Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, easye napisał:

Jeszcze allegro teraz wystawia rachunek za prowizje od razu, niezależnie czy ktoś Ci za towar wpłaci czy nie.

 

To aukcja z Allegro Lokalnie, a tam chyba nie ma prowizji od sprzedaży, o ile się nie mylę. 

Edit: Wygląda na to, że jednak jest jakaś opłata, tylko nie jest nazwana "prowizją od sprzedaży" tylko "opłatą za obsługę transakcji". I dopiero dalsze kroki ze strony kupującego ją "aktywują" (2 posty niżej wkleiłem fragment regulaminu).

 

 

Patrzyłem wczoraj z ciekawości na to Allegro Lokalnie i OLX, to w skali kraju naliczyłem koło 30-40 ofert, rozpiętość cen od 3000 do 200 000. :D Nie mogę się doczekać na premierę, żeby patrzeć co się będzie działo, jak już ludzie będą mieli pudła w rękach. :popcorn:

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

7 minut temu, Krzysztof Tomczak napisał:

Jesli nie bylo wplaty to allegro nie robi problemow i daje zwrot. Jesli byla wplata przez payu to zeby uzyskac zwrot prowizji trzeba zrobic zwrot wplaty przez payu. No albo sie z nimi klocic i jakies potwierdzenia przelewow.

 

No ale fakt prowizja tam bedzie slona i do tego za sprzet, ktorego de facto ktos nie wie czy bedzie mial.

Dawno nie sprzedawalem ale kiedys bylo ze w takim wypadku kupujacy otrzymuje maila od allegro z zapytaniem czy aukcja doszla do skutku. Mozna kliknac ze tak i wtedy dalej sie musi cebula tlumaczyc :)

Zreszta kazdy normalny typ anuluje aukcje z taka kwota przed koncem. No chyba ze wierzy ze ktos da 12 tysiecy za konsole. A patrzac na ten temat, wcale by mnie to nie zdziwilo xD

 

Odnośnik do komentarza

Z regulaminu Allegro Lokalnie: 

Cytat

 

Samo kliknięcie przycisku kup teraz lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

 

 

A wystawienie ogłoszenia jest darmowe - stąd taki rak tam. :)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, LeifErikson napisał:

Z regulaminu Allegro Lokalnie: 

 

A wystawienie ogłoszenia jest darmowe - stąd taki rak tam. :)

Nie no to prawda, ci co wystawili lokalnie to w sumie to samo co olx czyli mexico. 

Dlatego robiac zakupy olewam od razu jak jest allegro lokalnie. Juz mialem kilka przyjemnosci miedzy innymi z baba handlujaca uzywanymi stanikami ktora z morda wyskoczyla do mnie ze ona nie ma tyle czasu zeby od razu na poczte leciec z gra jak zadzwonilem z pytaniem czy wyslala gre 5 dni po wplacie :reggie: Oczywiscie zero konsekwencji bo tam nawet komentarzy nie ma takze moglem powiedziec tylko "Dobrze prosze pani. Przepraszam prosze pani. Zycze milego dnia prosze pani"

Chyba ze ktos ma mozliwosc odbioru osobistego to wtedy lokalnie ok.

 

 

Edytowane przez kanabis
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, kanabis napisał:

Nie no to prawda, ci co wystawili lokalnie to w sumie to samo co olx czyli mexico. 

Dlatego robiac zakupy olewam od razu jak jest allegro lokalnie. Juz mialem kilka przyjemnosci miedzy innymi z baba handlujaca uzywanymi stanikami ktora z morda wyskoczyla do mnie ze ona nie ma tyle czasu zeby od razu na poczte leciec z gra jak zadzwonilem z pytaniem czy wyslala gre 5 dni po wplacie :reggie: Oczywiscie zero konsekwencji bo tam nawet komentarzy nie ma takze moglem powiedziec tylko "Dobrze prosze pani. Przepraszam prosze pani. Zycze milego dnia prosze pani"

Chyba ze ktos ma mozliwosc odbioru osobistego to wtedy lokalnie ok.

 

 

Używanymi stanikami powiadasz. :)

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, eloszki napisał:


Wystarczy wybrać inny formularz trakcie wystawiania. Od wielu miesięcy sprzedaje na „starym” Allegro bez firmy oczywiscie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Jaki formularz wybierasz? Mi sie wydaje, że nie mam takiej opcji i wszystko idzie na Allegro lokalnie, które jest dramatem.

16 godzin temu, Dave7794 napisał:

I co z tym Ps5 i paczkomatem? Mi Media Expert nie chce zmiwnić apoaobu wysyłki. Odpisali mi do tego że jak si3 nie zmieści to najwyżej kurier dostarczy do domu ale moze byc tak ze nie w ten sam dziwń. Jak napisalem to czy moze kurier in post do mnie zadzwonic jak bedzie przy paczkomacie bo mam do niego 100m to odpisali nie moga na gen moment takiej wiadomosci zostawic. Żenada. Nie wiwm czy dzwonic tam czy jak na raziw zostawic bo kontaktowalwm siw jak na raziw tylko mailem

Pudelko nie wejdzie w paczkomat. Rozmawiałem z człowiekiem z inpost i mówił, że mogą wtedy cofnąć paczkę i dostawa może się opóźnić albo nawet zwrocic do.nadawcy. można też dzwonić jak jest juz list przewozowy na infolinię i przekierować z dostawą do domu. Jak zadzwoniłem do Neonet, gdzie mam preorder i zmienilem dostawę na kuriera.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ölschmitz napisał:

pewnie było wałkowane sto razy, ale ciezko znalezc to spytam.

 

sa jakiekolwiek informacje o dostepnosci w dzien premiery? w ogole jest sens szukac tego 19 konsoli stacjonarnie lub na necie?

Stacjonarnie nie, sony juz informowalo ze tylko online bo covid. Sens jest, podobno maja cos wrzucic. Atakuj ME/MM/Euro

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, zagul napisał:

No wydaje mi się, że ten ceny po 5k i więcej to właśnie tacy ludzie nabijają :)

 

Pewnie tak, tylko nadal nie rozumiem sensu takiego działania. :) 

 

Jeśli ktoś się nie wyrobił z preorderem dla siebie i chce faktycznie skorzystać z takiego ogłoszenia, to teraz tego nie zrobi, bo musiałby się przebić przez zalew takich złośliwych żartownisiów. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Ölschmitz napisał:

pewnie było wałkowane sto razy, ale ciezko znalezc to spytam.

 

sa jakiekolwiek informacje o dostepnosci w dzien premiery? w ogole jest sens szukac tego 19 konsoli stacjonarnie lub na necie?

Podobno wczoraj na chwile pojawiła sie możliwość zamówienia PS5 digital w neonet..Widać trzeba byc szybkim i czujnym :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.