Skocz do zawartości

Miejscówki w grach robiące wrażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu skończyłem Ori and the will of the wisps. Gra dla mnie wybitna pod każdym względem. Pod względem lokacji szczególnie jedna miejscówka utknęła mi w pamięci, mianowicie Mouldwood Depths. Tak klimatycznego miejsca ciężko szukać w innych grach: wszędobylska ciemność, poczucie strachu; klimatyczna muzyka budząca przegnębienie; szukanie jakiekolwiek źródła światła, żeby nie zginąć i te szepty, kiedy wstąpisz w mrok.. No poezja :banderas:

 

 

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

 

W zasadzie każdą miejscówkę z Hollow Knighta można tutaj dać, każda była na swój sposób intrygująca i przytłaczająca, ale Resting Grounds w połączeniu z tą muzyką <3

 

63A03E8BA5D547A08B7F5C56447717C79F124AA0

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, grzybiarz napisał:

jak zobaczylem uboota to zrobilem "wow". powyżej niemiecka wersja

Największe wtf w serii uncharted :D Już bardziej byłbym skłonny uwierzyć w te akcje z pociągiem, statkiem czy samolotem niż to, że ten uboot mógł się znaleźć w tamtym miejscu ;)

 

Ale, żeby nie było offtopu: 

Darkroot Garden z Dark Souls (1) - imo najbardziej klimatyczna miejscówka z soulsów :lapka:

600

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, nikt napisał:

Miejscówka z finałowego pojedynku z MGS3: SE. To nie miało prawa tak wyglądać na PS2. I potem jeszcze zmiana kolorystyki. Cudo.

704177-928437_20051219_002.jpg

 

 

Z tą miejscówką mam pewne wspomnienia: otóż za pierwszym razem jak przechodziłem grę na hardzie, to nie znalazłem Snow Camo i mega długo się męczyłem z finalnym bossem. Później jak przechodziłem na Extreme, to znalazłem Snow Camo i bossa przeszedłem bez żadnego problemu za pierwszym razem :kaz:

Odnośnik do komentarza

A moje wspomnienie to zaspoilerowanie sobie w jakimś tekście w N+ słynnego "wciśnięcia kwadratu"...ale i tak było pięknie. 

 

Wrzutka ode mnie, w sumie bliska tej z MGS3: 

 

Sekiro_03.jpg

 

W ogóle ta gra co krok zachwyca miejscówkami. Może poza jakimiś generycznymi, wilgotnymi lochami/bagnami/jaskiniami i wioską Mibu. Nie mam pod ręką fajnego przykładu, ale nawet zwyczajne dachy w zamku Ashina, z widoczkiem na odległe góry i opadającym powoli śniegiem, robią wrażenie. 

 

Pozostając w temacie MGSów: Arsenal Gear (poniżej leciutkie spoilery)

 

7f76bf0db84b4c29f9ebddacad81dfd1.png

 

Ciężko znaleźć dobrego screena w HD. A miejscówka arcy klimatyczna. Trafiamy do tajemniczego miejsca i generalnie nie wiadomo o co chodzi jakby. Campbellowi odje.bało i wydzwania do nas z creepy gadkami, wokół pełno MG RAYów i futurystycznie ubranych żołnierzy, muzyka dodaje atmosfery, a w pewnym momencie w końcu spotykamy "oficjalnie" Solid Snake'a, takiego, jakiego chcieliśmy widzieć całą grę. A później jest tylko lepiej. Szkoda, że jesteśmy tam tak krótko i mimo wszystko to malutka lokacja. Jakby proporcje w grze były tak powiedzmy 1:2:1  Tankowiec:BS:AG, to by było całkiem sympatycznie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

maxresdefault.jpg

ten tunel... i te skróty, do dziś nie wiem gdzie tam się wyskakuje :)

 

maxresdefault.jpg

ta plansza w podziemiach. Mario wyszło bodajże w 1983 i od tamtej pory drugi świat w Marianach, to podziemia :) i ta kultowa melodyjka :)

 

20130321093412.jpg

zjazd w Bioshocku Infinite... kurła, ale to było mocne. Całe to miasto ma niesamowity klimat, ale ten fragment wrył mi się w banię. 

 

maxresdefault.jpg

Tutaj było bezpiecznie, a po zejściu do lochów już tak fajnie nie było. Diablo 1 i Tristram, oraz ten gitarowy kawałek, to był klimacik.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.