Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiadywałem się o preordery w MediaMarkt i kierownik sklepu powiedział że zrealizują tyle preorderow ile dostaną konsol na ich market a maja ich 78 na sam Białystok. Wiec jeśli dostana 20 konsol to tylko tyle preorderow zostanie zrealizowanych a reszta zapisana na drugą dostawę albo anulowana. Powiadomią o tym mailowo dopiero na tydzień przed premierą konsoli. Wiec jak ktoś tych 78 opłacił zamówienie w całości to na pewno dostanie konsole. A ci co zapłacili 250 dostana opcje dostać konsole w drugim rzucie w 2021 lub anowanie zamowienia i zwrot pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

11 minut temu, u55r napisał:

Dowiadywałem się o preordery w MediaMarkt i kierownik sklepu powiedział że zrealizują tyle preorderow ile dostaną konsol na ich market a maja ich 78 na sam Białystok. Wiec jeśli dostana 20 konsol to tylko tyle preorderow zostanie zrealizowanych a reszta zapisana na drugą dostawę albo anulowana. Powiadomią o tym mailowo dopiero na tydzień przed premierą konsoli. Wiec jak ktoś tych 78 opłacił zamówienie w całości to na pewno dostanie konsole. A ci co zapłacili 250 dostana opcje dostać konsole w drugim rzucie w 2021 lub anowanie zamowienia i zwrot pieniędzy. 

Jak tak będzie to sie mocno wkur...

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że konsol będzie sporo.
Nadzieję daje mi fakt, że dwie konsole startują jednocześnie, więc presja konkurencji większa. Presja czasu, by zdążyć przed świętami też dodaje wiary. No i tym razem obie konsole jadą na klasycznych podzespołach AMD bardzo podobnych do PC. Ja mam nadzieję, że to ułatwia produkcję. 

Żadna z firm nie chce, by konsola konkurencji miała większą pulę graczy na święta. Będzie wyścig :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli jest 78 konsol na cały Białystok w Media Markt, a tych sklepów mamy prawie 70 w Polsce, to możemy założyć bardzo orientacyjnie jakieś liczby.

 

Załóżmy że cały Media Markt w Polsce dostał przydział 5000 sztuk konsol (średnio 70 sztuk per sklep/miejscowość). Zostaje jeszcze Media Expert, RTV, X-Kom, Komputronik, NeoNet i kilka innych sklepów. Ile tych konsol może przyjechać na całą Polskę na dzień premiery? 30 tysięcy? Zakładam że nie więcej.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, C1REX napisał:

Mam nadzieję, że konsol będzie sporo.
Nadzieję daje mi fakt, że dwie konsole startują jednocześnie, więc presja konkurencji większa. Presja czasu, by zdążyć przed świętami też dodaje wiary. No i tym razem obie konsole jadą na klasycznych podzespołach AMD bardzo podobnych do PC. Ja mam nadzieję, że to ułatwia produkcję. 

Żadna z firm nie chce, by konsola konkurencji miała większą pulę graczy na święta. Będzie wyścig :)

Byniu, poprzednia (wciąż aktualna) generacja też była na podzespołach AMD i również w architekturze  x86 więc jak to jest z tym "tym razem" ? 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, MatekDM said:

Jeśli jest 78 konsol na cały Białystok w Media Markt, a tych sklepów mamy prawie 70 w Polsce, to możemy założyć bardzo orientacyjnie jakieś liczby.

 

Załóżmy że cały Media Markt w Polsce dostał przydział 5000 sztuk konsol (średnio 70 sztuk per sklep/miejscowość). Zostaje jeszcze Media Expert, RTV, X-Kom, Komputronik, NeoNet i kilka innych sklepów. Ile tych konsol może przyjechać na całą Polskę na dzień premiery? 30 tysięcy? Zakładam że nie więcej.

 

Wydaje mi się że na pewno nie 30 tysięcy. 

 

Od dnia premiery w europie 29 Listopada do 18 Września w Polsce sprzedano 100.000 konsol PS4, czyli w 7 miesięcy.  To daje blisko 14.500 sztuk w miesiąc. A jak wiadomo po 29 listopada PS4 nie było w sklepach aż gdzieś do Stycznia, dlatego tylko w siedem miesięcy Sony sprzedało 100.000 sztuk PS4.

 

Gdyby do Polski miało na start przyjechać aż 30.000 no to lekko licząc sprzedaż PS5 od Listopada do Września pobiła by dwukrotnie liczbę sprzedanych PS4. Nie przypominam sobie aby w 2013r anulowano preordery, albo wysyłano ostrzeżenia że konsol może zabraknąć dla preorderowców.  A teraz sklepy oficjalnie podawały że nie będą w stanie zrealizować każdego preordera. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, u55r napisał:

 

Wydaje mi się że na pewno nie 30 tysięcy. 

 

Od dnia premiery w europie 29 Listopada do 18 Września w Polsce sprzedano 100.000 konsol PS4, czyli w 7 miesięcy.  To daje blisko 14.500 sztuk w miesiąc. A jak wiadomo po 29 listopada PS4 nie było w sklepach aż gdzieś do Stycznia, dlatego tylko w siedem miesięcy Sony sprzedało 100.000 sztuk PS4.

 

Gdyby do Polski miało na start przyjechać aż 30.000 no to lekko licząc sprzedaż PS5 od Listopada do Września pobiła by dwukrotnie liczbę sprzedanych PS4. Nie przypominam sobie aby w 2013r anulowano preordery, albo wysyłano ostrzeżenia że konsol może zabraknąć dla preorderowców.  A teraz sklepy oficjalnie podawały że nie będą w stanie zrealizować każdego preordera. 

