Jump to content
Frantik

Resident Evil 3 Remake

Recommended Posts

Najlepsze co można zrobić bez HDR to zmienić przestrzeń kolorów (na PC w ustawieniach gry, na Xboxie w ustawieniach konsoli, na PS4 nie wiem).

53 minuty temu, MarJanOS napisał:

Napisałem, że producent gry powinien się przyłożyć. Tu nie chodzi o to czy ktoś ma Oleda(choć takowy marzy mi się) czy Tv z matrycą Va bądź IPS. Podobnie kwestia z monitorem.

Temat był i jest znany nie od dziś. Na Youtube jest ewidentnie pokazane, że hdr jest skopany. A po drugie gdyby czerń fabrycznie była tak idealna to jaki sens byłoby wydawać moda Reshade ?. Odsyłam po szczegóły --> https://www.nexusmods.com/residentevil22019/mods/14 Skoro płacimy za dany produkt oczekujemy, że będzie wszystko dopięte na ostatni guzik. 

W RE2 grając na OLED miałem takie rozwiązanie że w grze wyłączyłem HDR ale sprzętowo w ustawieniach TV "wymusiłem" HDR10. Domyślnie było troche za jaskrawie ale po zmianie nasycenia i kilku innych suwaków czerń była smolista a reszta właściwa. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć jak mogli tak to zrypać i w RE 3 również... 

10 minut temu, ListuniO napisał:

W RE2 grając na OLED miałem takie rozwiązanie że w grze wyłączyłem HDR ale sprzętowo w ustawieniach TV "wymusiłem" HDR10. Domyślnie było troche za jaskrawie ale po zmianie nasycenia i kilku innych suwaków czerń była smolista a reszta właściwa. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć jak mogli tak to zrypać i w RE 3 również... 

Grałeś na palecie SRGB czy Rec ?. Też widziałem o tym rozwiazaniu z wylaczeniem Hdr i regulacją suwaków. 

W dniu 26.03.2020 o 12:59, kubson napisał:
najwyzszy czas zeby gracze przesli na cyfrowki

Cyfrówki krótkiego, korytarzowego singla? Milioner się znalazł. :[

Cyfrówki krótkiego, korytarzowego singla? Milioner się znalazł. :[
Jakie cyfrówki?
Wiadomo ze na pchlim bedzie piramida finansowa za 3 dni przejdę i sprzedam za 200 xD.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Oled c9. Pod windowsem zmiana na 8bit rbg pełne. HDR włącza się sam w grze i czerń jest. Nie wiem czy ma to jakieś skutki uboczne w jakości. Na szybko jak porównywałem to wygląda identycznie jak przy normalnych ustawieniach, tylko jest czerń a nie mleko ;p.

18 godzin temu, MarJanOS napisał:

Grałeś na palecie SRGB czy Rec ?. Też widziałem o tym rozwiazaniu z wylaczeniem Hdr i regulacją suwaków. 

W informacji o wyjściu pokazuje RGB. Inna sprawa że dzisiaj z nudów wyczaiłem coś innego na YT. Włączyłem HDR w RE2 ale w ustawieniach HDR w grze dałem inaczej niż zalecają z naciskiem na ciemno i kurde teraz z HDR włączonym jest super. Czarny to czarny a reszta ładnie reflektuje. W RE3 też tak ustawiłem i jest za(pipi)iście

Ja z kolei dziś znów bawię się demkiem. Hdr wylaczony bo i mój monitor go nie posiada. Trochę skalibrowałem ustawienia jasnosci/ciemnosci a i sam monitor rowniez pozmieniałem w palecie RGB. W samej grze zaś paleta Rec709. No i muszę przyznać, że wygląda to całkiem przyzwoicie.

Natomiast co do demka jeszcze. Gdy udamy się w rejon gdzie zombie próbują obalić siatkę to mimo, że wybiłem ich wcześniej zanim poszedłem dalej i jest cutscenka gdy Jill nawiązuje kontakt z Carlosem to wracając te zombie odrodziły się na nowo :D. Chamski skrypt troszeczkę :D 

Reviewy niestety studza hype. 

PCgamer 58/100

Gamingbolt 7/10

Gamespot 6/10

Easyallies 8,5/10

Metaritic 80

W wiekszosci te same zarzuty, krotka rozgrywka, obciete gore, Nemesis duzo mniej straszny niz Mr X, masa skryptow... :/

No nic, i tak kupie na premiere, ale cytujac klasyka "a ja wiedzialem ze tak bedzie".

Edited by smoo
  • Sad 1

Teraz, ListuniO napisał:

To jaka jest ta długość? I jak ma się długośc do RE2? Wie ktoś już?

Pierwsze przejście to podobno

Spoiler

5-6 godzin, Tylko jeden scenariusz, więc replayability raczej słabe.

Oczywiście średnia 80 to bardzo dobry wynik, tylko po prostu dwójka za wysoko zawiesiła poprzeczkę. Niedobre Capcom. 

Z tą długością kampanii... Ja słyszałem, że scenariusz Leona zajmuje 6 godzin i Claire tyle samo. Moje pierwsze przejście na Hardcore zajęło mi 11,5 godziny wg. statystyk, a gra nie liczy ponownego wczytywania sejwów, więc doliczyłbym spokojnie 2 godziny. Teraz grając Claire to samo, choć tutaj scenariusz B jest na pewno krótszy i pewnie zajmie mi te 6-7 godzin.

Nie przejmowałbym się za bardzo długością, bo wiadomo, że w RE3 będzie się grało liżąc ściany i szukając wszystkich ulepszeń.

A inne rzeczy, które powtarzają się w recenzjach były już wyraźnie zasugerowane przez demo - więcej akcji i szybszego gameplayu. Jedyne czego tak na prawdę nie wiedzieliśmy to czy Nemesis będzie teleportował się jak w demie i czy to było tylko w nim tak zrobione specjalnie, żeby odpalił się skrypt przy furtce.

Są brońki do odblokowania? Pogonić któregoś chińczyka do zrobienia Mercenaries jako darmowe DLC i można grać do upadłego w takim razie. Czekam i jaram się.

• Like 1

No tak szczerze to spodziewałem się lepszych ocen, a tutaj ledwo co 80 na MC. W dodatku kampania na jakieś 6h więc wjedzie gierka na srogiej przecenie kiedyś tam. 

Ogra się za 80zl. Będzie za pół roku za tyle w biedronce.

Myśle, że najlepiej porównywać oceny tych samych recenzentów.

Easy Allies

RE2 - 9.0

RE3 - 8.5

ACG

RE2 - Buy

RE3 - Wait for sale

Skill Up

RE2 - Buy the game

RE3 - Should be DLC (narzeka na Nemesisa bo nie poluje na nas jak Mr. X i to, że zawartość gry bardziej pasuje do dużego DLC)

GameInformer 

RE2 - 9.5

RE3 - 9.0

Na pewno jest dobrze, choć wiele obaw się sprawdziło.

• Upvote 1