Jump to content

Returnal

Square

Recommended Posts

W 6 jest przeciwnik, który jest najtrudniejszy w całej grze wg mnie, łącznie z bossami. Chodzi o tego pomarańczowego, który podpływa i wali z łapy w mordę. Nie dość że jest szybki to jeszcze wytrzymały jak cholera. Za każdym razem się z nim męczę. Nawet Hollowseeker z trucizną, laserem i działkiem ciężko wyrabia z nim, nie chce myśleć jak inne brońki. Do tego disco kule, które walą tymi falami non stop, potrafią tak zasrać mapę, że nie ma gdzie uciekać. Jeszcze walą tymi pociskami, które niszczą kombinezon i dają usterki. To już se mogli darować... Boss przy tym to pestka.

3 wielkie runy i nadal ginę w pokoju przed bossem. Człowiek wie że musi skakać ciągle i używać apteczek ale łapy się trzesą. Gra chyba oddziela chłopców od mężczyzn :(

Posted (edited)
4 godziny temu, Rtooj napisał:

3 wielkie runy i nadal ginę w pokoju przed bossem. Człowiek wie że musi skakać ciągle i używać apteczek ale łapy się trzesą. Gra chyba oddziela chłopców od mężczyzn :(

Który biom?

Ja dzisiaj skończyłem drugi run, wszystkie światy za jednym zamachem bez zgonu i momentami było trudniej, nawet znacznie trudniej, niż przy okazji mojego pierwszego przejścia. Teraz bywałem zasypywany tymi dronami-kamikaze, ostatni biom to też chyba 3-4 przeciwników, o których wyżej wspomina Patricko, słaby spawn apteczek, więc pod tym względem RNG mi nie chciało sprzyjać, mimo to się udało i poza 2-3 gorącymi momentami miałem grę pod kontrolą. A ile przyjemności!

Na początku 6 świata wypadł mi piękny Hollowseeker z Portal+Turret, który co jakiś czas stawiał dwie mocne wieżyczki krojące HP przeciwników aż miło. Coś takiego. (uwaga, spoiler z 6 biomu). Ale i tak w połowie zmieniłem go na słabszy karabin, bo chciałem wygrindować Leech Rounds poziomu 3, by odblokować trait na stałe. Więc nieco sobie sprawę utrudniłem, ale kto nie ryzykuje, ten nie ma. Ostatni boss w sumie łatwo, nawet odrobinę zbyt nonszalancko do sprawy podszedłem, chwilami (w pierwszej fazie) nie zawracając sobie głowy unikami, bo i tak nie pamiętałem jego ataków i potrzebowałem chwili, by się odnaleźć w tłoku xd

No i dźwięk tym razem mi się nie zjebał, więc satysfakcja większa :banderas:

Aż sobie zrobiłem filmik na pamiątkę. Uwaga, spoiler z ostatniego bossa.

Spoiler

Staty na koniec, not great, not terrible, na koniec 3 biomu miałem znacznie lepsze, no ale wiadomo, potem reset:

E04fKpnX0AERs44?format=jpg&name=large

Dwa malfunction to efekt wyłapania tych pocisków uszkadzających skafander, którymi sypią niektórzy przeciwnicy w biomie 6. Najgorzej, bo Malfunction wpada, ale żadnej korzyści w zamian. Unikać za wszelką cenę.

Pasożyty wyjebałem prawie wszystkie w 6 biomie, no i zauważyłem, że rzadko używam alt-fire, więc zawsze jestem gotowy poświęcić jego potencjał na korzyść czegoś innego.

No i wpadły pierwsze Sunface fragments za 5 i 6 biom, więc jest postęp fabularny. Jutro jadę od nowa.

PS w sumie mam póki co tylko 7 zgonów, a za jakiegoś wybitnego skillowca się nie uważam i nie przesadzałbym z poziomem trudności tej gry. 

Metodyczny i pokorny styl jest królem.

Edited by Kmiot
  • Upvote 5
  • Like 1

Mi dzisiaj w końcu szczęście dopisało i po tym jak udało się ubić trzeciego bossa to zrobiłem od razu całą resztę i skończyłem grę. Kapitalny tytuł, który można odpalać nawet na chwilę, bo ubijanie przeciwników jest bardzo miodne.

Też właśnie wypadł mi po raz pierwszy Hollow z beamem, który udało się odblokować w piątym biomie.

Ten wyżej wspomniany przeciwnik pod koniec trochę mnie zaniepokoił jak pojawiał się w każdym kolejnym pokoju. Udało się dojść do bossa i dobrze, że aktywowałem rekonstrukcje, bo musiałbym powtarzać. Trochę chaotycznie tam miałem na początku, nie wiadomo w co strzelać, ale przy drugiej próbie padł bez większych problemów.

Czwarty boss najlepszy moim zdaniem, fajna miejscówka z cudowną muzą i do tego piękny pokaz kolorów, aż człowiek chciałby ponownie zagrać w Outland.

