Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

9 minut temu, GrzesiekZ napisał:

Ciekaw jestem czy komuś zmieni się w ogóle status na wysłane dzisiaj w ME. Czy aby nie ustawili tylko wszystkim statusów na realizację aby nie męczyć się z pytaniami o ps5 pod każdym mozliwim postem na fb czy Twitterze. 

To ludzie zaczną ich pytać o to kiedy wysyłka :) gdzies czytałem że jak jest w realizacji to do 3 dni zmieniają status na wysyłkę. Dostali dostawę to zaczną wysyłać. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, NeYoLDZ napisał:

Nie liczcie na jakiekolwiek konsole z EURO. One są już dawno rozporządzone wśród swoich a sklep ma piękna bajeczkę że "konsola trafiła do pierwszych subskrybentów i niestety ale się nie załapałeś"

Dlaczego usunęli komentarze ? Bo ludzie zaczęli by pisać o tym

Tak ja to widzę

Najwyraźniej pojawiało się za dużo niewygodnych pytań, a Ekspert z Euro nie wyrabial się z odpowiedziami, więc pewnie dlatego wszystko usunęli xD

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, YETI napisał:

Te wszystkie aukcje tylko potwierdzają, że ceny next genów, nawet dla krajów trzeciego świata, jak Polska, są na kieszeń większości graczy. Zwłaszcza tych hardcorowych, którzy kupuje konsole na premierę. 

Nie zgodzę się tym do końca. Bo w Polsce załóżmy konsoli poszło na sprzedaż, nie wiem strzelam 20 tysięcy. Wszystko się rozeszło w chwilę. Chętnych było też możemy założyć około 100 tysięcy. Czyli 80 tysięcy jest teraz bez konsoli (założenia czysto hipotetyczne). Z tych 80 tysięcy znalazło się kilkaset, maksymalnie może kilka tysięcy osób co za konsole są w stanie dużo zapłacić. To trochę tak jakby do polskich salonów wstawić najnowszego mercedesa klasy s premierowego i by się okazało, że jest tylko 10 sztuk i na rynku wtórnym te mercedesy są 3 razy droższe bo ktos tam się załapał i sprzedaje Kulczykom. No to wcale nei oznacza, że Polaków stać na mercedesy i to dla nich żaden wydatek. 

 

Oczywiście w Polsce żyje się lepiej i ludzi stać na 2-3 różne konsole i do tego jeszcze pc. Jednak dalej mam wrażenie, że w Polsce granie jako hobby to jest coś kosztem czegoś. Kupiłeś sobie 2 gry premierowe AAA? Okej ale nei kupujemy tego itego i na tym oszczędzamy. Na zachodzie ludzie mają w dupie jakieś tam wydatki związane z konsolami. Wchodzą do sklepu i kupują. Traktują to tak jak u nas się traktuje wyjście do kina. Idziesz do kina i masz gdzieś to 40 zł, które wydałeś, nawet o tym nie myślisz i nie wliczasz tego do swojego budżetu domowego jako jakiś wydatek, a u nas zakup miesiecznie 2 gier premierowych to duże obciążenie budżetu domowego w większości przypadków. 

Edytowane przez Xoltro
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Xoltro napisał:

Na zachodzie ludzie mają w dupie jakieś tam wydatki związane z konsolami. Wchodzą do sklepu i kupują. Traktują to tak jak u nas się traktuje wyjście do kina. Idziesz do kina i masz gdzieś to 40 zł, które wydałeś, nawet o tym nie myślisz i nie wliczasz tego do swojego budżetu domowego jako jakiś wydatek, a u nas zakup miesiecznie 2 gier premierowych to duże obciążenie budżetu domowego w większości przypadków. 

Wcale nie uważam, żeby wydanie 40 zł na wyjście do kina można było nazwać żadnym wydatkiem. Wręcz przeciwnie. Przede wszystkim z powodu realnie wysokich cen takich wypadów od lat nie oglądam już filmów na srebrnym ekranie. Uważam, że filmy w kinie nie są dzisiaj warte swojej ceny.

 

I zapewniam Cię, że ceny gier premierowych w kwocie 350 zł również są na Zachodzie mocno krytykowane.

Edytowane przez l33t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, l33t napisał:

Wcale nie uważam, żeby wydanie 40 zł na wyjście do kina można było nazwać żadnym wydatkiem. Wręcz przeciwnie. Przede wszystkim z powodu realnie wysokich cen takich wypadów od lat nie oglądam już filmów na srebrnym ekranie. Uważam, że filmy w kinie nie są dzisiaj warte swojej ceny.

 

I zapewniam Cię, że ceny gier premierowych w kwocie 350 zł również są na Zachodzie mocno krytykowane.

No tak ale tutaj dotykasz też trochę innego tematu. Jak sobie np. idę na lody to też kupuje np. z mcdonalds bo je lubię, a nie od jakiegoś rzemieślnika za gałkę 7zł, mimo że w sumie to mnei na nie stać, ale po prostu uważam, iż nie są absolutnie warte swojej ceny. Ja np. filmy oglądać w kinie lubię i w okresie przed koronawirusowym byłem tam średnio 2 razy w miesiącu i nigdy nie pomyślałem, że z powodu tego, iż idę do kina to muszę odpuścić jakiś inny wydatek, natomiast jak kupię 2 gry AAA to wiem, że w tym miesiącu na inne rozrywki raczej będę chciał ograniczać wydatki. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Xoltro napisał:

Na zachodzie ludzie mają w dupie jakieś tam wydatki związane z konsolami. Wchodzą do sklepu i kupują. Traktują to tak jak u nas się traktuje wyjście do kina. Idziesz do kina i masz gdzieś to 40 zł, które wydałeś, nawet o tym nie myślisz i nie wliczasz tego do swojego budżetu domowego jako jakiś wydatek, a u nas zakup miesiecznie 2 gier premierowych to duże obciążenie budżetu domowego w większości przypadków. 

Mają je w dupie a potem budzą się z ręką w nocniku i hipoteką na gardle. 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Xoltro napisał:

No tak ale tutaj dotykasz też trochę innego tematu. Jak sobie np. idę na lody to też kupuje np. z mcdonalds bo je lubię, a nie od jakiegoś rzemieślnika za gałkę 7zł, mimo że w sumie to mnei na nie stać, ale po prostu uważam, iż nie są absolutnie warte swojej ceny. Ja np. filmy oglądać w kinie lubię i w okresie przed koronawirusowym byłem tam średnio 2 razy w miesiącu i nigdy nie pomyślałem, że z powodu tego, iż idę do kina to muszę odpuścić jakiś inny wydatek, natomiast jak kupię 2 gry AAA to wiem, że w tym miesiącu na inne rozrywki raczej będę chciał ograniczać wydatki. 

No ale przecież ty mówisz o swoim, konkretnym przypadku.

 

A może kogoś innego boli choćby i ta jedna gałka lodów raz w tygodniu lub też jedna wizyta w kinie w miesiącu. Ale ten ktoś jest równocześnie wielkim fanem gier. Prędzej będzie rezygnował z jedzenia lodów co tydzień i wyjść do kina, żeby móc kupić sobie wymarzoną konsolę czy grę wideo. Priorytety. Ludzie mają je różne.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak ty napisałeś o wydaniu 40zł na wyjście do kina (swoją drogą nieźle przesadzona cena bo zazwyczaj nie płace więcej niż 12-15zł za bilet do kina lub maksymalnie koło 20zł, chyba, że macie na myśli piątkowy wypad wieczorem do multikina w Złotych tarasach - to wtedy tak bilet normalny 36zł) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.