Skocz do zawartości

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest tak jak pisał wcześniej Roger (problemy z kolporterami, eventami itp.) to w tym patronite bardziej bym się skupił na tym żeby: a) przekonać ludzi do zamawiania prenumeraty, nie kupowania w kiosku, b) zachęcić osoby które przestały czytać lub nigdy nie czytały Extreme'a do zapoznania się z pismem. W tym momencie to wygląda tak jak pisze Aleks, patronite ma być doraźną pomocą. Ja bym to widział tak: 15zł - to co w 10 + pdf aktualnego numeru, 30 - to co w 15 + magazyn papierowy wysłany priorytetem czy innym paczkomatem (bo największym problemem prenumerat jest ich opóźnienie w stosunku do premiery kioskowej), 50 - to co w 30 + 1 archiwalny numer Extreme'a (aby między innymi zachęcić ludzi tęskniącymi za 'starymi czasami').  Jednorazowe bonusy w postaci fotoksiążki, numeru '0' itd. wrzucił bym do progów sumarycznych jeśli coś takiego istnieje (np. przy przekroczeniu progu 300zł wysyłamy nr '0', przy 500 fotoksiążka, bez względu na to czy to było 10x50 czy 34x15) lub z możliwością kupna oddzielnie. No i jeszcze jedno, raz na dwa tygodnie jakiś podcast by się przydał, czy to w formie Q&A z pytaniami od patronów czy o jakimś ważnym temacie. Może osoby które nigdy nie miały styczności z magazynem zainteresują się, a inne które już nie czytają magazynu rzucą 10 zeta aby zadać jakieś nurtujące ich od 20 lat pytanie?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Aleks napisał:

Ale po przeczytaniu pierwszego posta - widzę to tak, że problemy wydawnictwa na scenie eventowej próbują być łagodzone poprzez zbiórkę wśród fanów ekstrima.

Zwłaszcza ze niedawno czytałem post, jak to super się sprzedał numer z kalendarzem.

To od tego wydania poszedł aż taki spadek, by założyć patronite na 60.000? :/

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, grzybiarz napisał:

Zwłaszcza ze niedawno czytałem post, jak to super się sprzedał numer z kalendarzem.

To od tego wydania poszedł aż taki spadek, by założyć patronite na 60.000? :/

 

Też o tym myślałem i trochę to słabo wygląda z perspektywy czasu. Dziwna chronologia zdarzeń. No chyba że tu chodzi o to, że numer coprawda sprzedał się dobrze, ale realne zyski ze sprzedaży i tak są mizerne? Ciężko to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

Edit: Drugi raz mi się wysłało, nie wiem jakim cudem xd 

 

Jestem pod wrażeniem zmiany progów. Już po pierwszej krytyce te zmiany były dla mnie atrakcyjne. Obecnie próg za 100 zł gdzie mogę pomóc i dostaję w zamian prenumeratę na pół roku, album i numer zero jest świetne. Tylko nie podoba mi się forma abonamentu, płacąc 100 zł jednorazowo otrzymam wszystkie te bonusy? No nie oszukujmy się nikt miesiącami was nie będzie wspierał takimi kwotami. Chciałbym aby ktoś wyjaśnił tą kwestię @Roger?

 

CDA zrobiło to o wiele lepiej tworząc zbiórkę w konkretnym celu. A wasza forma wsparcia wygląda źle z punktu PR, kupuj czasopismo i wspieraj jeszcze na patronie? Kto tak funkcjonuje. Lepiej chyba realnie wycenić funkcjonowanie czasopisma w jego cenie. 

 

Powinniście bardziej ludzi zachęcać do prenumeraty w tych trudnych czasach :lapka:

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Ukukuki napisał:

Edit: Drugi raz mi się wysłało, nie wiem jakim cudem xd 

 

Jestem pod wrażeniem zmiany progów. Już po pierwszej krytyce te zmiany były dla mnie atrakcyjne. Obecnie próg za 100 zł gdzie mogę pomóc i dostaję w zamian prenumeratę na pół roku, album i numer zero jest świetne. Tylko nie podoba mi się forma abonamentu, płacąc 100 zł jednorazowo otrzymam wszystkie te bonusy? No nie oszukujmy się nikt miesiącami was nie będzie wspierał takimi kwotami. Chciałbym aby ktoś wyjaśnił tą kwestię @Roger?

 

CDA zrobiło to o wiele lepiej tworząc zbiórkę w konkretnym celu. A wasza forma wsparcia wygląda źle z punktu PR, kupuj czasopismo i wspieraj jeszcze na patronie? Kto tak funkcjonuje. Lepiej chyba realnie wycenić funkcjonowanie czasopisma w jego cenie. 

