Skocz do zawartości

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LeifErikson napisał:

Od momentu zadeklarowania wsparcia ile trzeba będzie czekać na numer 0 czy album? Te materiały już są gotowe, robią się, czy to w ogóle dopiero pieśń przyszłości? 

12 miesięcy. Myślisz, że ci powiedzą ile masz czekać żeby móc przestać płacić abonament? Xddd

 

teraz to już tylko syndyka spłacacie :lapka:

Odnośnik do komentarza

I jeśli tak jak było napisane wcześniej, jest błogosławieństwo Fenixa na ogarnięcie starych numerów to na serio jakiś dodruk czy wydania zbiorcze były by mega pomysłem. Chyba nie zdajecie sobie sprawy jak ciężko teraz dostać numery 1-50 w dobrym stanie i za rozsądną cenę. No bo jeśli w progu za 200 zeta są jakieś specjalne wydania PSXa (z dodatkowymi 8 stronami, które trzeba specjalnie wydrukować i 'dokleić' do bieżącego numeru) to za próg 300 zeta bym się skusił na 12 nowych numerów + 12 starych (już o tym pisałem wcześniej).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja wiem, ze tutaj jest kilku mlodych milosnikow cyfryzacji ale jednak pdfy to dla wiekszosci dodatek do papieru a nie na odwrot. Zatem oferowanie pierwszych numerow w pdf to troche slabo bo nie ma tej magii a cala zbiorka jest wlasnie po to zeby ratowac papier.

 

Ale na to chyba nie ma szans bo jak numer 0 ma kosztowac 300 stowy to wydruk 10u numerow chyba by pochlanial co poniektorych pensje. xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, ciężko dostać w dobrym stanie stare numery. Dlatego błogosławię dzień, w którym udało mi się zamówić pierwsze numery Szmatławca (sam zacząłem kupować od 17) w stanie NOWYM. Serio, na allegro dorwałem nówki sztuki pierwszych numerów (w tym legendarny pierwszy numer). Dosłownie jakby kupione dopiero co w kiosku. Sprzedawcą okazał się brat/kuzyn/wujek jednego ze Zgredów, cholera wie, albo zbieżność nazwisk... Ale pewnie stąd miał nowe egzemplarze początkowych numerów Szmatławca. A dodając, że w wyniku pomyłki i zamieszania podczas kupna... posiadam teraz po dwie sztuki NOWYCH numerów z początku istnienia pisma.

 

Niesłychane miałem szczęście. Muszę zobaczyć jakie numery mam zdublowane i sprzedać za sztabkę złota ;-)

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Mejm napisał:

 

Ale na to chyba nie ma szans bo jak numer 0 ma kosztowac 300 stowy to wydruk 10u numerow chyba by pochlanial co poniektorych pensje. xD

No właśnie chodzi o to że numer '0' (dostajesz 2 egzemplarze) jest w progu 100zł w którym też dostaniesz 6 bieżących numerów i jakieś bonusy. Czyli sam wydruk nie powinien być jakiś drogi (wiadomo że zależne to jest od ilości egzemplarzy). I tak jak Perez napisał ominęło by się kolportery, więc czystego zysku powinno być więcej.

 

@Emtebe Jak by Rogerowi się nie chciało schylić po łatwy piniądz to daj znać. Brakuje mi dosłownie 20 numerów.

Edytowane przez łom
Odnośnik do komentarza

To jest za 100 zl na miesiac. A nie za 100zl. Czy w takim razie jak zaplacisz na drugi miesiac znowu 100 to ci prenumerate przedluza o kolejne 6 miesiecy. Czyli po roku sponsorowania powinienes miec prenumerate na 72 miesiace.

Czy jak dasz raz te 70 czy 100 i anulujesz to dalej masz prenumerate czy ci ja anuluja?

Odnośnik do komentarza

Niech wrzuca te ekstrsy na wspieram to i raz sie szarpne na te dobra. 

Wydawajcie je powoli z czasem a nie wszystkie naraz to i kasa bedzie. Np najpierw numer 0. Potem stare numery papierowe. Nawet po sztuce. Potem albumy o zgredach.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

No, ale tak Was czytam i ogólnie płacić przez 3 m-ce 100 zł, żeby dostać numer 0, to jest imo niepojęte, żeby tyle płacić, praktycznie musisz w dużym rozrachunku zapłacić trzy stówy za gazetkę 0. Normalne książki napisane przez autorów, co mają tam po 200-300 stron i idą po 40-60 zł za egzemplarz, więc tutaj jednak autor miał więcej roboty i poniekąd rozumiem jego robotę. To tak jakby teraz porównać tę akcję patronite do akcji biedronkowej jak jakieś gangi świeżaków, czy tam fajniaków, gdzie taki jeden pluszak to wywalenie ze 300 czy tam 400 zł, żeby go dostać XD. Gdzie na takim aliexpress taki pluszak kosztował 20 zł XD. No podobna teraz taka akcja jest ze szmatławcem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Prog 50zl to jest pierwszych 10 numerow w pdf ale jesli bedzie streak 6 miechow. 

