Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

 

A mówił czy posprzątają pralki i inne AGD na trasie maratonu.

 

Paranoja taka sama jak w 2013.

W dniu 16.10.2013 o 20:12, Mefi23 napisał:

Kolejna informacja z rynku. Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą z RTV EURO AGD i stwierdził ,,Tylko karty pre-order gwarantują odebranie konsoli 29.11. Oczywiście, może być taka sytuacja, że konsole będą stały na pułkach, ale tego nie są w stanie powiedzieć, bo nie wiedzą ile otrzymają ich od dystrybutora". Na moje pytanie ile planują i jakie jest zapotrzebowanie odpowiedział, że ,,niestety to informacje handlowe i nie może udzielać takich wiadomości". Zapytałem jeszcze, czy dużo osób pyta o konsolę, stwierdził, że bardzo często ludzie się pytają.  Każdy może sobie to zinterpretować na swój sposób, czy to zwykła paplania, czy koleś powiedział prawdę.

Bardzo fajny post z tematu o preorderach PS4

W dniu 17.10.2013 o 07:56, balon napisał:

Ludzie to jest najnormalniejsza w świecie praktyka handlowa, straszeniem brakiem towaru aby zwiększyć sprzedaż i hajp, szczególnie w PL gdzie wiadomo rynek konsol nie jest tak chłonny i rozbudowany jak np w GB. Dostali takie wytyczne i tyle. Podobnie (lecz zgoła odwrotnie:) )  robi się z wszelkiego rodzaju promocjami, które są ogłaszane jak najpóźniej żeby konsumenci nie zwlekali ze konsumpcją bieżącą i nie odkładali zakupów na czas promocji (zabicie chwilowe sprzedaży). Tak więc zobaczycie, że w PL będzie luzik z kupnem konsoli ;)

 

Bliżej premiery pewnie pojawią się  jeszcze zestawy z grami czy dodatkowym kontrolerem.

 

Też straszono drugim rzutem na wiosnę XD, a po dwóch tygodniach od premiery można było kupić konsolę, jedynie przed świętami trochę sraczka się zrobiła. Od stycznia nie było najmniejszego problemu z dostępnością.

Odnośnik do komentarza

Przeciez z ps4 wlasnie wiele osob nie dostalo swojej konsoli w dniu premiery. W takiej galerii baltyckiej w Gdansku z 100 osob co czekalo przed saturnem tylko 30 osob dostalo swoja sztuke, reszta po tym wyscigu juz moglo tylko czekac na nowy rzut do sklepow badz allegro od januszy.Wiec jak jakis sklep mowi, ze nie ma wiecej sztuk to nie, ze straszy zeby nakrecic sprzedaz tylko faktycznie wszystko juz sprzedal bo to nie jest jakas lodowka czy klawiatura manty do pc tylko sprzet ktory jak by nawet mial 10 razy wiecej niz teraz ma potwierdzone to i tak by sie sprzedalo jak swieze buleczki co do ostatniej sztuki.

Odnośnik do komentarza

No dokładnie. Ps4 na premierę to była loteria. U mnie w mieście nie było praktycznie nigdzie w normalnej sprzedaży tylko to co nie odebrali preorderowcy (wtedy nie trzeba było opłacać wcześniej). Ja zamówiłem w MM preorder i czekał na mnie. No ale kolejka przed marketem o 9 była. 

Odnośnik do komentarza

No ja tez nie wiem skad nagle taka pewnosc ze kazdy chetny sie zalapie. Przeciez w 2013 to byl taki syf i chaos ze nawet czesc preorderowcow sie odbila. Faktycznie moze teraz wyglada to lepiej bo i preordery trzeba bylo oplacic no i tez jest xbox ktory wychodzi tydzien wczesniej ale z drugiej strony sa prawie 2 miesiace do premiery a konsoli u nas nie da sie juz zamowic i nie wiadomo czy cos dosypia. Dodatkowy rzut za granica znowu poszedl w mgnieniu oka. 

 

Ale oczywiscie historie ze wujek siostry szwagra brata co napyerdala w beben od whirpoola na magazynie mediamarktu i wie ile konsol bedzie to tez miedzy bajki

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Nemesis napisał:

Straszyć sobie mogą. Zawsze pozostaje konkurencyjna opcja. Przy tych cenach gier to konsolek raczej nie zabraknie w sklepach. 

 

:facepalm:   jest ilość, którą są w stanie wyprodukować przez 5-6mscy i tyle trafi do sklepów na premiere.

A ta ilość pewnie poszła już w preorderach.

Odnośnik do komentarza

A sama PS4 blisko po premierze chodziła po 2000-2200PLN na znanym portalu aukcyjnym, także wydaje mi się, że może nie być wielkiego eldorado - zwłaszcza tak jak pisze schabek na premiere PS4 byla ch,ujnia z grzybnią i ludzie grali w Resoguna zajarani bo nic innego nie było (no Battlefield czy AC BF ale no wiecie o co chodzi) a teraz macie praktycznie na premiere Demon Soulsy, Sackboya, Cyberpunka, AC Valhalle, Watch Dogs Legion, Yakuze 7 i wsteczną więc dużo osób bardzo chętnie przesiądzie się na nowy sprzet aby pograc w jedną z tych gier i przy okazji ograc coś z cyfrowej biblioteki w razie posuchy 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja wezmę ze Spiderem, Keną, NBAk21 (do grania z ziomkami). 
 

Potem Kena pójdzie na mięso wymienne XD 

 

Tak szybko licząc to z drugim padem ok z 3600 zł polecę na cyce. 

 

Aaaa jeszcze myślałem o słuchawkach :sapek:

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

A ja nie mam ciśnienia na PS5, niestety M$ mnie zaorał swoim podejściem do 9 generacji i zrobił to czego Sony nie zrobiło. Kupili mnie a Sony nie.

Po ostatniej prezentacji Sony, ogłoszeniu cen i daty premiery, po tym jak nagle ruszyły preordery i ja o 12 gdy byłem w pracy i przeglądałem internety. Nie miałem już gdzie złożyć zamówienia na PS5 to już wiedziałem że jednak muszę posłuchać głosu rozsądku.

Podczas premiery PS4 było inaczej był hype napompowany pod sam sufit. I miałem czas zareagować, a teraz nawet jakbym miał czas złożyć preorder to jakoś tak meeh. :dunno: A przecież przez 25 lat byłem przywiązany do marki Sony i powinienem pożądać PS5. Dlaczego więc tak nie jest? A teraz jakoś mam wywalone na PS5, przez to że:

- preorderów brak, nie zdążyłem. Trudno.

- nie ma gry, dla której mógłbym kupić PS5, a to co jest oferowane na premierę mnie nie interesuje

- większy sens widzę w kupnie konkurencyjnej konsoli.

 

Ale wiecie co? 19 Listopada i tak wejdę do Marketu do Media Markt około godziny otwarcia i też spróbuję swojego szczęścia. :yao:

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.