 

Powinniście bardziej ludzi zachęcać do prenumeraty w tych trudnych czasach :lapka:

 

Mi się wydaje, że trzeba płacić 100zł przez te kilka miechów, żeby dostać prenumeratę. Jakby prenumerata dochodziła do skrzynki w dzien premiery magazynu to bym sam ją wykupił, ale tak? Wspomóc oczywiście wspomogę na Patronite, ale lepszą opcją by była terminowa prenumerata i dla was i dla mnie .

Odnośnik do komentarza

Wtedy ta zbiórka będzie parodią szczerze mówiąc. Jednorazowa zbiórka spoko ale utrzymywanie czyjegoś biznesu miesiącami bo wypadły imprezy growe to xd. Jeszcze raz powtórzę CDA zrobiło to z głową i mega uczciwie względem konsumenta a tutaj jest to rozwiązane tak sobie. Jednak mam świadomość ,że nie jest to winna redakcji tylko kolejna porażka pewnego pana. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No wlasnie niektorzy tutaj nie widza tej subtelnej roznicy, ze nie redakcja ustala progi i odpala patronite tylko wydawca. Nawet sam Roger to pisal.

 

Szacunek? Jasne, dla Rogera za balans miedzy scierowym a butcherowym obecnie pismem i Pereza za dotychczasowe ogarnianie wszystkiego i mocowanie sie z pyskaczami z forum (na cda smugler by juz co poniektorych z nas dawno pobanowal za zle pisanie o pisemku). Ale szacunek za te progi? No bez przesady. Oddzielcie to, ze to wydawca wystawil zbiorke a my komentujemy i tyle. I wiekszosci sie nie podoba. Moze nawet redakcji sie nie podoba ale sa zalezni od L&M wiec IM nie wypada komentowac. Ale nam?

 

Moim zdaniem yt i portal to juz temat zamieciony. No i bez sensu antagonizowac PPE zwlaszcza jak sie jest tam red. naczelnym xD Z kolei na yt jest fhui kontentu i nie wiem co by mialo ludzi przyciagnac do ogladania w sieci, osobistosci Kalego, HIVa czy KOMODA? I jak juz pisano, nie kazdy dobrze wypada przed kamera. Hiv otworzyl swoj kanal w prime time, gdzie chyba jeszcze nie bylo ppe, jadac na renomie z pisma i wyszlo jak wyszlo. A w ogole wiecie ze pixel ma swoj portal z roznego rodzaju informacjami i przedrukami z pisma? No wlasnie.

 

 

Sruba gratuluje Senior Membera xD

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Myślę że to główny wydawca - ten od eventów i zbiórek, pomyślał, że skoro nie ma eventów i kasy brak, to zrobimy zbiórkę. Pixel podejrzewam ma się gorzej od PE - PE to jest historia i najstarszy magazyn o konsolach, baza czytelników od lat + ci z doskoku. Więc chyba pierw wyszedł pomysł zbiórki ratowania Pixela, a PE dostało zbiórkę jakby "przy okazji", takie mam wrażenie.
Nie wiem, czy nie lepiej byłoby zrobić wsparcie na wspieram.to - jednorazowe, niż abonament na patronite.

Odnośnik do komentarza

No Pixel to już od dawna jest coraz nudniejszy. Kupowałem jeszcze z rozpędu ale numer z dodatkiem polski game dev (super dodatek ale to zasługa Papkina a nie micza) prawie nie ruszyłem. Jak ten dodatek przeczytałem od 1 do ostatniej strony tak Pixel może jeden artykuł i felietony (jedyna fajna jeszcze rzecz w pixelu ale to 4-5 stron). 

 

Co do miejsca na pismo w 2021 roku. Ja uważam że nadal są ludzie czytający prasę i może jest to nisza ale jak pismo jest dobre to ma szansę się obronić. PSX mogę wspierać kupując go ale nie będę brał udział w akcjach takich jak ta. CDA też nie wsparłem ale co miesiąc kupuje a nawet ostatnio wykupiłem prenumeratę bo tak dobrze mi się nowe numery czyta. 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem główną zachętą do Patronite powinna być prenumerata. Powinno być tak wyliczone, że płacisz za patronite ciut więcej niż za samą prenumeratę w sklepie a przy tym dostajesz prenumeratę(odpowiednio 6 i 12 miesięcy) i gratis różne bonusy. A teraz jest tak, że wydajesz 210PLN na Patronite i dostajesz 6 miesięcy prenumeraty i plastikową kartę. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, blantman napisał:

