Jump to content

Sign in to follow this  
kufir

Doom 3 2 i 1 na PS4

Recommended Posts

Nie wiem jak mogłem o tym nie wiedzieć wcześniej !!!

Doom 1 2 i 3 za do kupienia na PSN na Ps4 :)

Oczywiście już gram :)

Doom 3 jest z 2 dodatkami (Wreszcie go ukończę bo LOAD game i SAVE game trwa 5 sekund a nie 155 jak to było na PS3 ;) )

Doom 2 z 22 nowymi poziomami jako osobne pojedyncze poziomy oraz z możliwością grania na kodach (IDKFA itp ;) ) oraz z nowym logiem na starcie.

Doom 1 bez fajerwerków prócz fajnego loga na starcie

Pytanie dla tych co już mają i grają w DOOM 1 i 2.... W grach nie ma Full Screena, po bokach mamy waski pasek, da się to jakoś zlikwidować czy trzeba się po prostu przyzwyczaić ?

Nie ma. Zwlaszcza ze bamthesda wymaga zakladania konta na ich guwnoplatformie zeby zagrac w 1&2 xDDDD

nie wymaga, juz to spatchowali, a przynajmniej na switchu :)

15 godzin temu, Wiolku napisał:

To po Brutal Doom jest jeszcze sens wracać do starych odsłon? 

???

Zartujesz, prawda? Brutal doom jest kiepsko zbalansowany, nie ma w nim za grosz klimatu i jest przeladowany syfiastymi rozwiazaniami. Doom tylko raw, a jak mody, to sa duzo ciekawsze rzeczy jak D4V, Slayers Chronicles itp.

• Upvote 1

16 godzin temu, Grabek napisał:

Nie ma. Zwlaszcza ze bamthesda wymaga zakladania konta na ich guwnoplatformie zeby zagrac w 1&2 xDDDD

Nie, nie wymaga.

Do autora tematu - moze warto poczekac, bo w przygotowaniu jest patch majacy usprawnic wazne rzeczy. Ale fullscreena nie bedzie chyba. 

11 minut temu, Nyu napisał:

Nie, nie wymaga.

No, od 15 sierpnia faktycznie nie wymaga, nie interesowalem sie specjalnie od premiery. Bethesda? Niesamowity wydawca

6 godzin temu, Nyu napisał:

Do autora tematu - moze warto poczekac, bo w przygotowaniu jest patch majacy usprawnic wazne rzeczy. Ale fullscreena nie bedzie chyba. 

Oooo co mają usprawnić ? Podziel się informacjami :)

Skończyłem 1 epizod w DOOM 1 i na końcu mamy takie fajne "Cut scenki" wycięte w gry, jak to miało miejsce przy zakończaniu najnowszego Dooma.

Mała rzecz a cieszy oko :) 

Znacie ? :)

Edited by kufir

Doom 3 PS4 to moja gra sierpnia. Bawiłem się świetnie, wreszcie poznałem oba dodatki i wbiłem przyjemną platynę. Gra śmiga ultrapłynnie w 60 klatkach, a loadingi są sekundowe. Edycja BFG z 2012 jakoś mi umknęła w zalewie ówczesnych hitów. Tym razem kupiłem grę bo naszła mnie ogromna ochota by sprawdzić jak zniosła próbę czasu. Grałem w Doom 3 w 2004 na piecu, byłem z tych nielicznych którym gra się podobałała. Satanistyczny survival-horror w FPP? Łykam bez popitki! Egipskie ciemności, potwory wyskakujące z licznych schowków, wizyta w piekle? Miód na moje serce :)

Jak wiadomo, aktualna edycja Doom 3 bazuje na BFG, jest więc rozjaśniona (moim zdaniem niepotrzebnie) i pozbawiona motywu "latarka albo broń" (to akurat dobra zmiana). Graficznie jest okej, choć niektórych mogą razić rozpaćkane tekstury. W dalszym ciągu daje radę oświetlenie i wygląd potworków. Walki z bossami to poezja (no może oprócz pająka). Dodatki są okej, zwłaszcza RoE. Najlepszą rzeczą którą one oferują jest rewelacyjna dwururka. O mamo jaka to jest potęga! W trybie nightmare bardzo się przydaje (tak samo jak quicksave) :)

Generalnie polecam mocno jak ktoś nigdy nie grał. Może i w 2004 wyszły lepsze gry jak Far Cry, Half-Life 2 czy San Andreas, ale poczciwy, niekochany Doom 3 na zawsze będzie w mojej pamięci gracza. 