• Upvote 1
  • Like 1
44 minuty temu, Kmiot napisał:

Który biom?

Ja dzisiaj skończyłem drugi run, wszystkie światy za jednym zamachem bez zgonu i momentami było trudniej, nawet znacznie trudniej, niż przy okazji mojego pierwszego przejścia. Teraz bywałem zasypywany tymi dronami-kamikaze, ostatni biom to też chyba 3-4 przeciwników, o których wyżej wspomina Patricko, słaby spawn apteczek, więc pod tym względem RNG mi nie chciało sprzyjać, mimo to się udało i poza 2-3 gorącymi momentami miałem grę pod kontrolą. A ile przyjemności!

Na początku 6 świata wypadł mi piękny Hollowseeker z Portal+Turret, który co jakiś czas stawiał dwie mocne wieżyczki krojące HP przeciwników aż miło. Coś takiego. (uwaga, spoiler z 6 biomu). Ale i tak w połowie zmieniłem go na słabszy karabin, bo chciałem wygrindować Leech Rounds poziomu 3, by odblokować trait na stałe. Więc nieco sobie sprawę utrudniłem, ale kto nie ryzykuje, ten nie ma. Ostatni boss w sumie łatwo, nawet odrobinę zbyt nonszalancko do sprawy podszedłem, chwilami (w pierwszej fazie) nie zawracając sobie głowy unikami, bo i tak nie pamiętałem jego ataków i potrzebowałem chwili, by się odnaleźć w tłoku xd

No i dźwięk tym razem mi się nie zjebał, więc satysfakcja większa :banderas:

Aż sobie zrobiłem filmik na pamiątkę. Uwaga, spoiler z ostatniego bossa.

Pokaż ukrytą zawartość

Staty na koniec, not great, not terrible, na koniec 3 biomu miałem znacznie lepsze, no ale wiadomo, potem reset:

E04fKpnX0AERs44?format=jpg&name=large

Dwa malfunction to efekt wyłapania tych pocisków uszkadzających skafander, którymi sypią niektórzy przeciwnicy w biomie 6. Najgorzej, bo Malfunction wpada, ale żadnej korzyści w zamian. Unikać za wszelką cenę.

Pasożyty wyjebałem prawie wszystkie w 6 biomie, no i zauważyłem, że rzadko używam alt-fire, więc zawsze jestem gotowy poświęcić jego potencjał na korzyść czegoś innego.

No i wpadły pierwsze Sunface fragments za 5 i 6 biom, więc jest postęp fabularny. Jutro jadę od nowa.

PS w sumie mam póki co tylko 7 zgonów, a za jakiegoś wybitnego skillowca się nie uważam i nie przesadzałbym z poziomem trudności tej gry. 

Metodyczny i pokorny styl jest królem.

No szósty :/

Ale odkryłem przed śmiercią ze ta rzeźnia nie ma blokady.

Mój pies położył łapy na pysku jak zobaczył moją minę.

Szacunek dla was.

Eee, to dasz radę mordo. Z każdą podjętą próbą się uczysz, więc jesteś lepszy. Teraz tylko wylosuj dobrą broń i łatwo.

Pamiętaj, że wycofać się to żaden wstyd i polecam dużo biegać. Nawet więcej, niż strzelać.

Czytałem, czytałem i czytałem te Wasze wypowiedzi i coraz bardziej miałem chęć na grę, choć nie byłem do rogalikue przekonany. 

Dziś trochę popilem :-) i za 250 całych złociszy grę kupiłem.

Czy jestem zachwycony, to nie do końca... 

Gra jednak mnie wqurwia do białości jak za każdym razem muszę zaczynać od nowa..., grafika także średnia, nie jest zła ale dla mnie ciągle mało jak na EXA na nową generację. Pierwsze plany OK, ale te dalsze to jak dla mnie niska rozdziałka z minimalna ilością detali. Choć ogólne wrażenie dobre, jednak z kapci nie wyskoczyłem. 

Gra jedak wciąga, zła nie jest ale jako odprężacz po ciężkim dniu bym jej nie polecał, chyba że masz 2 pady i ścianę nie z karton gipsu :-) 

Cieszę się że zaoszczędziłem prawie stówkę i w zasadzie nie żałuję, jednak nie jest to tytuł No. 1 jak dla mnie... 

Ciągle czekam na nowo Ratchet'a. 

Posted (edited)

Poszło. Jednak kwestia zbytniego spinania się. Wystarczy trzymać dystans w rzeźni przed 6 bossem. A on sam najprostszy.

10/10.  Oby dodali choć jednego bioma, dam 59 zł bez pytania.

Edited by Rtooj
6 godzin temu, Square napisał:

Nawet trochę wcześniej, bo 

Ukryj zawartość

jak włączysz most to w kolejnych runach nie trzeba tam iść.

Spoiler

Znaczy się mam dojść do niego pokonać i w tedy będzie jakiś most? Nie rozumiem jak wcześniej?

