Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, walek napisał:

Ja. Dlatego jestem pewny swoje konsoli w dniu premiery. Płacisz kaucje za pre-order i w kolejce do PS5 jestes spychany przez tych, którzy zapłacili cała kwotę. Niestety, ale pre-order’owcy to grupa ryzyka mogąca się rozmyślić i nie zakupić konsoli. Tak to jest. 

Kaucja i tak jest do czasu, Na tydzień przed odbiorem trzeba będzie dopłacić reszte więc jak już stanie się w kolejsce to wszyscy będa mieli opłacone full price. 

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 hours ago, ListuniO said:

 

Kaucja i tak jest do czasu, Na tydzień przed odbiorem trzeba będzie dopłacić reszte więc jak już stanie się w kolejsce to wszyscy będa mieli opłacone full price. 

Słuchaj, ja mieszkam w UK. Tutaj kwestia pre-order'ów inaczej fuknkcjonuje. Nie musisz płacić całej kwoty tydzień przed premierą, zamawiając gre czy konsole (przynajmniej taka jest polityka u dystrybutorów, u których zaopatruje sie w sprzęt konsolowy). Kaucja to rezerwacja, a wszystkie koszty finalizujesz przy odbiorze (jesli cyfrowo kupujesz, to ściągają całą kwote w dniu premiery). Myślałem, ze pre-ordery funkcjonują tak samo w całej Europie, a jednak widze, ze w Polsce sprzedawcy mają inną polityke. LOL

Odnośnik do komentarza

Bo w Polsce są to nielegalne praktyki Januszy biznesów, wszędzie na świecie płaci się tylko za miejsce w kolejce czy wyraża chęć zakupu, u mnie w Irlandii jest tak samo, wkładasz produkt do koszyka za 500euro, dochodzisz do płatności i prosi tylko o 50euro przedpłaty w celu rezerwacji.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, eX4cT_PL napisał:

Bo w Polsce są to nielegalne praktyki Januszy biznesów, wszędzie na świecie płaci się tylko za miejsce w kolejce czy wyraża chęć zakupu, u mnie w Irlandii jest tak samo, wkładasz produkt do koszyka za 500euro, dochodzisz do płatności i prosi tylko o 50euro przedpłaty w celu rezerwacji.

Zawsze zazdrościłem tego jak zamawiałem coś z amazonu US lub UK - ściągali kasę dopiero jak mieli wysyłać towar. U nas trzeba kombinować z odbiorem w sklepie, ale i tak nie każdy oferuje taką opcję przed premierą konsol.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, C1REX napisał:

Być może w psstore jest podobnie. Nigdy nie brałem nic kilka mięsecy przed premierą. Nie wiem jak np. wyglądał pre order CyberPunka powedzmy w styczniu.

 

Na pleju pobierają kasę od razu, ale można anulować i zwrócą. Zwracają kanałem, którym dokonano opłaty, czyli jeśli ktoś doładował zdrapkami to dostanie do portfela, a jak kartą to na konto przypisane do karty, jak paypal to na paypal. Kiedyś coś anulowałem, to z tego co pamiętam to konsultantka mówiła mi, że anulowanie zakupu możliwe w każdej chwili dopóki gra nie została pobrana na konto, jak ktoś już grał to wówczas nie był możliwy zwrot.

 

Na xksie pobierają hajs przed premierą. Sam nic nie zwracałem, ale z tego co kojarzę to ktoś pisał kiedyś na forum, że anulowali zakup i zwrócili kasę nawet po pobraniu gry, albo i graniu, nie pamiętam już dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Sony ma problemy produkcyjne odkąd ogłosili uruchomienie produkcji konsol. A potem jeszcze popyt przewyższył podaż to nie ma co się dziwić anulowanym zamówieniom. To nie pierwszy raz jak empik czy x-kom anulują zamówienia. Nie zdziwię się jak nawet większe Markety jak Media Markt, Expert i EuroAGD też mogą anulować preordery graczom gdy się okaże że każdy market dostanie po 10 sztuk konsol. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, C1REX napisał:

Być może w psstore jest podobnie. Nigdy nie brałem nic kilka mięsecy przed premierą. Nie wiem jak np. wyglądał pre order CyberPunka powedzmy w styczniu.

