Jump to content

Mass Effect: Legendary Edition

MBeniek

Recommended Posts

6 godzin temu, GSPdibbler napisał:

To samo z drugiej strony boli jak ktoś z checia przytula 3 części najlepszej space opery (jeśli chodzi o gry) z wszystkimi dlc na konsole za 250 ziko. Na kompie też mam wszystkie części, ale odkąd kupiłem pierwsze PS3 to gram głównie na konsoli. I bardzo się cieszę że wydają takie gry, kolekcje Baldurs Gate i Planescape też mam w kolekcji. Poproszę o więcej odgrzewancow.

Czekaj grałeś w baldury i planescape na padzie na konsoli? :pawel:

5 minut temu, blantman napisał:

Czekaj grałeś w baldury i planescape na padzie na konsoli? :pawel:

Najlepsze jest to że sterowanie jest bardzo dobre, też się obawiałem tego aspektu. Szczerze polecam, na olx lataja po 60zl używki. Do dziś nie powstal RPG dorastający do pięt Tormentowi i chyba nie powstanie. Kto nigdy nie miał styczności bo grał tylko na konsolach to ma możliwość nadrobić zaległości. Ta gra się nie starzeje. Sorry za offtop, ale uwielbiam to uniwersum.

Posted (edited)
8 godzin temu, Figuś napisał:

i problemy z crackami :nosacz:

Nie wspominając o tym, że jedynka już w okolicach 2010 (kiedy w nią grałem) w wersji na PC sypała się niemożebnie i miałem crasha do pulpitu średnio co godzinę. Generalnie granie na PC, szczególnie w wersje "nieoficjalne", to bardzo często rak i udręka (za każdym razem, kiedy się decyduję na tę przyjemność, obiecuję sobie, że to już ostatni raz, teraz przeżywam to w przypadku Wieśka 2), a osoby piszące "ja nigdy problemów nie miałem" to dla mnie trochę mityczne stwory, jak ci, którym Cyberpunk od premiery śmiga dobrze. No ale to tak w ramach lekkiej dygresji.

9 godzin temu, blantman napisał:

@[InSaNe]widzę boli jak ktoś nie chce zostać wydojony przez EA. Mass effect 1, 2 i 3 przeszedłem że dwa razy drugi jakieś 2 lata temu na Xbox one. Widziałem na YouTube recenzję tego remastera i naprawdę się nie postarali. Skoro mam kopie każdej gry ze wszystkimi dlc na Xbox one nie będę płacić 250 zł. Ale nadal uważam że nowi gracze powinni się tym remasterem zainteresować ja po prostu mam w co grać nie muszę rzucać się na kotleta odgrzewanego niezbyt dobrze i po taniości. Szczególnie że znam fabułę na pamięć 

No ale tym postem w sumie sam podsumowałeś ładnie, o co chodzi i dla kogo jest ten remaster. Grałeś: możesz olać. Nie grałeś: must have. Można by jeszcze dodać kategorię "grałeś bez DLC, bo kosztowały fortunę? Też must have".

Bo w sumie co takiego mieliby jeszcze zrobić w remasterze, żeby ludzie znający grę na pamięć uznali, że EA się "postarało"?

Sam raczej omijam takie wydania i gardzę chamskim wysysaniem kasy z graczy, ale akurat ta potężna trylogia z masą DLC, wydana prawie 10 lat po premierze trójki, z paroma mimo wszystko zauważalnymi poprawkami (szczególnie w przypadku ME1) w mojej ocenie nie jest dobrym przykładem dojenia.

W dniu 14.05.2021 o 20:44, blantman napisał:

ty szanuje mass effect ale nie przesadzaj z tą najlepszą grą w tym roku :D To jednak odgrzewany kotlet a nie nowa gra.

Ok ale tak po prawdzie to jaka jest konkurencja w 2021? Bo jak tak patrze na premiery to szału nie ma i słowa XMa nie stanowią aż tak wielkiej przesady. Wiadomo, że ME na starcie ma "minus" za to, że to tylko remaster (choć przypominają się złote lata PS4, gdzie remaster TloU i GTA V były długo jednymi z lepszych dostępnych gier), ale podchodząc do tego na świeżo, to nie wiem, czy coś o porównywalnej skali i jakości w 2021 wyszło/wyjdzie.

Edited by kotlet_schabowy
12 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

Nie wspominając o tym, że jedynka już w okolicach 2010 (kiedy w nią grałem) w wersji na PC sypała się niemożebnie i miałem crasha do pulpitu średnio co godzinę. Generalnie granie na PC, szczególnie w wersje "nieoficjalne", to bardzo często rak i udręka (za każdym razem, kiedy się decyduję na tę przyjemność, obiecuję sobie, że to już ostatni raz, teraz przeżywam to w przypadku Wieśka 2), a osoby piszące "ja nigdy problemów nie miałem" to dla mnie trochę mityczne stwory, trochę jak ci, którym Cyberpunk od premiery śmiga dobrze. No ale to tak w ramach lekkiej dygresji.

To trochę włożę kij w mrowisko, bo przechodziłem niedawno pierwszego Mass Effecta na PC i... no zabrzmi to banalnie, ale nie miałem problemów :dog: Dobra, jeden - na Ryzenie postacie w pewnym momencie historii (Noveria bodaj) zamieniły się w czarne bloby i tak sobie śmigały. Powszechny problem, ściągnięcie jednego pliku pomogło i grałem już nie niepokojony przez bugi i glitche do końca gry. Chociaż sfrajerzyłem strasznie, bo teraz zamiast paczek DLC do dwójki i trójki, które posiadam w "gołych" wersjach na PC bardziej opłaca się łyknąć całą kolekcję i przejść od początku raz jeszcze, żeby zachować ciągłość historii :frog: I tak też pewnie zrobię w niedalekiej przyszłości.

