Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, elvis004 napisał:

Mój egz. Odebrany z ME w dniu 21.01 wiec miałem farta albo liczyła się kolejność zamówień (moje z 9:05). Bundle z grami, bundlem z grami, MM idzie kolejny raz na całość:

96a9db9950aefcfc20b867e8d2e0f077.jpg

Spoko zestaw też się nad tym tv zastanawiałem, jednakże ta aktualizacja hdmi 2.1 była zastanawiająca, więc wybrałem lg cx. Tak czy siak godny wybór. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spoko zestaw też się nad tym tv zastanawiałem, jednakże ta aktualizacja hdmi 2.1 była zastanawiająca, więc wybrałem lg cx. Tak czy siak godny wybór. 

Bundle może i spoko jak ktoś jest na kupnie tv i styka mu 55” tylko czemu MM te elementy z niego sprzedaje w zestawie droższe o jakieś 200-300 zł.
Tv u nich do kupienia za 3849 zł + 2299 PS5 + 179 CP + 319 Dual Sense = 6646 zł Pomijam fakt ze tv, pada można kupic gdzie indziej taniej.
Bundle w mojej opini maja być choć minimalne tańsze co by Cię zachęcić bardziej do jego kupna a nie kupowania jego składowych osobno. Tak miałem z moim bundlem z ME: PS5 z napędem + Drugi Pad + Demon Souls = suma sumarum wyszło jakieś 20-30 zł „taniej” kwota może i śmieszna ale przynajmniej sens bundla zachowali a nie jeszcze dowalali większe ceny Ale to MM. Jak byłem na kupnie Sony 75XH to w momencie gdy jako jedyni mieli dostępne te 75 podnieśli cenę z 7400 na 10000 Na szczęście udało się kupic w RTV po normalnej cenie
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, BEBZ napisał:

Zamówienia z Allegro były nawet później. Na stronie sprzedaż była 18.12., a Allegro 21.12.

 

W każdym razie, do mnie jeszcze z Allegro nie wysłali.

Ja zamówienie z Allegro z 23.11 dostałem 9/12 (wysyłka była od 15.12 czyli cztery dni później) a mój kolega który zamówił ze strony MM wcześniej, dostał bardzo niedawno. Szaleństwo z tą dostępnością, towar deficytowy...

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, elvis004 napisał:


Bundle może i spoko jak ktoś jest na kupnie tv i styka mu 55” tylko czemu MM te elementy z niego sprzedaje w zestawie droższe o jakieś 200-300 zł.
 

Bo ja widzę, że każdy chce się dorobić na Play Station. Za komuny byli CINKCIARZE, w latach 90 i początek 2000 to typowa paserka i radia samochodowe, a teraz wyższy poziom, booty, kombinacje itp.

Rozumię, że istnieje coś takiego jak marża. Ale 4500, 5000, 5500 zł na alle czy olx za PS5 to zwykła LICHWA JEST. Wstyd dla sprzedających.

Jeszcze, żeby musiał stać 20h w kolejce, zapisać się do komitetu kolejkowego jak w PRL, to pal licho....niech sobie krzyczy ile chce.

 

 

Znów się spóźniłem z tym media markt - produkt niedostępny.

Edytowane przez StaryGraczPegasusa
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Ukukuki napisał:

Jaki wstyd, jest popyt jest podaż. Sprzedający szukają punktu w którym popyt maleje wraz ze wzrostem ceny. Cały handel działa tak od samego poczatku. Wystarczy być cierpliwym i kiedyś wpadnie, to tylko konsola. 

W tym przypadku podaż jest nieproporcjonalna do popytu, co w założeniu prowadzi do nieuczciwych praktyk. W świetle ceteris paribus, które według mnie nie istnieją przy sprzedaży ps5, wszystkie teorie ekonomii można zawetować i ekonomiści specjalizujący się w ekonometrii mogą snuć nowe teorie ;) zależności popytu od podazy.

 

 

Ps:

Co nie zmienia faktu, że każdy ma wolną wolę i ja nigdy nie kupię konsoli po zawyżonej cenie. A reszta zrobi jak uważa :)

 

Ja czekam dalej, może dziś coś się ruszy. Zastanawia mnie tylko jedno, od kilkunastu dni jestem zapisany do powiadomień o dostępności konsoli, wczoraj wszystkie 5 stron mnie z tego wykreślili...czuję spisek ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
W tym przypadku podaż jest nieproporcjonalna do popytu, co w założeniu prowadzi do nieuczciwych praktyk. W świetle ceteris paribus, które według mnie nie istnieją przy sprzedaży ps5, wszystkie teorie ekonomii można zawetować i ekonomiści specjalizujący się w ekonometrii mogą snuć nowe teorie zależności popytu od podazy.
 
