Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się wykorzystanie głośniczków w Doom Eternal - na tyle, że mam dylemat czy grać ze słuchawkami, czy bez. :D Te wszystkie dźwięki broni są po prostu mistrzowskie. Albo głos komputera pokładowego wychodzący z telewizora i głośniczka pada w tym samym momencie - mega smaczek.
 

W Wreckfest natomiast świetnie działa patent, kiedy triggery wypychają nam palce podczas wpadania w poślizg na szutrowej nawierzchni albo podczas zmiany biegów, gdy pad wydaje charakterystyczny dźwięk i wibruje tak jakby w jego środku znajdowała się przekładania zmiany biegów. Gdy natomiast złapiemy flaka, to pad wibruje tak jakby to on miał flaka. :D Nie mógłbym już tej gry ogrywać na Xboksie, PS4 lub PC. Niby drobnostki, a zmieniają wrażenia gry.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Podobne mam wrażenia teraz w Nioh 2 jak dźwięk zderzenia broni wydobywa się z głośniczka, ale to dla mnie dodatkowy element bo 95% czasu gram na słuchawkach bo jednak na słuchawkach te gry brzmią po prostu świetnie i od czasów gdy odkryłem świetne udźwiękowienie Wiedźmina 3 na słuchawkach już praktycznie tylko tak gram. Ale dual sense dla mnie super leży w dłoni i ne ma tego wkurzającego lightbara.
Nawet myślałem, że jako biały pad będzie się brudził ale po kilku miesiącach grania jest jak nowy :)

Odnośnik do komentarza

Ogrywam GhostRunnera, misja w fabryce i haptyczne wibracje doprowadzają mnie do szału, nie mogę skupić się na rozgrywce, bo cały

pad mi napierdala w rytm pracujących maszyn. Uprzedzając pytania to tak, nie można ich wyłączyć :reggie: Fajny bajer na krótką metę, ale po czasie do wyłączenia. Tak samo miałem z wibracjami na spustach na Xboxie. Adaptycjne triggery po czasie też męczą. Taki plus, że kliknięcia są ciche w porównaniu z tym od Xboxa.

Odnośnik do komentarza

Też nie do końca kupuję zachwyty - zniekształcony małym głośniczkiem brzdęk metalu >> pełny zakres audio ze słuchawek? :shieeet: Za to super są wibracje, fakt. Delikatne "pukanie" w trakcie jazdy konno? Złoto. Dlatego, że dodaje nie odejmując czego nie mogę powiedzieć o grze bez słuchawek.

Odnośnik do komentarza

Dam kolejny przykład. Gdy w Doom Eternal zdrowie spada nam do stanu krytycznego, pojawia się ten charakterystyczny, krótki dźwięk alarmujący. W wersji na PS5 ten dźwięk wybiega z pada i podczas intensywnej walki znienacka uruchamia się nam ten alarm pod nosem. To dźwięk inny niż z głośników/telewizora, więc człowiek bardziej na niego zwraca uwagę i zdaje sobie sprawę, że zaraz padnie. To jest właśnie smaczek. Nie powiedziałbym, że się tym zachwycam, ale lubię małe smaczki. 
 

Jakość głośniczka w Dual Shocku 4 była kiepska względem Dual Sense’a.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Ogrywam GhostRunnera, misja w fabryce i haptyczne wibracje doprowadzają mnie do szału, nie mogę skupić się na rozgrywce, bo cały

pad mi napierdala w rytm pracujących maszyn. Uprzedzając pytania to tak, nie można ich wyłączyć :reggie: Fajny bajer na krótką metę, ale po czasie do wyłączenia. Tak samo miałem z wibracjami na spustach na Xboxie. Adaptycjne triggery po czasie też męczą. Taki plus, że kliknięcia są ciche w porównaniu z tym od Xboxa.

Jeśli faktycznie nie można haptyki wyłączyć z poziomu gry, to wyłącz ją całkowicie w systemie konsoli.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...