A mówią Polska biedny kraj.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, u55r napisał:

Dowiadywałem się o preordery w MediaMarkt i kierownik sklepu powiedział że zrealizują tyle preorderow ile dostaną konsol na ich market a maja ich 78 na sam Białystok. Wiec jeśli dostana 20 konsol to tylko tyle preorderow zostanie zrealizowanych a reszta zapisana na drugą dostawę albo anulowana. Powiadomią o tym mailowo dopiero na tydzień przed premierą konsoli. Wiec jak ktoś tych 78 opłacił zamówienie w całości to na pewno dostanie konsole. A ci co zapłacili 250 dostana opcje dostać konsole w drugim rzucie w 2021 lub anowanie zamowienia i zwrot pieniędzy. 

 

78 konsol na Białystok cały mają dostać?  nie pomieszałeś coś?

przecież to jest nic

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, Fanek said:

 

78 konsol na Białystok cały mają dostać?  nie pomieszałeś coś?

przecież to jest nic

To nie tak.

Mają zarejestrowanych 78 preorderów z odbiorem konsoli PS5 w Białostockim Media Markt. A ile faktycznie wjedzie to sami nie wiedzą. Może powiedzmy 30 albo tylko 25 wiec tylko tyle zostanie zrealizowanych ile dostaną konsol. Ale jedno wiedzą na pewno że nie będzie żadnej konsoli na sklep tak aby kupić bez preordera. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Bielik said:

Byniu, poprzednia (wciąż aktualna) generacja też była na podzespołach AMD i również w architekturze  x86 więc jak to jest z tym "tym razem" ? 

Nie jestem ekspertem, ale czytając Wikipedię to APU w ps4 to jakiś wyjątkowy chip na architekturze Jaguar. Być może jest to x86, ale chyba nie takie zwykłe. 

Tym razem jest to architektura bardziej podobna do PC. 

Nie wiem, czy to coś pomaga, ale takiemu laikowi jakoś dodaje to nadziei. 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, u55r napisał:

To nie tak.

Mają zarejestrowanych 78 preorderów z odbiorem konsoli PS5 w Białostockim Media Markt. A ile faktycznie wjedzie to sami nie wiedzą. Może powiedzmy 30 albo tylko 25 wiec tylko tyle zostanie zrealizowanych ile dostaną konsol. Ale jedno wiedzą na pewno że nie będzie żadnej konsoli na sklep tak aby kupić bez preordera. 

 

To brzmi wręcz groteskowo mało, tylko 78 osób zaklepało ? wierzysz w to?

to Twój jakiś znajomy czy random kierownik?

 

tak pytam bo z kolei słyszałem inne wersje

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po dzisiejszych rewelacjach u55er-a że w pierwszej kolejce będa oddawac konsole tym co opłacili całość to sobie podzwoniłem i popytałem u źródeł i dostałem info że nie ma znaczenia w MediaMarkt czy wpłaciło się całość czy tylko kaucję bo liczy sie tylko kolejność zgłoszeń. Zadzwoniłem żeby dopytać czy to prawda i jesli tak to czy mam dopłacić na to samo konto które było do kaucji. Ale nie trzeba, więc jak ktoś  nie chce dopłacać to nie musi. Te rozmowy w MM są nagrywane więc by się chyba nie wystawili. 

Edytowane przez ListuniO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, C1REX napisał:

Nie jestem ekspertem, ale czytając Wikipedię to APU w ps4 to jakiś wyjątkowy chip na architekturze Jaguar. Być może jest to x86, ale chyba nie takie zwykłe. 

Tym razem jest to architektura bardziej podobna do PC. 

Nie wiem, czy to coś pomaga, ale takiemu laikowi jakoś dodaje to nadziei. 

 

PS4 też jest na x86 pisze jak byk na wiki.

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, kanabis said:

Sa jakies dane na temat tego ile sie sprzedalo konsol ps4 w dniu premiery w pl?

 

 

Dokopałem się tylko do danych z września 2014, dwa źródła. A ile poszło na premierę tego nie mogę znaleźć. 

 

https://spidersweb.pl/2014/09/playstation-4-sprzedaz-w-polsce.html

https://planetagracza.pl/to-ile-sztuk-playstation-4-sprzedalo-sie-w-polsce/

44 minutes ago, Fanek said:

 

To brzmi wręcz groteskowo mało, tylko 78 osób zaklepało ? wierzysz w to?

to Twój jakiś znajomy czy random kierownik?

 

tak pytam bo z kolei słyszałem inne wersje

 

Wierzę, bo na premierę PS4 w MM stało w kolejce około 60 osób, tylko połowa odeszła wówczas z konsolami. 

Odnośnik do komentarza

Wy poważnie myślicie ze dzwoniąc do byle jakiego media udziela wam takich informacji? XD 

Przecież tam pracują głąby którzy liczą na jakiś darmowy kubek albo koszulkę od przedstawiciela handlowego za wciśnięcie jego produktu.Jedyne legitne źródło to jakiś headoffice danego sklepu i to mogą nie mieć wiarygodnych informacji, nie ma sensu rozmawiać nawet z tymi szeryfami elektroniki działowej w marketach, zawsze mam z nich dobry ubaw jak jestem w Polsce.

 

Dorosnijcie.

Edytowane przez eX4cT_PL
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...