Skocz do zawartości

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Emtebe napisał:

Fotoalbum za kilkadziesiąt złotych, sam zakupię.

Nie No to jest mój autorski pomysł po tym jak mi zalało - sam wiesz co. Chciałem mieć surowe pdfy pierwszych numerów i zrobić sobie na Allegro jako fotoalbum w grubej oprawie, np. rocznik ’97. Pisałem do Rogera i kilku innych, starych zgredow ale tylko Roger odpisał. Zreszta nieważne bo i tak teraz **** z tego, tylko patronite :/

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Pupcio napisał:

Przy jakim progu wywalicie w końcu te boomerskie komiksy?  :pawel:

Boomerski to jest ten kij w dupie POWAŻNYCH graczy w komentach do twitta. Brakuje jeszcze srania żarem o to, że uprzedmiotawianie kobiet i będzie bardzo na czasie. A może nawet gdzieś tam niżej już jest.

No dobra, przescrollowałem trochę i nawet padło już magiczne INCEL xdddddd. Jednak to woke towarzystwo to ma sprane mózgi. Nie zdziwiłbym się, gdyby sprzedaż tradycyjnych mediów słabła nie tylko dlatego, że gimby nie kupują gazetek, tylko przez to, że starzy, nadęci i obrażalscy gracze nie są w stanie zmierzyć się z lekturą, która nie wpisuje się 100% w ich bezpieczną strefę komfortu. A w necie? Obserwujesz sobie swoje tagi, banujesz niepoprawnych użytkowników i się żyje w bańce informacyjnej.

 

Co do zbiórki, to spodziewałem się bardziej układu typu "przelej 50-100 zł, dostaniesz numer 0 i jakąś pamiątkę". Wybaczcie, ale obecne kwoty i "nagrody" za ich uiszczenie są jak dla mnie nieadekwatne.

 

edit: widzę, że na bieżąco są jakieś zmiany wprowadzone, bo teraz jest stówka za numer 0. Ale nadal nie do końca jasno jest to opisane, bo tylko przy wzmiance o EP jest mowa o wymogu konkretnie trzech miechów wsparcia. Czy reszta bonusów też wpada dopiero wtedy? No i te historie z poprzednich zbiórek też nie zachęcają. Eh dziwne czasy nastały.

 

 

@Emtebe też swego czasu zakupiłem od tego allegrowicza kilka numerów, było dokładnie tak, jak piszesz: stan idealny, cena dobra, nazwisko nadawcy jakby znajome xD. Nie bawię się teraz w jakieś uzupełnianie kolekcji (za dużo mam braków), ale też żałuję, że więcej nie kupiłem. Kurwa ile człowiekowi różnych rzeczy w śmiesznych (szczególnie porównując do dzisiejszych) cenach przeleciało koło nosa, bo żal kasy było.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 10
  • Lubię! 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Cos czuje, ze na tej zbiorce najlepiej zarobi Emtebe.

 

26 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

le nadal nie do końca jasno jest to opisane, bo tylko przy wzmiance o EP jest mowa o wymogu konkretnie trzech miechów wsparcia. Czy reszta bonusów też wpada dopiero wtedy?

Na to samo zwrocilem uwage, bardzo nieprecyzyjnie to jest sformulowane.

Odnośnik do komentarza

Oho wjechał kapitan cały na biało :obama: 

 

Ja też się cieszę, że wychowałem się na szmatławcu, a nie tik toku (btw nikt tu o tik toku nie wspominał), ale czas zapierdala i niektórych rzeczy nie powstrzymasz. Można się oszukiwać i nawet przedłużyć agonię o kilka zbiórek tu i tam, ale imo to lanie wody do dziurawego wiadra, a jak w końcu nie będzie komu lać to i tak będzie trzeba zwinąć zabawki. Wydaje mi się, że gdyby wydawali jakiś gruby konkretny kwartalnik + poważny serwis internetowy/youtube to byłaby szansa na lepszy biznes niż teraz. No chyba nie ma lepszego dowodu na to, że to co jest się nie sprawdza, skoro trzeba prosić ludzi o hajs (który jest tylko łataniem dziury, a nie inwestycją)

 

Najlepszym polskim przykładem jest chyba arhn.eu - obecnie ponad 9k miesięcznie na patronite + monetyzacja na yt + kasa od sponsorów, a do tego ma fantastyczny, niecasualowy content zarówno na kanale yt, jak i swojej stronie internetowej. Można? Można.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Przepraszam maciucha, ale przestalem czytac po pierwszym zdaniu.

