Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, HiS napisał:

Z tego co widzę, sytuacja zrobiła się taka jak rok temu. Kompletnie nic w sklepach, a skalperzy znowu pajacują. Powodzenia dla Sony z takim rozwojem sytuacji, pomimo pustych liczb w sprzedanych jednostkach, gry na next gena będą sprzedawać się w liczbie 1-1,5mln sztuk to max. 

Jest to mocny hamulec w rozwoju gier na nową generację, bo mało kto podejmie ryzyko tworzenia wysokobudżetowego tytułu. Komu to później opchnac? Konsolom widmo? 

No właśnie im mniej konsol w domach tym więcej jakichś gier crossgenowych. Akurat ja się cieszę z Ps5 bo komfort ogrywania nawt starszych tytułów wzrósł kosmicznie. Taki Nioh 2 teraz to ładuje się w mgnieniu oka więc są plusy już z posiadania PS5.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

24 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Zastanawiam się jakby ten system miał pomóc walczyć ze scalperami? Będą po prostu zamawiać masowo i znów się wszystko rozejdzie. Ja miałem to szczęście, że konsolę kupiłem przed świątecznym szałem zakupowym i były dostępne codziennie z jakiegoś źródła.

Pewnie będzie 1 jedna konsola na konto PSN (i tu pewnie będą sprawdzać kiedy było założone) - jakąś formę kontroli będą mieli, na bank nie będą sprzedawać ich w dużych ilościach do jednego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Snake_Plissken napisał:

Pewnie będzie 1 jedna konsola na konto PSN (i tu pewnie będą sprawdzać kiedy było założone) - jakąś formę kontroli będą mieli, na bank nie będą sprzedawać ich w dużych ilościach do jednego zamówienia.

Co do sprawdzania konta psn to ok, pytanie co z tymi co dopiero chcą zacząć przygodę z konsolą Sony? Będą pominięci?

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, HiS napisał:

Z tego co widzę, sytuacja zrobiła się taka jak rok temu. Kompletnie nic w sklepach, a skalperzy znowu pajacują. Powodzenia dla Sony z takim rozwojem sytuacji, pomimo pustych liczb w sprzedanych jednostkach, gry na next gena będą sprzedawać się w liczbie 1-1,5mln sztuk to max. 

Jest to mocny hamulec w rozwoju gier na nową generację, bo mało kto podejmie ryzyko tworzenia wysokobudżetowego tytułu. Komu to później opchnac? Konsolom widmo? 

 

Ale Ty rozumiesz, że PS5 rozchodzi się w rekordowych liczbach i to nie jest widzimisię Sony, że nie ma ich na półkach w sklepie? I nie, skalperzy nie mają po 15 pełnych magazynów konsol, bo im też zależy na jak najszybszym opchnięciu towaru.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

No bardzo dobrze, że zdecydowałem się złożyć preorder o 10 rano następnego dnia po tym jak ruszyły.

Ja miałem szczęście i udało mi się w styczniu wyrwać egzemplarz. Szczerze po tym co się działo myślałem, że ludzie nie będą chcieli wydawać kasy w momencie gdy jest taki kryzys na świecie spowodowany covidem. A stało się wręcz odwrotne, nawet ci co nie grali zaczeli kupować sprzęt z nudów jakie przyniosła kwarantanna. 

Odnośnik do komentarza

Kto chciał ten już dawno kupił.
Są jeszcze jakieś płaczki co piszą nie kupie póki nie będzie można zdjąć z półki w każdym sklepie itd.
Ale c'mon ile już tych rzutów było przez rok?
No fhuj.
Dajesz dzwoneczek na pepperku i kupujesz online zestaw za 3 sprzedajesz gry i masz 2.6 golasa.
No chyba że jesscze ktoś czeka na golasy za 2.3k sugerowane to powodzenia .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że komu zależało to swój sprzęt kupił tylko to chyba pierwsza taka sytuacja. Sam Ps4 kupowałem jakiś rok po premierze, poszedłem do sklepu i kupiłem z półki. Chyba nikt się nie spodziewał takiej sytuacji jaka teraz ma miejsce, że po roku od premiery nie można iść do sklepu i po prostu kupić konsoli. Było wiadomo, że po premierze będą problemy z dostępnością ale chyba nikt nie myślał, że będą trwać tak długo.

 

Tak czy inaczej ciekaw jestem jaki by Sony wykręciło wynik sprzedanych egzemplarzy jak by dostępność była większa :)

Odnośnik do komentarza

It's Going to Get Even Harder to Buy a PlayStation 5

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-11-11/sony-trims-playstation-5-assembly-plans-after-chip-shortages-hit

Cytat

The Tokyo-based entertainment giant had previously targeted more than 16 million units assembled in the year ending March, setting it up to achieve its sales goal for the period and also get a head start on the subsequent year’s production. The company has now cut that number down to about 15 million, making its aim of 14.8 million PS5 sales by March difficult, the people said, asking not to be named as the information is not public.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...