Jump to content

PSVR - Problem z dryfującym obrazem


steven72

Recommended Posts

Czy delikatnie poruszający się obraz w przód i w tył gdy siedzę nieruchomo jest normą, czy może jednak powinien utrzymywać stabilność i problem leży w mojej kamerce? Próbowałem kalibrować, przywracać ustawienia fabryczne itd. i wciąż to samo i już nie wiem, czy taka przypadłość kwalifikuje się na gwarancję. Jak to u was wygląda?

Edited by steven72
Link to comment

@steven72 No, raczej nie jest normą, bo ja ani przez moment użytkowania nie zauważyłem niczego podejrzanego w kwestii samych gogli. Dryfujące Move, czy pady to owszem, ale obraz w goglach nigdy nie sprawiał problemów. To przy jakichś konkretnych grach/aplikacjach czy bez znaczenia? Sprawdź jak zachowują się diody na goglach podczas użytkowania (moze świrują, przygasają) i czy nie masz w pobliżu jakichś gładkich powierzchni odbijających światło, które mogłyby sprawiać, że kamera głupieje. Sprawdź w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i w całkowitych ciemnościach czy będzie jakaś poprawa/różnica. Sprawdź podłączenia (zestawu VR i kamerki). Skalibruj kamerę i gogle, możesz również zmienić rozstawienie oczu, bo może wzrok Ci figle płata. Spróbuj też ustawić kamerę w innym punkcie (na lub pod TV).

Tak naprawdę to nie wiem, bo miałem dwa modele gogli i oba świetnie działały już na ustawieniach fabrycznych, bezpośrednio po podłączeniu, bez szczegółowych kalibracji.

W Twoim przypadku pachnie felernym modelem, ale to nie gogle, a prawdopodobnie kamera jest winna, dlatego ważne jest, by sprawdzić ją w innych ustawieniach i miejscach.

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.