W kazdym razie, Panowie, czuje jakby konczyl sie jakis wazny etap w zyciu, po ktorym pozostanie olbrzymia pustka w sercu. Na zadne grupy na fejsie, itp. marne substytuty nie bede wbijal, wiec dzieki za te wszystkie wspolne lata!

vmnPPQK.gif

  • Plusik 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, maciucha napisał:

Ja też się cieszę, że wychowałem się na szmatławcu, a nie tik toku (btw nikt tu o tik toku nie wspominał), ale czas zapierdala i niektórych rzeczy nie powstrzymasz. Można się oszukiwać i nawet przedłużyć agonię o kilka zbiórek tu i tam, ale imo to lanie wody do dziurawego wiadra, a jak w końcu nie będzie komu lać to i tak będzie trzeba zwinąć zabawki. Wydaje mi się, że gdyby wydawali jakiś gruby konkretny kwartalnik + poważny serwis internetowy/youtube to byłaby szansa na lepszy biznes niż teraz. No chyba nie ma lepszego dowodu na to, że to co jest się nie sprawdza, skoro trzeba prosić ludzi o hajs (który jest tylko łataniem dziury, a nie inwestycją)

 

Najlepszym polskim przykładem jest chyba arhn.eu - obecnie ponad 9k miesięcznie na patronite + monetyzacja na yt + kasa od sponsorów, a do tego ma fantastyczny, niecasualowy content zarówno na kanale yt, jak i swojej stronie internetowej. Można? Można.

 

No ale myślisz ,że pisanie tekstów a nagrywanie filmików jest jakoś powiązane ze sobą? To są dwie różne rzeczy. Jak ktoś czuje pierwsze to nie znaczy ,że będzie dobry w tym drugim. 

 

Zresztą walka na rynku prasy trwa nie bez przyczyny, jest to kolejna nisza którą można zagospodarować. Ten co zostanie ostatni będzie spijał śmietankę jako monopolista. Może na małym rynku ale zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał:

 

No ale myślisz ,że pisanie tekstów a nagrywanie filmików jest jakoś powiązane ze sobą? To są dwie różne rzeczy. Jak ktoś czuje pierwsze to nie znaczy ,że będzie dobry w tym drugim. 

No cóż, w przyrodzie organizmy które nie potrafią się przystosować do zmieniających się warunków, zazwyczaj giną :dunno: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Dave Czezky napisał:

Roger, wez zagadaj na PM do maciuchy, moze da wam jakies wskazowki.

ale ty serio uważasz że jak ktoś robi zbiórkę na 60k w trybie co miesięcznym, to taki projekt ma jakąś przyszłość? życzę chłopakom jak najlepiej, ale mam wrażenie że sentymenty przesłaniają kilku osobom zdrowy rozsądek

 

no ale już kończę, bo się zapętlam - mam zupełnie szczerze nadzieję że znajdzie się kilku mecenasów polskiego gamingu którzy będą w stanie ciągnąć za uszy ekstrima w obecnej formie :) 

Odnośnik do komentarza

Fascynuje mnie ciągłe przywoływanie YT jako rzekomego ratunku czy alternatywy dla printu. Raz, że ludzie którzy piszą nie muszą być tak biegli przed kamerą. Dwa, że jak chcę przeczytać dobry felieton i potrzymać w ręku pismo, to filmik na YT mi tego nie zrekompensuje. 

 

Owszem, rynek jest trudny, sytuacja niewesoła, ale trzeba walczyć póki jest nadzieja choćby na jeden kolejny numer, a wierzę, że będzie ich jeszcze wiele.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Za 150zł miesięcznie mam Xbox-a z GP. Rozumiem, że za 300zł miesięcznie dodają jeszcze PS5 z PS+?
Ludzie serio...:facepalm:
Przestałem kupować kilka miesięcy po zmianie naczelnego te kilka lat temu. Od tamtego momentu gazeta dla mnie nie istnieje. Neo+ też zdechło i mało kto o tym nawet pamięta, a utrzymywanie czegoś tylko ze względu na sentyment mija się z celem.

Po prostu zgaście światło i kończcie zabawę albo przerzućcie się na pdf do końca roku.

Odnośnik do komentarza

społeczność tego forum jest trochę... przereklamowana? tak płaczecie, że forum się kończy, jakby to musiało oznaczać koniec wszystkiego. jak na polygamii nikomu z góry nie chciało się usprawniać silnika domyślnego forum (którego nikt nie usunął, jest do dzisiaj) to tamtejsi użytkownicy postawili sobie własne, które już jakiś czas działa.

 

owszem, to nie ratuje gazety, ja tylko pisze co by było gdyby, bo większości to chyba o forum chodzi

 

w kwestii samej zbiórki się nie wypowiadam, niemniej życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza

Extrim umiera. No to grubo. Przez extrim papierowy założylem tu konto w 2006 - wcześniej niż większośc tych co tu "życie przepisali" na tym forum. 

