Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

5 minut temu, RaiD napisał:

Czyli jeśli mam tam jakąś swoją ulubioną grę, którą będę chciał ponownie splatynowac to PS5 będzie miało osobą listę trofeów dla tej gry ... czy tak ? 

Nie

Gra we wstecznej z PS4 będzie miała jeden zestaw dzbanków i jak już masz wbitą platynę to drugiej nie wbijesz.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figuś napisał:

Nie

Gra we wstecznej z PS4 będzie miała jeden zestaw dzbanków i jak już masz wbitą platynę to drugiej nie wbijesz.

 

 

Kumam. Myślałem , że to będzie jak z remasterami z PS3 na PS4, że będzie można to zrobić raz jeszcze. No trudno :)

Dzięki za info :)

Edytowane przez RaiD
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, RaiD napisał:

 

Kumam. Myślałem , że to będzie jak z remasterami z PS3 na PS4, że będzie można to zrobić raz jeszcze. No trudno :)

Dzięki za info :)


Jeśli gra dostanie upgrade na PS5 to będzie nowa lista (patrz Miles Morales, Dirt 5, WRC9). Jeśli gra po prostu działa we wstecznej to nowej listy nie będzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, DJ1988 napisał:

Pytanie czy trofea będą retroaktywne. Bo inaczej to będzie mega słabo.


Co masz przez to na myśli? Na PS5 możesz wymusić odpalenie wersji z PS4, więc możesz kontynuować zbieranie pucharków w tej wersji, ale nie skorzystasz w pełni z ulepszeń dla nowej konsoli.

 

To co do tej pory uzbierałeś jest trzymane na serwerach, więc nie przepada.

Edytowane przez tata_arek
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, DJ1988 napisał:

Lista trofeów powinna być współdzielona między wersjami PS4/PS5. Głupotą jest, że możesz kontynuować grę ze starym sejwem na PS5, ale trofea ci przepadają bo nie są retroaktywne. Amateur hour all around.


Wynika to prawdopodobnie z dodania śledzenia postępu. Przy przejściu z X360 na X1 też tak było.

Odnośnik do komentarza

Nie jest ważne jaki jest podwód tego. Jest to po prostu słabe i Sony na kolejnym polu dało dupy. Już nawet nie wspominając, że proces transferu samego sejwa z PS4 na PS5 to jakiś cyrk.

 

https://www.resetera.com/threads/for-some-games-save-file-transfer-from-ps4-version-to-ps5-version-requires-you-to-upload-your-save-from-within-the-ps4-version.324400/

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, balon napisał:

Ładny mają burdel w Media. Z 3 tyg temu anulowałem preorder, zwrócili mi kaucję zwrotną 250 zł. Dziś dostałem taki email. Nie powiem kusi i to jeszcze z takim rabatem XD

 

Ja się próbuję dodzwonić do MM aby zmienić sposób wysyłki i już mnie wkurza ta muzyczka i info o cierpliwości bo niby konsultanci zajęci.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, DJ1988 napisał:

Nie jest ważne jaki jest podwód tego. Jest to po prostu słabe i Sony na kolejnym polu dało dupy. Już nawet nie wspominając, że proces transferu samego sejwa z PS4 na PS5 to jakiś cyrk.

 

https://www.resetera.com/threads/for-some-games-save-file-transfer-from-ps4-version-to-ps5-version-requires-you-to-upload-your-save-from-within-the-ps4-version.324400/


Czyli lepiej by było, żeby nie dawali śledzenia postępu, albo nie było możliwości transferu save’a? xD Tak jak mówię, przy przejściu z 360 na One było to samo, bo nie wyobrażam sobie jak mieliby rozwiązać temat śledzenia postępu na nowej konsoli i jego braku na starej. Zrobiłby się straszny bajzel.

 

Problem jest chwilowy, jak komuś będzie bardzo przeszkadzała nowa lista to sobie odpali wersję natywną dla PS4. 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, DJ1988 napisał:

Lista trofeów powinna być współdzielona między wersjami PS4/PS5. Głupotą jest, że możesz kontynuować grę ze starym sejwem na PS5, ale trofea ci przepadają bo nie są retroaktywne. Amateur hour all around.

 

Ja dokładnie podzielam Twoje zdanie. 

Możliwość kontynuowania rozgrywki na Save z PS4 jest jak najbardziej OK, ale tez uważam, że powinna być możliwość zbierania pucharków od zera. No bo jedną z idei kompatybilności wstecznej była możliwość zagrania w "tzw ulubione" od nowa.  Ja wiem, że nowa konsola i nowe czasy więc trochę słabo grać tylko w stare produkcje, aczkolwiek wbić od nowa platynke w takie TLOU, Uncharted czy jakiegość starego AC było by bosko ;) o GTA nie wspominając ...

 

Edytowane przez RaiD
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kanabis napisał:

A mi sie wlasnie podoba ze np przechodzac gre pierwszy raz na ps4 , grajac w nia pozniej na ps5 bedzie mogl dobic platyne. Wlasnie tak powinno byc i jest logiczne moim zdaniem

Oczywiscie ze tak

 

O czym w ogole oni pyerdola. Przeciez ci trophy hunterzy to w miesiac mieliby 1000 platyn wiecej i majtki do wymiany

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, schabek napisał:

Oczywiscie ze tak

 

O czym w ogole oni pyerdola. Przeciez ci trophy hunterzy to w miesiac mieliby 1000 platyn wiecej i majtki do wymiany

 

O czym pyerdola ? 

Już śpiesze z wyjaśnieniem bo Kolega chyba nie doczytał całego wątku. 

Rozmawiamy o czymś co już było w przypadku wersji Remastered z PS3 na PS4.  Poza oczywiście super sprawą jaką jest kontynuacją rozgrywki (co jest oczywiście nowością).

Edytowane przez RaiD
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Figuś napisał:

Ale za wersje remastered płaciłeś kupując wersje PS4, tutaj po prostu będziesz grał w gre z PS4 na PS5 w takich samych warunkach jak na PS4.

 

Tak to prawda. I przyznaje, że jest to mega logiczne. Ja naprawde uważam, że kontynuacja rozgrywki to jest super sprawa.

Aczkolwiek w kwestii nowej listy -  nie chodzi tu o żadne trofi hanterstwo lecz o czerpanie przyjemności z calakowania jakiegoś swojego top-ileś tam tytułu. Nie dostrzegam w tym niczego złego, a już na pewno żadnego jak to Kolega wyżej ujął "pyerdolenia:"

Edytowane przez RaiD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.