 
Ps:
Co nie zmienia faktu, że każdy ma wolną wolę i ja nigdy nie kupię konsoli po zawyżonej cenie. A reszta zrobi jak uważa
 
Ja czekam dalej, może dziś coś się ruszy. Zastanawia mnie tylko jedno, od kilkunastu dni jestem zapisany do powiadomień o dostępności konsoli, wczoraj wszystkie 5 stron mnie z tego wykreślili...czuję spisek
 
 

Nie licz na powiadomienia, od listopada miałem je włączone na każdej możliwej stronie i żadnego nie dostałem do dzisiaj, a konsole udało się zakupić.
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, elvis004 napisał:


Bundle może i spoko jak ktoś jest na kupnie tv i styka mu 55” tylko czemu MM te elementy z niego sprzedaje w zestawie droższe o jakieś 200-300 zł.
Tv u nich do kupienia za 3849 zł + 2299 PS5 + 179 CP + 319 Dual Sense = 6646 zł Pomijam fakt ze tv, pada można kupic gdzie indziej taniej.
Bundle w mojej opini maja być choć minimalne tańsze co by Cię zachęcić bardziej do jego kupna a nie kupowania jego składowych osobno. Tak miałem z moim bundlem z ME: PS5 z napędem + Drugi Pad + Demon Souls = suma sumarum wyszło jakieś 20-30 zł „taniej” kwota może i śmieszna ale przynajmniej sens bundla zachowali a nie jeszcze dowalali większe cenyemoji854.png Ale to MM. Jak byłem na kupnie Sony 75XH to w momencie gdy jako jedyni mieli dostępne te 75 podnieśli cenę z 7400 na 10000emoji16.png Na szczęście udało się kupic w RTV po normalnej cenieemoji41.png

Fakt, że wykorzystują sytuację na maxa, z drugiej jednak strony jakby sprzedawali golasy to pewnie większość dalej by ich nie kupiła przez boty, które później sprzedają z mega przebitką. A tak taki lichwiarz pomyśli dwa razy czy jest warto. Moim zdaniem powinny być na to jakieś przepisy chroniące konsumentów od takich praktyk.

Odnośnik do komentarza
Fakt, że wykorzystują sytuację na maxa, z drugiej jednak strony jakby sprzedawali golasy to pewnie większość dalej by ich nie kupiła przez boty, które później sprzedają z mega przebitką. A tak taki lichwiarz pomyśli dwa razy czy jest warto. Moim zdaniem powinny być na to jakieś przepisy chroniące konsumentów od takich praktyk.

Takie MM, ME czy inne RTV maja pewnie wyiebane czy konsole kupi Kowalski czy boot Sony już pewnie nie ale jak widać co się dzieje nie tylko w PL jakoś mało się tym ktoś z tej dwójki (sklepy/Sony) bardzo przejmuje i nic z tym nie robi przynajmniej narazie. Jakieś ruchy w kierunku ukrócenia skalperów niby są ale chyba jeszcze bez większych sukcesów. Jedyny sposób na rozwiązanie problemu to otwarcie sklepów stacjonarnych i ich odpowiednie zaopatrzenie w konsole. I nie gadajcie o pandemii, duże sklepu typu auchan i inne cerfury otwarte ludzi najwbane, nikt nie pilnuje ilości osób na sklep w w/w lub robią to bardzo rzadko ale nie sklepów z elektronika nie otwierajmy ale to temat na inna rozmowe Druga sprawa Sony pewnie nie miałoby czym narazie tych sklepów zapełnić
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, elvis004 napisał:


Takie MM, ME czy inne RTV maja pewnie wyiebane czy konsole kupi Kowalski czy bootemoji854.png Sony już pewnie nie ale jak widać co się dzieje nie tylko w PL jakoś mało się tym ktoś z tej dwójki (sklepy/Sony) bardzo przejmuje i nic z tym nie robi przynajmniej narazie. Jakieś ruchy w kierunku ukrócenia skalperów niby są ale chyba jeszcze bez większych sukcesów. Jedyny sposób na rozwiązanie problemu to otwarcie sklepów stacjonarnych i ich odpowiednie zaopatrzenie w konsole. I nie gadajcie o pandemii, duże sklepu typu auchan i inne cerfury otwarte ludzi najwbane, nikt nie pilnuje ilości osób na sklep w w/w lub robią to bardzo rzadko ale nie sklepów z elektronika nie otwierajmy ale to temat na inna rozmoweemoji846.png Druga sprawa Sony pewnie nie miałoby czym narazie tych sklepów zapełnićemoji854.png

Z tego co czytalem tylko Brytyjski Rząd chcę działać w tej sprawie. Dziwne, że Sony nie naciska, czym więcej tych konsol u tych sprzedawcow, tym mniej sprzedanych gier fizycznych a co bardziej dla Sony ważne cyfrowych. Dopłacają do konsol, a jeszcze mają je zamrożone. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, elvis004 napisał:

Takie MM, ME czy inne RTV maja pewnie wyiebane czy konsole kupi Kowalski czy bootemoji854.png Sony już pewnie nie ale jak widać co się dzieje nie tylko w PL jakoś mało się tym ktoś z tej dwójki (sklepy/Sony) bardzo przejmuje i nic z tym nie robi przynajmniej narazie.

 

Sklepy też z tym mają problem bo gry, akcesoria nie schodzą tylko same konsole. 

Odnośnik do komentarza

Ładowarki nie idzie nigdzie kupić. Jeden sklep ma oferte, że można dodać do koszyka ale jak się spojrzy na czas dostawy to 9-10 marzec.

Więc podejrzewam, że cały luty będzie jeszcze problem z dostępnością. Słuchawki udało mi się dorwać jakiś miesiąc temu. Żałuję, że ładowarki nie kupiłem jak jeszcze była dostępna.

Edytowane przez Przemo
Odnośnik do komentarza
Ładowarki nie idzie nigdzie kupić. Jeden sklep ma oferte, że można dodać do koszyka ale jak się spojrzy na czas dostawy to 9-10 marzec.
Więc podejrzewam, że cały luty będzie jeszcze problem z dostępnością. 

Jak ktoś znajdzie jakaś ofertę na ładowarkę, to wrzućcie proszę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...