Skocz do zawartości

Jak zmienić menu PS2 na angielski?


mav2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, ale widzę że to fajne forum :)

Moje PS2 Slim po uruchomieniu zgłasza się po Włosku. Masakra. Włoskie to lubię dziewczyny, wino i makaron, ale nie koniecznie menu w ps2. Przez to niektóre gry (kilkujęzyczne) od razu z automatu odpalają sie po włosku. Czy tego nie da się jakoś zmienić? Chciałem pograć sobie w kod da vinci, ale nic nie kumam. Po angielsku już by dało się pograć. 

Edytowane przez mav2002
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mav2002 napisał:

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, ale widzę że to fajne forum :)

Moje PS2 Slim po uruchomieniu zgłasza się po Włosku. Masakra. Włoskie to lubię dziewczyny, wino i makaron, ale nie koniecznie menu w ps2. Przez to niektóre gry (kilkujęzyczne) od razu z automatu odpalają sie po włosku. Czy tego nie da się jakoś zmienić? Chciałem pograć sobie w kod da vinci, ale nic nie kumam. Po angielsku już by dało się pograć. 

 

Takie cos znalazlem w necie

 

Musisz zrobić następujące kroki:
1) Włączasz PS2 przyciskiem Power/Reset bez płyty w napędzie DVD, tak, żeby uruchomił się sam BIOS.
2) Następnie wciskasz na padzie: strzałka w dół i następnie X (wchodzenie w System Configuration).
3) Teraz dusisz 5x strzałkę w dół i już widzisz okienko do zmiany języka.
4) Przyciskasz X i strzałkami w bok wybierasz interesujący cię język.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.02.2020 o 20:13, mav2002 napisał:

Włoskie to lubię dziewczyny, wino i makaron, ale nie koniecznie menu w ps2.

Witamy na forum :lapka:

15 godzin temu, mav2002 napisał:

Dziękuję, faktycznie, moja wina że nie napisałem o tym szczególe. To akurat robiłem, lecz ta konsola nie ma w tym wyborze angielskiego. Są jakieś inne języki, ale nie ten.

To już może lepiej daj po niemiecku?

Nie wierzę, ze jest kilka języków i nie ma angielskiego.

Odnośnik do komentarza

Jest, udało się! Ale to dzięki Wam że nie wierzyliście w to że nie ma angielskiego. Mały szczegół polegał na tym że trzeba było wybrać INGLESE. Ze też wcześniej na to nie wpadłem że w konsoli jest nazwa danego języka wyświetlana w obecnym już wybranym języku, czyli w tym przypadku po włosku. Nie spotkałem się do tej pory z czymś takim; wybór języka jest zawsze w języku w którym wybieramy, czyli powinien być napis ENGLISH i tego tak na prawdę szukałem, nie zwracając uwagi na inne dziwne nazwy. Często nawet w danym sprzęcie przy wyborze języka jak jest język chiński to po prostu są jakieś krzaczki. Człowiek się całe życie uczy na błędach.

Jeszcze raz dziękuję!

  • Smutny 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, mav2002 napisał:

(...) Ze też wcześniej na to nie wpadłem że w konsoli jest nazwa danego języka wyświetlana w obecnym już wybranym języku, czyli w tym przypadku po włosku. Nie spotkałem się do tej pory z czymś takim; wybór języka jest zawsze w języku w którym wybieramy, czyli powinien być napis ENGLISH (...)

 

Są dwie szkoły na to w UX i obie równie popularne. Nie zawsze nazwa języka jest w tymże języku, bywa że w aktualnie wybranym właśnie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.