Skocz do zawartości

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Rekomendowane odpowiedzi

Zborka i wsparcie jak najbardziej spoko. To dzieki w sumie szmatlawcowi czlowiek spedzil (lub zmarnowal) tyle zycia na forum.

 

Ale te cele sa strasznie chyba niekorzystnie sformulowane. Tak jak Rudiok napisal albo dajemy wszystkie dane albo lepiej nie dawac wcale. 

 

Np ten cel z pokryciem kosztow wydruku. Jako czlowiek pracujacy w handlu wydaje mi sie ze koszty wydruku to sie zawiera w cenie pisma plus marża wiec to tak troche wyglada jakby redakcja chciala zeby patron zaplacil w sumie za wydruk dwa razy albo zeby redakcja wogole nie pokrywala kosztow tylko zarabiala :)

 

Tym bardziej ze po temacie o verbatimach poziom zaufania jesli chodzi o dawnych bohaterow ktorzy tworzyli to pismo raczej wyraznie spadl.

Wiadomo jesli rodzina potrzebuje pomocy nalezy pomoc, tylko nikt tez nie lubi byc wydymany i fajnie jakby byl pewny ze ta rodzina tej pomocy rzeczywiscie potrzebuje a nie bedzie w zakupach growych wrzucac sciagane winning eleven za 600zl z wuhan

 

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, michal napisał:

juz maja te 60 tys?

 

nie ma znaczenia czy mają skoro to idzie na pokrycie luk eventowych, których nie będzie w PL przez najbliższy rok+ (optymistyczna wersja)

 

numer z kalendarzem się sprzedał dobrze, więc na co zbieramy? aha już wiem, na jakiegoś niedorobionego wydawcę, który albo puści następne numery do druku albo nie, zależnie od aktualnego fochu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Mejm napisał:

Zmieniamy też papier na lepszy i grubszy (a właściwie to już to zrobiliśmy od numeru 283 naszego pisma).

 

10 godzin temu, Mejm napisał:

Mając tę kwotę zabezpieczoną, poszerzymy objętość magazynu oraz przystąpimy do przygotowań do nowej imprezy dla Was: EXTREME SHOW!

 

Odczuwam lekki dysonans widząc zbieranie kasy "żeby przetrwać" i równoczesne planowanie nowych, dodatkowych kosztów opartych na kasie z rzeczonej zbiórki xD. Na chłopski rozum, nie lepiej odpuścić w kryzysie inwestycje?

 

Jeszcze parę słów do samej sprawy, bo czuję się niebezpośrednio wywołany przez wracające tu przytyki do wyrachowanych centusiów mojego pokroju, którzy zamiast romantycznie rzucić się do zbiórki ma pismo/forum, które nas wychowało, to rozkminiają, czy poszczególne etapy "wynagrodzenia" za pomoc są fair. To nie jest tak, że zimno mówię "skoro nie dają rady, niech giną", bo jasne, że mi na piśmie zależy. Tyle, że ja ich już wspieram: kupując pismo co miesiąc (a nie chociażby przeglądając w Empiku albo u kumpla). Mimo, że czasem 1/3 treści (jak nie więcej) jest mi mocno obojętna. Gadżet czy "nagroda" to miły wyraz podziękowania za NADPROGRAMOWĄ pomoc i mi nie zależy na jego wartości czysto materialnej, tylko właśnie merytorycznej. Nie oszukujmy się, jesteśmy ludźmi, każdy swoje wydatki ma i poza kilkoma mecenasami, którzy daliby nawet tysiaka miesięcznie, żeby ich ksywka była wypisana złotymi literami na okładce, to wydaje mi się, że lepiej odpowiednio zachęcić/docenić 1000 osób, żeby przelało 10-20 zł. I dostało w zamian przykładowo ten słynny już numer zerowy, choćby w wersji pdf. Bo długopisy, dostęp do jakiejś popremierowej dyskusji czy wcześniejszy wgląd w zapowiedź numeru to wg mnie lekka beka i już chyba lepiej, żeby tego w ogóle nie proponować.