W ps storze zmieniła się polityka bo dużo ludzi brało preordery ze względu na dostęp do dem czy wcześniejszego dostępu a później anulowali preordery.

Odnośnik do komentarza

Xkom wysyla maile z informacja o mozliwych problemach z dostepnoscia a potezny polski serwis obdzwonil sklepy z pytaniami

https://polygamia.pl/playstation-5-chwilowo-nie-kupisz-na-odbior-w-dniu-premiery-tez-raczej-nie-licz/?fbclid=IwAR2kS4tmUfRGWsNNIyXNNBQ8CkBDRxajqdHJVwGXI6qQt0CI4VeDqvww5jQ

 

Nadal jestem zdania ze ci co oplacili dostana na premiere chociaz patrzac na sony ktore zachowuje sie jakby zapomnialo ze wypuszcza konsole za 1,5 miesiaca to kto wie. Czekam na testy skosnych jutuberow i jestem ciekawy zachowania sony. Jak po tych japonskich prezentacjach beda nadal milczec to moze faktycznie te plotki o problemach z zatowarowaniem europy okaza sie prawda

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, u55r napisał:

Nie zdziwię się jak nawet większe Markety jak Media Markt, Expert i EuroAGD też mogą anulować preordery graczom gdy się okaże że każdy market dostanie po 10 sztuk konsol. 

 

Godzinę temu, schabek napisał:

Nadal jestem zdania ze ci co oplacili dostana na premiere...

 

Euro.com nie rozpoczęło zbierać zamówień na PS5 ze względu na brak info od Sony o dostępności. To inni mają takie dane? Wątpię. A może po prostu Sony nie lubi EuroAGD? Nie życzę nikomu, ale stawiam, że będą anulować. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _Red_ napisał:

Jesli faktycznie do świąt PS5 będzie rzadkim dropem, to ciekawe po ile będą się na olx zabijać. 3 koła pewnie na luzie :wujaszek:

 

Latały już PS5 preordery po 4k na olx, w tej chwili poznikały wszystkie, tak jakby zostały rozkupione.

Tu pare osób miało preorder i anulowało pisało, bad decision, nawet tutaj chętni by się znaleźli :whistling:

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Aleks napisał:

Euro.com nie rozpoczęło zbierać zamówień na PS5 ze względu na brak info od Sony o dostępności. To inni mają takie dane? Wątpię. A może po prostu Sony nie lubi EuroAGD? Nie życzę nikomu, ale stawiam, że będą anulować. 

 

Watpie ze to prawda bo chyba mi to na ppe wpadlo ale playstation polska mialo poinformowac ze oficjalnymi partnerami sa tylko te sklepy ktore wystawily preordery czyli mm, me, xkom, empik i chyba neonet. Co jest oczywiscie dziwne bo euro zawsze dzialalo z sony.

 

I tez stawiam te sklepy zaczely zbierac bez konkretnych info od sony ws dostepnosci, wlasciwie to jest pewne.

 

Powiem tak, jezeli ja mialbym sie na swoja sztuke nie zalapac (a zamowilem i oplacilem w ciagu godziny od uruchomienia preordera na me) to nie zawracam sobie juz nawet nimi glowy przez najblizsze 2-3 lata i ide po xboxa. To by faktycznie oznaczalo ze sie kompletnie nie przygotowali na premiere i osmieszyli rzucajac do ogolnopolskiej sieci 50-100sztuk bo wiecej osob nie zamowilo pewnie przede mna (srodek tygodnia, praca, szkola a i oficjalnego komunikatu startu preorderow tez nie bylo). Nawet bym sie nie zdziwil jakos bardzo patrzac na to jak sie pochowali w norach i siedza cicho.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...