Ja mam lite i jestem zadowolony, chciałem coś za vite i nie żałuję. Ma swoje ograniczę ale ja nie jestem typem gracza co musi wszystkie pierdoły zebrac. Ograłem pokemony te stare, Mario kart, super Mario Bros u deluxe i obecnie ogrywam Luigiego 3

 

Luigi to jedna z tych gier, która jest perfekcyjnie zrobiona pod przenośne granie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...