Skocz do zawartości

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Rekomendowane odpowiedzi

Przeskanowalem tylko pobieznie te progi wiec pewnie nie mam calego obrazu. Ale czemu "taka cena"? Moze dlatego, ze osobami, ktore sa w stanie utrzymac pismo sa jego fani a oni nie stanowia wszystkich kupujacych. Do ludzi, ktorzy kupia psxa do pociagu czy raz na ruski rok ta zbiorka pewnie nie trafi, wiec mniejszosc bedzie musiala wziac na siebie te koszty.

 

Wydaje mi sie tez, ze te 60k to jest zagrywka marketingowa. Gdyby od razu wrzucli 40k to ludzie celowaliby w 20k itd. Stad zabieg, ze jak chcesz podniesc podatek o 2% to zapowiadasz, ze podniesiesz o 5% a potem "kapitulujesz". Jakos wydaje mi sie to prawdopodobne u duetu M&L.

 

No ale z trzeciej strony to jest po prostu patronite i mozna wesprzec pismo 5ka czy dycha a nie jeczec, ze naklejek nie bedzie. Patrzac po poprzednich wznowieniach to ten numer zerowy bedzie mozna kupic w sklepiku ale pewnie i tak sie szybko wyprzeda.

Odnośnik do komentarza

Tak sie w sumie zastanawiam, ze ze stalych etatowcow to kto jest teraz? Roger, Romek? Perez chyba w Teraz Rock. Reszta pisze dorywczo i hobbystycznie. A jakby tak zawiesic pismo na pol roku? Ludzie by odpoczeli, Roger pobujal sie po posredniaku i moze w koncu wzial do powaznej roboty. Tylko forumek trzeba bedzie pod jakas kroplowke dac bo nie oszukujmy sie, bedzie bolalo bardziej niz miesiecznik.

Odnośnik do komentarza

Ej ale oni wiedzą, że internet istnieje. Przecież Roger który założył ten temat jest nawet naczelnym rynsztoka ppe xd

Organizujcie już tego onlyfans mendrka jako zbiórke na utrzymanie forumka, bo szmatławiec padnie w roku pańskim 2021. W ogóle to ktoś jest w stanie podać ile kosztuje życie forumka miesięcznie na obecnym hostingu?
Gazetki obecnie to relikt przeszłości, a i obecny extreme to praktycznie już inny twór niż ten przez który ludzie się rejestrowali na forumka sto lat temu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Mejm napisał:

Tak sie w sumie zastanawiam, ze ze stalych etatowcow to kto jest teraz? Roger, Romek? Perez chyba w Teraz Rock. Reszta pisze dorywczo i hobbystycznie. A jakby tak zawiesic pismo na pol roku? Ludzie by odpoczeli, Roger pobujal sie po posredniaku i moze w koncu wzial do powaznej roboty. Tylko forumek trzeba bedzie pod jakas kroplowke dac bo nie oszukujmy sie, bedzie bolalo bardziej niz miesiecznik.

 

Ja od kwietnia po zmianie wydawcy PPE glownie dzialam przy Waszym ulubionym portalu plus doszly mi Meczyki.

Odnośnik do komentarza

z natury jestem naiwny ale widmo [*]foruma i gazety papierowej coraz bardziej realne. Jakos nie chce mi sie Wierzyc w 60k miesięcznie skoro sprzedaż obecnie podejrzewam oscyluje 8-9 tys egzemplarzy. 

 

 

BYLO MI EXTREMALNIE MILO.  DZIEKI CHLOPAKI ZA WSZYSTKIE SPEDZONE CHWILE, NIGDY WAS NIE ZAPOMNE. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, maciucha napisał:

5000 sprzedanych egzemplarzy to 60000zl, wiec chyba jest sporo gorzej niz 8-9k 

 

Jeju, nie licz tak, bo to zaraz legendy powstaja :). W sprzedazy kioskowej (a ta zawsze byla wyzsza niz prenumerata) z miejsca masz z 40 proc. w plecy, ktore pobiera kolporter, bo na tym zarabia. Oczywiscie trzeba tez odliczyc druk, redakcje i wtedy na numerze masz kilka zlotych na czysto, a nie 12.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Plugawy napisał:

 

Kiedys mozna bylo wygrac/dostac w prenumeracie przypinki albo zajebisty brelok z logiem PsxE a teraz dlugopis. Mam nadzieje, ze wklad bedzie wymienny.

Przypinka jest na starych dokumentach w szafce. Dwa breloki PSX Extreme do dzisiaj przypięte do kluczy :D

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Plugawy napisał:

Kiedys mozna bylo wygrac/dostac w prenumeracie przypinki albo zajebisty brelok z logiem PsxE a teraz dlugopis.

Ja kiedyś do archiwalnych numerów, dostałem to:

naklejki na zeszyt, albo na kartę pamięci.

Człowiek zmienia miejsce zamieszkania i wozi to za sobą. Szkoda mi było naklejać w 1999 i tak leży.

pobrane.jpg

  • Plusik 7
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że nieco przestrzelono z kwotą, bo 60 tysi miesięcznie wydaje się ludziom sporą kwotą. Nikt tak naprawdę nie zna realiów wydawniczych. Czy ktoś może potwierdzić, że serio 60k jest potrzebne pismu do miesięcznego przeżycia na rynku? Ot, by uniknąć np. podejrzeń o to, że ktoś tu chce odrobić pandemiczne straty eventowe.

 

Przydałoby się szybko rozwiać te wątpliwości, to może uświadomi to ludziom, że tyle to kosztuje. Bo w zasadzie ta zbiórka ma IMO bardziej wymiar typowy pod wiernych fanów. A z nimi trzeba być transparentnym. Bonusy za progi są miłe, ale są symboliczne w jakimś tam sensie. Myślę, że ludzie bardziej chcieliby się dorzucać z powodu iż mają sentyment i chcą by pismo przeżyło.

 

Jestem mimo wszystko pełen nadziei. Że gdy ten pierwszy szok minie, to znajdą się ludzie dobrej woli i uratują pismo, forum i prasę. Sam wesprę, ale zastanawiam się nad progiem. No i mimo wszystko oczekuję, że ktoś tu jednak odniesie się i uspokoi towarzystwo, wyjaśni i zachęci. Uważam, że jest to do wypracowania ;)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.