8 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

Nie wspominając o tym, że jedynka już w okolicach 2010 (kiedy w nią grałem) w wersji na PC sypała się niemożebnie i miałem crasha do pulpitu średnio co godzinę.

Widzisz, ja tak miałem w wersji Originowej ok 2013 roku, wkurwiało mnie to niemiłosiernie i przeszedłem na XO we wstecznej jak zakupiłem konsolę.

Właśnie pierwszy raz uruchomiłem ME1 bo mnie rng w Returnal wkurwiło i ja PRDL jak sobie przypomnę wersję ze wsteczne z ziarnem na XO( na szczęście można było wyłączyć) tak tutaj to ziarno w 4k jest praktycznie niezauważalne. Sama rozdziałka robi w chuj robotę. Movement wiadomo śmierdzi pierwszą dekadą XXI w. ale źle to nie wygląda.

Pokombinujcie sobie z ustawieniami HDR bo te domyślnie ustawione chyba są powodem złego oświetlenia

Nie no, szanujmy się.

Ja wiem, że to nie jest 2001 rok, gdzie wyszło pełno megaton na wszystkie platformy, ale choćby taki Returnal, Monster Hunter czy nawet ten Resident Evil wyglądają na naprawdę solidne tytuły. 

Remaster gra roku :pawel:

• Upvote 1

The following are fixes and improvements we’ve made across all platforms in this update.

General

• Fixed the main issue where the launcher would crash or become unresponsive on Xbox Series X when using a wireless headset
    • Known issue: This can still happen if you enable/disable a headset in the launcher. A future fix will resolve this issue.
  • Improved iris shaders for better interaction with light and ambient occlusion
  • Minor calibrations, fixes, and stability improvements

Mass Effect

• Improved terrain textures
  • Fixed an issue where kills for achievements/trophies weren’t tracking correctly

Mass Effect & Mass Effect 2

• Resolved an issue where the character code would sometimes not display in the squad menu
  • Improvements to pre-rendered cutscenes to reduce occasional artifacts

Mass Effect 2

• Improved lighting and shadows in some cinematics
  • Minor visual, rendering, and VFX improvements on some levels
  • Resolved minor text issues with achievements

Mass Effect 3

• Fixed an issue where kills for achievements/trophies weren’t tracking correctly

• Upvote 1

Pewnie na jedno wyjdzie jeśli nie zależy Ci na trybie 120Hz, dostępnym tylko na XSX jeśli chodzi o konsole. Pecetowa wersja na bank dostanie jakieś mody, co do wydajności to jest masa testów na YT pokazująca grę na różnych konfiguracjach sprzętowych, zerknij i oceń, czy warto. 

Jedynkę przechodziłem w lutym tego roku na PC i muszę przyznać, że odświeżona w LE jest bardzo zgrabnie. Jasne, to nadal stara gra od Bioware, czyli drewno, ale strzela się przyjemnie, UI jest fajne odświeżone i kurde, znów mam chęć dorwać tego złamasa Sarena. Będzie granko, dobry zakup.

7 godzin temu, SebaSan1981 napisał:

Jeśli będzie więcej trybów multi niż w Andromedzie to bardzo dobrze. Tam multi grało się całkiem nieźle, liczę na progres w tym aspekcie.

Multi o którym mówi to tryb Hordy z ME3

Pierwszy ME skończony, platyna pękła w trochę poniżej 25h.

Poziom Insanity znacznie znerfiony w stosunku do oryginały, mam wrażenie że teraz Insanity to Normal w oryginalnej wersji.

Gra drętwa na maksa, jednak fabuła wynagradza wszystkie archaizmy, fajnie było wrócić do tegu uniwersum po latach.

Jedyneczka praktycznie skończona, została ostatnia planeta. Jak napisał przedmówca rozgrywka jest drętwa, strzelanie nie daje satysfakcji, nie czuć broni, przyklejanie się do osłon szwankuje, a mako... Odpowiedzialnego za projekty planet powinno się dożywotnio wsadzić do pokoju z odpaloną gra, i jedna najbardziej górzysta mapa do przemierzania w mako na okrągło. Nie wiem co poprawili bo i tak dostaje kur.icy jak się to gonwno prowadzi. 

Jeśli chodzi o misje poboczne ciągle wałkowane 3 miejscówki jak w Dragon Agę 2, już miałem dosyć tych pobocznych, ale lubię robić wszystko w grze więc się przemoglem. Fabularnie niektóre nawet ok. 

Za to wątek główny i towarzysze to to co może przykuć z powrotem do grania w tego staruszka. Mimo archaizmów bawiłem się dobrze i znowu poczułem magię uniwersum Mass Effect.

Co do wyborów to 

Spoiler

Rakni uwolniona, Wrex oszczędzony, pedał poświęcony i przytulony do bomby, romans z Ashley, ogólnie gram dobra postacią. A na misje Wrex & Tali team. 

Gram na najwyższym poziomie, na początku jest trochę problemów, ale jak zdobędziemy wybuchowa amunicję gra się praktycznie sama przechodzi.

• Figuś pinned this topic