 

Druga sprawa: nikt nie lubi być frajerem. Lubimy Rogera i spółkę, ale polityka wydawnicza to trochę inne osoby. Jeżeli przewijają się tu jakieś kwaśne informacje dotyczące poprzednich akcji tego samego organizatora, a sama trwająca zbiórka jest, jak to ładnie ktoś ujął, niezbyt transparentna, to mogą pojawić się wątpliwości. Za stary (i za biedny) jestem na takie wpadki.

 

W ogóle mam wrażenie, że takie kroplówki z kasy na dłuższą metę nic nie dadzą, jeśli problem tkwi głębiej i w zasadzie w innym miejscu (opóźnienia w opłatach, brak kasy z eventów). Ciężko w ogóle ocenić, czy pismo jest w takiej sytuacji, że bez zapomogi całkiem padnie za 3 miechy, czy zbiórka ma być tylko pomocą doraźną, na czas chwilowego kryzysu? Bo wychodzi na to, że to nie słabe czytelnictwo i schodzący nakład jest tu problemem. Czysto teoretycznie, idealną sytuacją byłaby zmiana wydawcy, no ale to raczej fantazjowanie na ten moment.

 

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

 

 

 wydaje mi się, że lepiej odpowiednio zachęcić/docenić 1000 osób, żeby przelało 10-20 zł. I dostało w zamian przykładowo ten słynny już numer zerowy, choćby w wersji pdf.

Oczywiscie ze tak jest. Tak dzialaja przeciez zbiorki. To liczy sie jak najwiecej przede wszystkim chetnych nie liczba najhojniejszych

5 patronow po 100zl w skali roku to jest 6000zl

50 patronow po 20zl w skali roku to jest 12000zl.

 

Oczywiscie liczby patronow moga byc zupelnie inne ale zaleznosc i prawdopodobienstwo ktora opcje latwiej znalesc , przy ktorej jest wiekszy profit wydaje sie byc jasna. 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, devilbot napisał:

Właśnie przez tego wydawcę i zamieszanie/wałek z poprzednią zbiorką czyli Secret Service/PIXEL jakoś ciężko mi sięgnąć do kieszeni.

Może koso niech pomyśli o swoim wydawnictwie :) 

Ja mam wrażenie ze nie ma eventow, nie ma kasy na hobbystyczne wydanie Pixela, a PE jakoś sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, bluber napisał:


to ty masz czasem takie myślenie twardogłowe ze chuj xD 

Bo?

Jeśli faktycznie to był ragi to sam się złapałem na wędkę, bo jak gdzieś o tym pisał to uwierzyłem, że faktycznie to jakiś krzysiekpierdysiek na innym koncie.

 

Natomiast gdybym se dziś skasował konto, a za tydzień pod pretekstem zmiany maila/zapomnienia hasła wrócił pod podobnym nickiem kogoś szerzej nieznanego vel randoma, który już od kilku dobrych lat nie używa konta, to byłoby to całkiem sprytne.

I historię foruma można znać przez co nie wypada się głupio przy dissowaniu chuyaszka po 3 dniach od rejestracji, nie trzeba się kitrać w kąciku playstation itd.

:reggie: 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Rudiok napisał:

 

Informacje o tym jaka jest realna sprzedaż pisma, ilu jest prenumeratorów, czy jaki jest minimalny nakład finansowy do trwania pisma na pewno byłyby pomocne. Bo póki co to gdybamy nad cyframi, które mogły być równie dobrze wzięte z rzutu monetą, albo służą zapchaniu dziury w budżecie. 

 

Zbiórkę popieram, ale na trochę więcej transparentności bym się nie obraził, biorąc pod uwagę, że mam być "sponsorem" pisma. 

Wydaję mi się, że kiedyś o tym czytałem/ ktoś tu pisał z redakcji. To jest podobno poziom 15-20 k miesięcznie, w zależności od pory roku, aury za oknem i kalendarza. Bezpiecznie można przyjąć, że 12 k miesięcznie idzie.

 

Edge i Retro Gamer mają nakłady po 20 k (niby tyle, bo to zawsze dane kogoś, gdzieś tam, jakoś), a są rozsyłane na cały świat, więc jeśli to prawda to wynik jest wręcz fenomenalny i ciężko mi wierzyć w te problemy finansowe.

Edytowane przez marcinwks
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...