 

Prog 100 to sa NIBY 2 numery zero ALE sam opis jest tak skonstruowany, ze nie wiadomo czy to jednorazowo 100zl czy 3x100 bo info odnosnie 3 miesiecy jest tylko przy wejsciowce na impreze.

 

Czyli zeby zgarnac 10 pdf + 2 numery zero zakladajac wariat z 3 miesiacami to:

 

1m: 100zl

2m: 100zl

3m: 100zl

4m: 50zl

5m: 50zl

6m: 50zl

Razem: 450zl

 

Ale jesli za 100zl sa 2 numery zero a streak 3 miesiecy dotyczy tylko wejsciowki (watpie) to:

 

1m: 100zl

2m: 50zl

3m: 50zl

4m: 50zl

5m: 50zl

6m: 50zl

Razem: 350zl

 

 

Tak czy inaczej: :dynia:

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, łom napisał:

 

 

@EmtebeJak by Rogerowi się nie chciało schylić po łatwy piniądz to daj znać. Brakuje mi dosłownie 20 numerów.

 

Nr 4, 6 i 8 na pewno mam duble. W środku jeszcze plakaty nie wyrwane :D A w jednym ze starych numerów jest jeszcze plakat gigant i kalendarz na rok 1998.

 

HTu9u7I.jpg

 

Mega szczęście wtedy miałem, że to dorwałem. W dodatku za grosze, po cenie kioskowej :hi:

  • Plusik 1
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Faka napisał:

No, ale tak Was czytam i ogólnie płacić przez 3 m-ce 100 zł, żeby dostać numer 0, to jest imo niepojęte, żeby tyle płacić. Normalne książki napisane przez autorów, co mają tam po 200-300 stron i idą po 40-60 zł za egzemplarz, więc tutaj jednak autor miał więcej roboty i poniekąd rozumiem jego robotę. To tak jakby teraz porównać tę akcję patronite do akcji biedronkowej jak jakieś gangi świeżaków, czy tam fajniaków, gdzie taki jeden pluszak to wywalenie ze 300 czy tam 400 zł, żeby go dostać XD. Gdzie na takim aliexpress taki pluszak kosztował 20 zł XD. No podobna teraz taka akcja jest ze szmatławcem.

 

Spoko, tylko ze to jest zbiórka funduszy, a nie sklepik z gadżetami. :) Decydujesz się wspierać pismo jakąś kwotą, a nie kupujesz dodatki. Dodatki są... dodatkami. :D Upominkami w zamian za wsparcie. :) Patrząc przez pryzmat opłacalności, to na pewno opłacać się nie będzie, bo nie o to chodzi. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Faka napisał:

Normalne książki napisane przez autorów, co mają tam po 200-300 stron i idą po 40-60 zł za egzemplarz, więc tutaj jednak autor miał więcej roboty i poniekąd rozumiem jego robotę.

Stanowski w jednym ze swoich filmikow wyjasnil ile z tej ceny bierze autor ksiazki. 8-12%.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Spoko, tylko ze to jest zbiórka funduszy, a nie sklepik z gadżetami. :) Decydujesz się wspierać pismo jakąś kwotą, a nie kupujesz dodatki. Dodatki są... dodatkami. :D Upominkami w zamian za wsparcie. :) Patrząc przez pryzmat opłacalności, to na pewno opłacać się nie będzie, bo nie o to chodzi. 

 

Tylko, że różnica jest taka, że ratujesz tego szmatławca i dokładasz do ich interesu, który albo wypali, albo nie wypali i płacisz jednak sporo tych pieniędzy, gdzie wcześniej sobie w kiosku kupowałeś za dyszkę, teraz 12 zł i sobie pismo dobrze prosperowało bez stresu (no, wiem, teraz pandemia, wszystko utrudnione i mniejszy zarobek). O ile to dziwnie wygląda, że jednak sporo ludzie musi dać trochę tej kasy, żeby utrzymać pismo, bo nie oszukujmy się, te 60k to nie byle kwota dla takiego Kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mejm napisał:

Stanowski w jednym ze swoich filmikow wyjasnil ile z tej ceny bierze autor ksiazki. 8-12%.

 

Oj, 8-12% to coś na bogato chyba. Na tyle co te różne tematy śledziłem, to topowi autorzy to się może o te 7-8% ocierają. Ktoś nowy z ulicy to niech się cieszy na 4%. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Emtebe napisał:

 

Nr 4, 6 i 8 na pewno mam duble. W środku jeszcze plakaty nie wyrwane :D A w jednym ze starych numerów jest jeszcze plakat gigant i kalendarz na rok 1998.

 

HTu9u7I.jpg

 

Mega szczęście wtedy miałem, że to dorwałem. W dodatku za grosze, po cenie kioskowej :hi:

Słuchaj, zalało mi p-i-w-n-i-c-e z pierwszymi 16. numerami. Po ile by pan miał te gazetki?

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.