No Pixel to już od dawna jest coraz nudniejszy. Kupowałem jeszcze z rozpędu ale numer z dodatkiem polski game dev (super dodatek ale to zasługa Papkina a nie micza) prawie nie ruszyłem. Jak ten dodatek przeczytałem od 1 do ostatniej strony tak Pixel może jeden artykuł i felietony

 

Ten dodatek Polski Gamedev to jak dla mnie najlepsze co można było przeczytać w Pixelu (choć nie było bezpośrednio w Pixelu) i myślę, że byłbym zadowolonym czytelnikiem, gdyby Szmatlawiec przyjął podobna formę. Masa jakościowych felietonów, wywiadów, bardzo szerokie spektrum tematów (od mega technicznych przez gospodarcze po społeczne). Taka gruba lektura raz na kwartał jak dla mnie byłaby super. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

Jestem pod wrażeniem zmiany progów. Już po pierwszej krytyce te zmiany były dla mnie atrakcyjne. Obecnie próg za 100 zł gdzie mogę pomóc i dostaję w zamian prenumeratę na pół roku, album i numer zero jest świetne. 

 

Album jest chyba dopiero w progu 200?

 

Również uważam, że jednorazowa zbiórka byłaby atrakcyjniejsza. Bonusy, które zaproponowaliście są super, ale reguły są nadal jak dla mnie niejasne. Jak długo należy opłacać 100 czy 200 zł, żeby załapać się na fanty z danego progu? Co z fantem, który wymaga wpłat 50 zl przez 6 miesięcy (10 pierwszych numerów w PDF), jeśli placiloby się krócej, ale wyższą kwotę?

 

Moje hajsy czekają, ale przed deklaracją wsparcia chciałbym znać zasady. :) Dlatego wydaje mi się, że przy wpłatach jednorazowych byłoby prościej i czytelniej, bo mielibyśmy jakiś sztywny próg, określone bonusy i wszystko jest jasne. :)

Odnośnik do komentarza

aż się musiałem zalogować na tym kurwidołku jak przeczytałem na fejsie o tym patronite.

Średnio mi się widzi oddawanie kasy za nic co miesiąc, żeby utrzymać nierentowny biznes. Od dawna mówiłem, żeby podnieść cene pisma, średnia wieku czytelników poszła do góry, to nie te czasy, co się liczyło każdy grosz z kieszonkowego.

Gdyby była opcja w przedziale 20-50zł miesięcznie z fizycznym egzemplarzem PE to bym w to wszedł, na kazdym numerze i tak wtedy macie kilkukrotna przebitke. Prenumerata mi się kończy i chyba nie przedłużę, skoro biznes wisi na włosku, wiec tu znowu przewaga patronite który mogę przerwac w dowolnym momencie.

Odnoszenie też dziwne wrażenie, że Pixel jest tu większą kulą u nogi i czas zaorać ten hobbystyczny projekt własciciela.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Ten dodatek Polski Gamedev to jak dla mnie najlepsze co można było przeczytać w Pixelu (choć nie było bezpośrednio w Pixelu) i myślę, że byłbym zadowolonym czytelnikiem, gdyby Szmatlawiec przyjął podobna formę. Masa jakościowych felietonów, wywiadów, bardzo szerokie spektrum tematów (od mega technicznych przez gospodarcze po społeczne). Taka gruba lektura raz na kwartał jak dla mnie byłaby super. 


Tak btw to był on dostępny cyfrowo za free jeszcze przed dorzuceniem wersji papierowej do Pixela https://polskigamedev.pl/magazyn-polskigamedev-pl-pobierz-cyfrowa-wersje-magazynu-za-darmo/ , więc to też nie jest do końca tak, że jest to integralna część Pixela.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jar3czek napisał:


Tak btw to był on dostępny cyfrowo za free jeszcze przed dorzuceniem wersji papierowej do Pixela https://polskigamedev.pl/magazyn-polskigamedev-pl-pobierz-cyfrowa-wersje-magazynu-za-darmo/ , więc to też nie jest do końca tak, że jest to integralna część Pixela.

No nie jest a większość co się tam udzielała pismaków to z sieci i CDA a nie Pixel. Ale fajnie że wydali to jako dodatek do pixela o na pewno im sprzedaż skoczyła na ten jeden numer

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, D.B. Cooper napisał:

ustawcie jednorazowy cel i tu nie ma co się rozdrabniać, proponuje BAŃKĘ, my zrobimy resztę. Jeszcze sobie na wakacje gdzieś pojedziecie 

Ale z szacunku nie powinieneś tego pisać, jesteś na forum za darmo, a tylko biegasz po lesie. Przemyśl sprawę.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...