Jump to content

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]

nero2082

Recommended Posts

7 minut temu, stoodio napisał:

Sprzedano 250.

Dzięki. To ciekawe że tak po kropelce dorzucają, bo wcześniej 500, ktore sie rozeszło w jakieś 20 minut, teraz jeszcze mniej... I za każdym razem wlatują te oferty jakby z zaskoczenia, bo chyba nie informują o nich wcześniej. W dzien premiery ludzie sie odbijali od ściany na stronach marketów, a w tym czasie na allegro przez te 15-20 minut bez żadnych problemów mozna było zamówić bundle z padem. Jak tak dalej pójdzie to zamiast czekać na info ze sklepów, lepiej będzie polować na oferty sklepów na allegro. 

Edited by LeifErikson

Kilku miało ciśnienie i dało te 4/5k za PS5. Teraz efekty widoczne. Ludzie biorą na handel. Jakby nikt nie kupował w tych chorych cenach, to wyglądało by to teraz zupełnie inaczej. To samo było z telefonami. Jakby garstka się rzuciła, to dzisiaj ajfon byłby za mniejsze pieniądze. To pokazuje że ludzie są w stanie tyle dać. Ale ta sobie zerkam na kilka ogłoszeń na OLX i widzę, że już większość zjechała z 5 do 4. A ci co mieli po 4, już wołają 3.5. 

Pięknie. Niech się z tym odbiją od ściany. 

No tyle że oni nic nie ryzykują i nie mają się od czego odbijać. Przecież jak typ nie sprzeda to wystawi za cenę zakupu i problem z głowy, a jak obudzi się gdy konsole beda stały obok jabłek w tesco, to pójdzie do sklepu i po prostu zwróci. Rynek pomału się nasyca, Ci co już czekają 2,3 tyg poczekają kolejne 2 aż w końcu kupią, stąd już januszerka coraz mniejsza.

Jeszcze 1, 2 rzuty i będzie po handlarzach, no chyba że na święta konsol braknie...

• Upvote 1

Poki co oferty z 3 z przodu znikają szybko z olx. Jedyne co wisi to jakieś 4500-5000, ale nie wiem w sumie na co liczą tacy sprzedający. 

Wyglada na to, ze jak w połowie grudnia druga tura wleci i część tych konsol trafi na sprzedaż, to juz nikt nie będzie wołał 4 czy 5 tysięcy. No chyba że ogłoszą, ze kolejna partia na wiosnę. :)

5 minut temu, LeifErikson napisał:

Poki co oferty z 3 z przodu znikają szybko z olx. Jedyne co wisi to jakieś 4500-5000, ale nie wiem w sumie na co liczą tacy sprzedający. 

Wyglada na to, ze jak w połowie grudnia druga tura wleci i część tych konsol trafi na sprzedaż, to juz nikt nie będzie wołał 4 czy 5 tysięcy. No chyba że ogłoszą, ze kolejna partia na wiosnę. :)

Sądzę, że z nową partią na święta może być problem, albo ich ilość będzie ograniczona. Obecnie sprzedają zestawy z datą po 15 grudnia. Konsole sprzedawane w dniu premiery maja być wysylane do 15 grudnia, więc z premierowymi zamówieniami jest problem (miesiąc czasu, to sporo). Na święta dziadek rodzic bedzie chciał kupić prezent i oferty z olx zaczną schodzić. Oczywiście nie cieszy mnie to .... 

Dzisiaj Media Markt rzuciło trochę konsol na stronę sklepu (który oczywiście padł) i 250 szt. na Allegro.
Całkiem przypadkiem znalazłem aukcję około 17 gdy po powrocie z pracy przeglądałem sobie dla jaj oferty Januszy Biznesu. Uwagę przykuła aukcja z trójką z przodu ceny i logo Media Markt. wink.gif
Wystawili konsolę z dodatkowym padem, FIFA 2021 i Spidermanem. Całość za 3029zł.
Gdy wszedłem w aukcję było już 133 sztuk. Gdy podjąłem szybką decyzję o zakupie było 66 szt, po kliknięciu Kup Teraz (i na migawce aukcji po kupnie) 23 szt a po płatności koniec. Udało mi się zamówić dosłownie fartem o 17:02. 17:03 było już po wszystkim. Media zgarnęło w 3 minuty ponad 750 000 PLNów. Wysyłka kurierem, płatność całości z góry... Oczywiście zamówiłem jedną sztukę. Do sprzedania będzie jedynie dodatkowy pad, bo jeden już kupiłem do PC, i FIFA, bo mnie nie interesuje...
Dzwoniłem jeszcze na infolinię Media potwierdzić, że moje zamówienie jest poprawnie zarejestrowane i że otrzymali wpłatę.
Potwierdzili, że wysyłka będzie na 100% do 15 grudnia.
Tak więc czekam z niecierpliwością. Wczoraj sprzedałem Prosiaka a tydzień wcześniej Magnetowid (XO). smile.gif