9/10

• Upvote 2

23 minuty temu, aux napisał:

Doom 3 PS4 to moja gra sierpnia. Bawiłem się świetnie, wreszcie poznałem oba dodatki i wbiłem przyjemną platynę. Gra śmiga ultrapłynnie w 60 klatkach, a loadingi są sekundowe. Edycja BFG z 2012 jakoś mi umknęła w zalewie ówczesnych hitów. Tym razem kupiłem grę bo naszła mnie ogromna ochota by sprawdzić jak zniosła próbę czasu. Grałem w Doom 3 w 2004 na piecu, byłem z tych nielicznych którym gra się podobałała. Satanistyczny survival-horror w FPP? Łykam bez popitki! Egipskie ciemności, potwory wyskakujące z licznych schowków, wizyta w piekle? Miód na moje serce :)

Jak wiadomo, aktualna edycja Doom 3 bazuje na BFG, jest więc rozjaśniona (moim zdaniem niepotrzebnie) i pozbawiona motywu "latarka albo broń" (to akurat dobra zmiana). Graficznie jest okej, choć niektórych mogą razić rozpaćkane tekstury. W dalszym ciągu daje radę oświetlenie i wygląd potworków. Walki z bossami to poezja (no może oprócz pająka). Dodatki są okej, zwłaszcza RoE. Najlepszą rzeczą którą one oferują jest rewelacyjna dwururka. O mamo jaka to jest potęga! W trybie nightmare bardzo się przydaje (tak samo jak quicksave) :)

Generalnie polecam mocno jak ktoś nigdy nie grał. Może i w 2004 wyszły lepsze gry jak Far Cry, Half-Life 2 czy San Andreas, ale poczciwy, niekochany Doom 3 na zawsze będzie w mojej pamięci gracza. 

9/10

A jak to z tą platyną ?

Dwa razy trzeba grę przejść na 2 stopniach trudnosci ?

W sumie sześć razy trzeba przejść grę, bo nightmare jest zablokowany w podstawce i dodatkach :pawel:

Czyli najpierw zrobiłem Doom 3, RoE i Lost Mission na hardzie, a potem od nowa na nightmare. Jest trochę roboty, ale miałem urlop i wielką chęć zaliczyć to wszystko na 100%. W poradniku na PSTrophy napisali że to trudna platyna na 8/10 bo nightmare niszczy. Ja bym z tym polemizował, gdyż mamy w grze quicksave, nawet w czasie walk z bossami. Więc ten najwyższy poziom robi się co chwilę sejwując. Dla mnie poziom trudności platyny to jakieś 6,66/10 :devil:

Aha, dźwięk w tej grze to poezja! Dopiero teraz doceniłem ten aspekt gry (kiedyś miałem tanie komputerowe głośniczki 2.0). Niesamowite są te wszystkie głosy, szumy i niepokojące dźwięki w dalszej części gry. Grać tylko w nocy na słuchawkach :)

Edited by aux
  • Upvote 1

Guest

No nie wiem czemu ale ja akurat dużo lepiej bawiłem się grając w Doom 3 i RoE, niż w odsłonę z 2016 roku. Teraz chciałem sobie tego Dooma 3 kupić na PS4 ale trochę zgapiłem bo był w promocyjnej cenie za 20 parę złoty, a później już kicha. Jak będzie ponownie w promocji z pewnością zakupię. 

Przy okazji, jestem tu nowy i witam wszystkich użytkowników forum :)

W dniu 10.09.2019 o 12:29, aux napisał:

W sumie sześć razy trzeba przejść grę, bo nightmare jest zablokowany w podstawce i dodatkach :pawel:

Czyli najpierw zrobiłem Doom 3, RoE i Lost Mission na hardzie, a potem od nowa na nightmare. Jest trochę roboty, ale miałem urlop i wielką chęć zaliczyć to wszystko na 100%. W poradniku na PSTrophy napisali że to trudna platyna na 8/10 bo nightmare niszczy. Ja bym z tym polemizował, gdyż mamy w grze quicksave, nawet w czasie walk z bossami. Więc ten najwyższy poziom robi się co chwilę sejwując. Dla mnie poziom trudności platyny to jakieś 6,66/10 :devil:

Aha, dźwięk w tej grze to poezja! Dopiero teraz doceniłem ten aspekt gry (kiedyś miałem tanie komputerowe głośniczki 2.0). Niesamowite są te wszystkie głosy, szumy i niepokojące dźwięki w dalszej części gry. Grać tylko w nocy na słuchawkach :)

Platyna na PS3 jest trudniejsza. Trzeba zrobić dokładnie to samo, ale dodatkowo zrobić ustawkę w multi na śmieciowe (choć zajmujące 10 minut) trofiki + rozwalić oryginalne dwa DOOM-y na poziomie Ultra Violence.