Skocz do zawartości

e r g o n o m i a siedzenia na krześle


maciucha

Rekomendowane odpowiedzi

no sporo czasu spędzam na siedzeniu na dupie i trochę mi doskwiera to w plecy, bo po 4-5h już ledwo daję radę wysiedzieć

fotel obrotowy taki całkiem ok, z ikei za jakieś 400zł, na turbo ekskluzywny gamingowy fotel z funkcją odrzutowca za 1000zł średnio mnie stać, a jednak chciałbym sobie trochę poprawić komfort życia na tyłku

 

używał ktoś tych podpórek lędźwiowych albo innych cudów?Znalezione obrazy dla zapytania podpórka lędźwiowa na krzesło

jakieś inne porady, oprócz 'nie siedź tyle'?

dziekuje pozdrawiam tylko powazne odpowiedzi

Edytowane przez maciucha
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No trzeba wstawać  i chodzić. Mi wielu fizjo dawało rady typu siadać dupą do końca siedziska, nie pochylać się, pod lędźwie też coś dobrze mieć, ale rozruszać się co jakiś krótki czas to podstawa. Ja w robocie co chwila się poprawiam, a po 5 minutach i tak już siedzę rozj.ebany jak żaba na liściu. Zapłaczę sobi kiedyś na kręgosłupem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no u mnie dodatkowo w szyi dyskopatia jest grana :rayos: 

ehh chyba jednak wolę teraz zapłacić kilka stówek za dobre siedzisko które nie będzie dalej robiło krzywdy kręgosłupowi, niż za 10 lat być wrakiem i jeździć do sanatorium z ciocią halinką

muszę się przejść do fizjo na masaż i podpytać co i jak z tymi krzesłami i siedzeniem

 

Odnośnik do komentarza

Większość dnia spędzam na siedząco i od kiedy kupiłem sobie secretlab titan (jestem wysoki, są 3 rozmiary w zależności od wzrostu, ale tylko największy ma regulacje w odcinku lędźwiowym) to nie mam już żadnych bólów pleców (chyba, że zacznę się garbić, krzywo siedzieć zamiast przylegać do fotela - norma). Basen też dobrze robi na wzmocnienie mięśni pleców, ale dobry fotel to podstawa (jakby ktoś chciał sobie kupić secretlaba to mogę podesłać referala na 20 euro zniżki - oczywiście polecam z własnego doświadczenia, nie dla referali :P).

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, maciucha napisał:

no u mnie dodatkowo w szyi dyskopatia jest grana :rayos: 

ehh chyba jednak wolę teraz zapłacić kilka stówek za dobre siedzisko które nie będzie dalej robiło krzywdy kręgosłupowi, niż za 10 lat być wrakiem i jeździć do sanatorium z ciocią halinką

muszę się przejść do fizjo na masaż i podpytać co i jak z tymi krzesłami i siedzeniem

 

odradzam ruchome krzesla takie jak dales na foto w pierwszym poscie. Rotujesz do tego stopnia kregoslup ledzwiowy ze na starosc nie bedzie odroznial bolu od zwyklego przemieszczania. Bedziesz mial wybuchowa mieszanke bol+przemieszczanie sie.

Odnośnik do komentarza

no nieruchome. Do tego trzeba miec swiadomosc, ze siedzac np. za biurkiem nie schylac sie z pozycji siedzacej do siegniecia dokumentow czy odebrania telefonu bo ----> dalej niszczysz kregoslup. Zdrowe jest 1) wstanie z krzesla 2)przejscie sie wolnym tempem do telefonu/dokumentow 3)powrot. 

 

 

:) wiem ze glupie ale to tak wyglada z anatomicznego punktu widzenia

 

https://backtron.com/is-your-chair-or-car-seat-causing-your-back-pain-how-to-stop-it/

Edytowane przez _M_
Odnośnik do komentarza

Każdym krzesłem można sobie zrobić krzywdę(zwłaszcza jak złapiesz w ręce i kogoś pierd*lniesz), jak siedzisz poprawnie to przy obracaniu się nie przesuwa się w ogóle kręgosłup bo jest mocno oparty o oparcie, tylko siedząc samym tyłkiem rotuje się, ale to głupota tak siedzieć

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, krupek napisał:

Ja mam na dniach dostać nowy fotel w robocie, ciekaw jestem co to będzie, bo szef twierdził, że szuka porządnych, no zobaczymy. Obecny nadaje się już tylko do wyje.bania i nie powinienem w ogóle na nim siedzieć.

ir1jwOu.png

paaanie krupek, hurtownik płakał jak sprzedawał, proszę rozściąć się jak w domku :nosacz: 

Edytowane przez maciucha
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A prawda to, że nawet przy najlepszym krześle, warto jeszcze o podstawce pod stopy pomyśleć, żeby ustawiać je pod kątem?

 

Ja mam w pracy niezłe chyba krzesło, ustawione według zaleceń, ale dopiero niedawno odkryłem, że monitory miałem za wysoko podniesione - tymczasem powinno się na nie patrzeć lekko w dół, żeby mniej męczyć oczy. Do tego ściągnąłem programik przypominający o popatrzeniu przez okno co 20 minut. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...