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1
Godzinę temu, easye napisał:

No tyle że oni nic nie ryzykują i nie mają się od czego odbijać. Przecież jak typ nie sprzeda to wystawi za cenę zakupu i problem z głowy, a jak obudzi się gdy konsole beda stały obok jabłek w tesco, to pójdzie do sklepu i po prostu zwróci. Rynek pomału się nasyca, Ci co już czekają 2,3 tyg poczekają kolejne 2 aż w końcu kupią, stąd już januszerka coraz mniejsza.

Jeszcze 1, 2 rzuty i będzie po handlarzach, no chyba że na święta konsol braknie...

No wiem, szkoda. 

Czy ktoś się orientuje w jaki spośób te konsole do nas trafiają z Chin? w sensie czy one przylatują samolotami (Sony coś mówiło o wynajęciu całej floty na premierę) czy przypływają w kontenerach?

Nurtuje mnie to ze względu na te daty które się powtarzają czyli 25.11 i 15.12 bo to wygląda jakby własnie wtedy miał dotrzeć transport, ale w takim razie czemu taki MM rzuca konsole na allegro w takich ilościach?

22 minuty temu, RadkoR napisał:

Rzucają ilości takie jakie mają potwierdzone od SONY. Tak mi powiedziano na infolinii MM. Widocznie sony 14 czy 15 grudnia otrzyma transport. Prawdopodobnie wcześniej, ale oclenie, itp.

Dzisiaj były też dostepne  na stronie mediamarkt , nie tylko na Alledrogo

1 godzinę temu, RadkoR napisał:

Dzisiaj Media Markt rzuciło trochę konsol na stronę sklepu (który oczywiście padł) i 250 szt. na Allegro.
Całkiem przypadkiem znalazłem aukcję około 17 gdy po powrocie z pracy przeglądałem sobie dla jaj oferty Januszy Biznesu. Uwagę przykuła aukcja z trójką z przodu ceny i logo Media Markt. wink.gif
Wystawili konsolę z dodatkowym padem, FIFA 2021 i Spidermanem. Całość za 3029zł.
Gdy wszedłem w aukcję było już 133 sztuk. Gdy podjąłem szybką decyzję o zakupie było 66 szt, po kliknięciu Kup Teraz (i na migawce aukcji po kupnie) 23 szt a po płatności koniec. Udało mi się zamówić dosłownie fartem o 17:02. 17:03 było już po wszystkim. Media zgarnęło w 3 minuty ponad 750 000 PLNów. Wysyłka kurierem, płatność całości z góry... Oczywiście zamówiłem jedną sztukę. Do sprzedania będzie jedynie dodatkowy pad, bo jeden już kupiłem do PC, i FIFA, bo mnie nie interesuje...
Dzwoniłem jeszcze na infolinię Media potwierdzić, że moje zamówienie jest poprawnie zarejestrowane i że otrzymali wpłatę.
Potwierdzili, że wysyłka będzie na 100% do 15 grudnia.
Tak więc czekam z niecierpliwością. Wczoraj sprzedałem Prosiaka a tydzień wcześniej Magnetowid (XO). smile.gif

spokojnie przez 15 minut ta aukcja wisiała, wiem bo specjalnie odświeżałem stronę i sprawdzałem w jakim czasie pójdą te konsole

Na moje to Sony wypaliło za wczesnie z premiera konsoli. Zaskoczył ich Ms z xboxem. Bardzo długo Sony milczało i jakby w pośpiechu robili żeby coś pokazać. A konsol zabrakło, bo ich mało rzucili. A wychodzi teraz na to ze jest taki popyt ze nie ma. 
Za mało wyprodukowali na premiere.