Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, schabek napisał:

Wszedzie. Neonet niby na poczatku mial platnosc przy odbiorze ale zaraz to zmienili

 

 

Ale to mi sie akurat podoba. Ukrocili januszy handlarzy, ukrocili zamawianie 10 preorderow albo zamawianie i nie odbieranie przez co inni czekaja. Jak ktos chce na premiere to wyskakuje z kasy i ma zaklepane :cool:

 

 

Podzielam. Dlatego właśnie pytałem. Bo czas premiery PS4 to był szał i wszystko wykupione po kilka sztuk albo nieodebrane w premiere i chaos w sklepie bo nie wiadomo co można sprzedać a co zamówione. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już się nie mogę doczekać jak w grudniu 2022 pójdę sobie bezstresowo na MM, wezmę konsolę z półki, dorzucę kilka tytułów w niższych cenach i wyjdę uśmiechnięty jak gdyby nigdy nic myśląc sobie jak dwa lata wcześniej ludzie zabijali się, aby dostać swój egzemplarz na premierę. 

 

Doprawdy nie rozumiem, o co tyle zamieszania. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja mam 8-letni Samsung 3D, więc chociaż gierki wyglądają ładnie to wiem, że wiele tracę, bo jednak technologia TV się zmienia bardzo szybko. W związku z tym zakup nowej konsoli w prędzej czy później też zakup nowego TV, więc koniec końców ogromny wydatek. Do tego konsole jak trafią do masowego odbiorcy to zaczną wychodzić choroby wieku dziecięcego, a wolałbym uniknąć serwisów czy innego kombinowania, aby wszystko było ok. Konsole z drugiej rewizji już są często poprawione, do tego rynek już się zdąży nasycić i tak pudełko będzie na mnie grzecznie czekać w markecie bez pośpiechu. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LukeSpidey napisał:

Już się nie mogę doczekać jak w grudniu 2022 pójdę sobie bezstresowo na MM, wezmę konsolę z półki, dorzucę kilka tytułów w niższych cenach i wyjdę uśmiechnięty jak gdyby nigdy nic myśląc sobie jak dwa lata wcześniej ludzie zabijali się, aby dostać swój egzemplarz na premierę. 

 

Doprawdy nie rozumiem, o co tyle zamieszania. 

W 2022 to już pewnie zaczną gadać o wersji pro więc znowu będziesz czekał 2 lata? :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kanabis napisał:

A no w takim razie racja. Bez odpowiedniego tvika nie ma sensu. Najpierw telewizorek potem konsolka. Takich czasow dozylismy :reggie:

Co za roznica co pierwsze?

Moze najpierw konsola, a potem tv. Podlaczasz i naparzasz, zeby sprawdzic czy podola wymaganiom. Sorry, ale ja nie ufam sklepom. Najlepsza opcja to jazda probna :lapka:

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.09.2020 o 21:41, ListuniO napisał:

 

 

 

Podzielam. Dlatego właśnie pytałem. Bo czas premiery PS4 to był szał i wszystko wykupione po kilka sztuk albo nieodebrane w premiere i chaos w sklepie bo nie wiadomo co można sprzedać a co zamówione. 

A mnie sie to nie podoba. Kilka razy już miałem zapłacony Preorder ktory z powodow trudnosci logistycznych nie dotarl na czas. Powinni limitowac zamawiane sztuki w ten sposob i tyle. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Starh napisał:

Dziś w podcaście u Rocka było info od ms polska, ze na premierę ma być 150k konsol u nas (100 series x, 50 series s). 
 

nie zabraknie 
 

Jest tam też odnośnie preorderów PS5, dałem time stamp powinno się odpalić w odpowiednim momencie

 

Jeżeli to jest prawda z tym startem preorderów to beka z Śony, pięknie oni tam nie ogarniają. Wygląda to na to że po prostu chcieli być pierwsi, a potwierdzeniem może być ten TT z przeprosinami, że zaraz będą większe ilości i przedsprzedaż ruszy ponownie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Przesłuchałem ten podcast, no, hehe, fajne wnioski, typu 10 mln konsol w 2-3 miesiące (hint: to jest niemożliwe, miesięcznie ŻADNA firma nie była by wstanie wyprodukować i dostarczyć do sklepów odpowiedniej ilości konsol; dla przykładu PS4 sprzedało się w takiej ilości w okolicach 9 miesięcy po premierze), mimo, że no, to tak nie działa. Przede wszystkim nie będzie takiej ilości konsol dostępnych na rynku w tym roku, bo oznaczałoby to wyprodukowanie kilkunastu milionów konsol do końca 2020 (hint 2: nierealne).

Wszystko w okolicach 7 mln dostępnych od premiery do końca 2020 będzie nie lada wyczynem logistycznym (i największym launchem w historii konsol).  I te 7 mln to absolutny max, stawiałbym na mniej dostępnych (6 nadal byłoby rekordem btw.)

Teraz pora na komentarz do dostępności konsol MS. 150 tysięcy wydaje się absolutnie nierealne. Spodziewam się ok 1.7-2 mln. dostępnych konsol MS na launch day i pierwszy tydzień, ok 4-5 do końca roku max.  150k stanowiłoby ok. 7-9% procent dostępnych konsol na jeden rynek (!!!), dodatkowo rynek mały ( PS4 potrzebowało roku, żeby sprzedać taką ilość, a marka ma zupełnie inny status w PL), więc jestem bardzo sceptyczny co do liczb.


Edit: Jeszcze komentarz co do podcastu i rozmowy o wysyłaniu konsol do USA zamiast na mniejsze rynki. No tak, największe rynki zawsze dostają największy procent na launch day. Ale pomiędzy MS a Sony, to ta pierwsza firma ma zdecydowanie większy procent sprzętu przeznaczony na rynek USA :V

Choćby dlatego, że ten rynek stanowi prawie 60%  rynku całej marki Xbox (Playstation obecnie poniżej 30%)

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Nie chcę siać paniki, bo może się okazać, że Sony mocno dało ciała z dostępnością PS5. Ale po kolei. Wpadłem na znajomego, który jest kierownikiem w jednym z salonów Sony Center i zapytał się mnie czy zamówiłem już swoje PS5? Od razu powiedziałem, że tak i zrobiłem to w Neonet. Ten skwitował, że konsoli nie będę miał na premierę. Rozmawiali z Sony i oni im powiedzieli, że w Polsce dostęp do PS5 na premierę ma tylko Media Markt. I bardzo mało realne aby ktoś inny je miał, bo ma być bardzo mała dostępność. Jako, że mi się śpieszyło, jak i rozmówcy, to nie mogłem o więcej dopytać. Nie ukrywam, że troszkę mi ciśnienie podskoczyło, bo w najgorszym scenariuszu brałem pod uwagę opóźnienie o jakieś dwa dni. Już nawet urlop na 20 listopada wypisany :/ Pocieszam się tym, że w Sony Center też pracował mój sporo lepszy znajomy i jak mi on opowiadał jak frajerska jest tam kadra zarządzająca i sam właściciel, to myślę, że im palnęli taką śpiewkę. Tak by im wytłumaczyć dlaczego nie będą mieć konsol na premierę. Nom oby tak było.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...