43 minuty temu, Donatello1991 napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

Znaczy się mam dojść do niego pokonać i w tedy będzie jakiś most? Nie rozumiem jak wcześniej?

Spoiler

Most, który musisz uruchomić przy pierwszym przechodzeniu biomu zostaje opuszczony na stałe, więc w kolejnych próbach możesz skipnąć sporą część środka biomu. Ale bezpośredniego skrótu do bossa nie ma.

3 minuty temu, szyna100 napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

Most, który musisz uruchomić przy pierwszym przechodzeniu biomu zostaje opuszczony na stałe, więc w kolejnych próbach możesz skipnąć sporą część środka biomu. Ale bezpośredniego skrótu do bossa nie ma.

Spoiler

I ten most do uruchomienia jest pod koniec biomu tak? 

Nie, aby w ogóle móc iść do bossa trzeba najpierw

Spoiler

iść w drugą stronę na inną wieżę. Jest to wymagane do przejścia biomu, więc gra sama cię tam prowadzi. Jak już raz się to zrobi to w kolejnych runach można w pewnym momencie skręcić w stronę bossa, gdzie i tak trzeba przejść kilka stałych pomieszczeń.

To normalne że w 1 biomie

Spoiler

spotkałem w krypcie gościa z lodowym mieczem który miał tyle hp że po paru minutach ledwo co mu zeszło, dodatkowo miał ze sobą tę kulę z fioletowymi promieniami

?

Bo trochę to była przeginka, ogólnie ten RNG wylosował mi 3 razy  z rzędu takie pomieszczenie po statku że latałem jak szmata po ścianach, zdobyłem dwa kawałki słońca i poszedłem spać.

59 minut temu, Rtooj napisał:

To normalne że w 1 biomie

Pokaż ukrytą zawartość

spotkałem w krypcie gościa z lodowym mieczem który miał tyle hp że po paru minutach ledwo co mu zeszło, dodatkowo miał ze sobą tę kulę z fioletowymi promieniami

?

comment_X1GAWslrrd1yuWGm3eLrCLkgbr1QqIA0

Przeszedłem. Cóż to była za przejażdżka. Ostatni boss, najprostszy ze wszystkich, ale design to wow. Ogólnie 4 boss najzajebistrzy :D Pytanie teraz takie, jak mogę wrócić do "1,2,3" biomu pozbierać brakujące rzeczy ? Ah i nie wpadł pucharek za skończenie 3 aktu, domyślam się, że to jakiś true ending ? Jak go ogarnąć ? :D Piękny szpil, klimat, udźwiękowienie, muza, grywalność aj aj aj :D Mega

Ogólnie do bossów często się przygotowujecie jakoś oprócz astonauty i apteczek? W sensie, żeby pyknąć 3 bossa, to czyścicie pierwsze dwa biomy, trzeci i dopiero na niego. Czy od razu z pierwszego biomu skrótem do trzeciego i ogień na bossa? XD Ja tak robiłem przy drugim bossie, ale czy ta taktyka ma sens na dłuższą metę?

Ja dopakowałem się w 1, 2 i cały 3. Broń 15* z zajebistym bonusem do obrażeń. 2 apteczki, astronauta. Z tym, że astronauty nie użyłem, bo jechałem mu hapsa jak jakiś madafaka xD No i w sumie bycie w ruchu podczas 3 fazy i jest w pytke :)

• Thanks 1

A to zależy od biomu, w niektórych trzeba pakować biom/-my wcześniej z powodu bossa, a  czasami z  powodu sieczki przed bossem. Każdy boss jest od drugiego coraz prostszy więc głównie chodzi o przeżycie przed  i po nim. Dodatkowe życia bardziej chyba służą jako psychiczne wsparcie, gracz wie że moze pozwolić sobie na odważne akcje i totalną ofensywę co kończy się  że  nawet nie trzeba ich używać ;]

Ważne to te półtora paska energii, dobra broń, i parę artefaktów i robali.

Pamiętam że  jak latałem przed 6 biomie po piątym to zamiast się wycofać miałem ten głupi nawyk "jeszcze jeden pokój", a to jest niebezpieczne, drzwi się zamykają a ty zostajesz  z 3 goścmi z mieczami.

• Like 1
  • Thanks 1
Posted (edited)
3 minuty temu, cotek napisał:

Ja dopakowałem się w 1, 2 i cały 3. Broń 15* z zajebistym bonusem do obrażeń. 2 apteczki, astronauta. Z tym, że astronauty nie użyłem, bo jechałem mu hapsa jak jakiś madafaka xD No i w sumie bycie w ruchu podczas 3 fazy i jest w pytke :)

I też tak dzisiaj zrobie. Jedna max dwie próby na dłuższy run. Przygotówka i ogień. Najwyżej sobie przerwe od gry zrobię kilka dni jak nie pójdzie.

Edited by Donatello1991