 

I słabo się czyta gdy cały dzień napierdzielania o tym że np "za dużo włoże a za mało wyciągne". Każdy liczy swoją kasę i nie każdy sypnie 100 czy 200 żeby redaktorowi pensje wypłacić, ale już przestańcie eposy mądrości pisać bo gdyby nie gazeta to by tego co tu jest na forum by nie było. Troche szacunku. 

 

To że właściciel nie ogarnął kasy na przestojowe, pensje i tym podobne to spierdzielił. Ale przecieć od gazety sie zaczeło. Którą w sumie kupuje od startu. 

 

Właśnie stąd się niektórzy seniorzy wzieli na tym forum - z yebania postami gdy temat gorący. 

Odnośnik do komentarza

Ja to nic nie chcę z jakichś zbiórek i jakieś gadzeciki rozdaję lub wyrzucam. Dla mnie najważniejsze jest, by pismo dalej wychodziło i bym je mógł czytać w wersji drukowanej.

 

Nie interesuje mnie czytanie na szybkach ani oglądanie jakichś filmików. Ktoś wyżej przywołal arhn jako wzór. Cóż, ja tego głosiku znieść nie mogę i choćby nie wiem co tam oferowali, nie da się tego słuchać. 

 

Jeśli w jakiś sposób, jako czytelnik, mogę pomóc w przetrwaniu pisma, oczywiście pomogę i będę namawiał do tego innych. 

 

A wszelkich gawędziarzy i wujków dobra rada odsyłam do tematów typu wojny konsolowe i innego ścieku. 

 

Bo wbrew pozorom, mimo zmieniających się czasów, na rynku jest miejsce dla pism drukowanych. Pokazuje to przykład m. in. CDA, które po odłączeniu się od Bauera kwitnie. Nigdy go nie lubiłem, ale jestem w szoku, jakie nastąpiły pozytywne zmiany. Rewelka. 

 

Kondycja tzw. 'printu' odzwiercielda też stan rozwoju danego społeczeństwa. Z uwagi na fakt postępowania w ostatnich latach ogólnego zidiocenia ludzi w tym kraju, następuje także spadek czytelnictwa. To plus pandemia plus kiepska dystrybucja (fatalna, szczególnie Pixela) spowodowała te kłopoty. Mam nadzieję, że przejściowe. 

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

prawda jest ze pismo PE w obecnej formule to jakies 1/3 kontentu tego co bylo w tej gazecie w 2006 -->brak kącików, brak sporej rzeszy świetnych ludzi (Sciera,Star,Kujot,Torba,Mashter choć go nie lubiłem to pojecie o tekkenie mial), czcionki o jakiejs gigantycznej wielkości i problem z tozsamoscia pisma ludzi po 35 roku zycia.   Albo to pojdzie w innej formule jak np. kwartalnik ktory treścia znacznie bedzie przewyzszal obecne numery PE albo gazeta mimo, ze zostana zebrane fundusze padnie bo na to chwile Roger to sie nadaje do sprzedawania lodow z automatu a nie prowadzenia gazety, dla której kilka/nascie tysięcy ludzi z tego kraju kupuje pismo. Nie wystarczy byc naczelnym z tytule, ale trzeba miec realny plan ROZWOJU pisma na kolejne lata. Nie żyjemy w próżni, swiat sie zmienia, ludzie sie starzeje, ale nie mysle, ze gracze konsolowi to życiowe ameby, ktore umierają w kwestii gier po 30 roku zycia bo ''obowiązki wzywają''. Gry wideo to nie jest rozrywka tylko na magiczny czas dzieciństwa, młodości, ale coraz bardziej wykazująca sie dziedzina, ktora pojawia sie w codziennym zyciu. Ludzie rezygnuje z oglądania tv teraz, a za niedługo bede rezygnowali z odpalenia internetu by moc pograć sobie kilka godzin na konsoli. Ludzie, zwłaszcza w tak niestabilnym ekonomicznie kraju jakim jest Polska potrzebuje rozrywki na NAJWYZSZYM POZIOMIE a takiej jakości nie zapewnia im jarmarczne filmy, książki, muzyka czy juz nawet internet(kiedys ludziom przeje sie te medium) tylko GRY WIDEO! Pomyślcie o tym.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to funkcjonuje, ale się wypowiem ;)

Zdaje sobie sprawę, że losy wydawnictwa i magazynu są powiązane. Ale po przeczytaniu pierwszego posta - widzę to tak, że problemy wydawnictwa na scenie eventowej próbują być łagodzone poprzez zbiórkę wśród fanów ekstrima.

Może inaczej spojrzałbym na to gdybym dostał informacje o problemach z samą gazeta. Ale o tym cisza.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...