Skocz do zawartości

PSVR 2 - komentarze i inne rozmowy


qraq_pk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Kurczę, naprawdę czekam na ten kawałek plastiku. :D Sprzęt będzie dużo bardziej zaawansowany od poprzednich gogli Sony, nawet będą nowe kontrolery, a nie te różdżki z PS3. Jak wyjdą jakieś killery, potwierdzą Half-Life Alyx i cena będzie przystępna to leci preorder. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
7 minut temu, Shen napisał:

Skąd ten pomysł, że nie beda skoro ps5 ma wsteczna z ps4?

Bo gry które trackują światełko na kontrolerze potrzebują jego do poprawnego działania, dla tego do dużej części gier VR odpalanych na PS5 zalecany jest DualShock 4 albo Move'y a nie DualSense. Z nowymi kontrolerami będą musieli 'przełożyć' położenie światełka z pada na położenie któregoś kontrolera. Moim zdaniem wsteczna kompatybilność z grami z PSVR1 + podbicie rozdzielczości w takim trybie to wymóg ale czy Sony będzie się chciało to zrobić to już inna sprawa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedyny problem jaki ewentualnie widzę, to konwersja sterowania. Mam na myśli pamiętające PS3 Move. Nie wiem, na ile prosto da się przenieść, bo to chyba jednak zupełnie inna technologia i wiele może zależeć od samych twórców, czy zamierzają je zaktualizować pod nowe sterowanie, bo obecnie wszystkie te gry są zaprojektowane pod Move. A to z kolei może wymagać czasu i nakładów finansowych. 

A może nie. 

Ale coś podejrzana ta cisza i brak potwierdzenia "wstecznej".

 

edit: łom wyżej trochę mnie uprzedził.

Odnośnik do komentarza

Cisza w tym temacie nie pomaga, ale jeżeli chodzi o światełka, to poprzednie gogle to tylko urządzenie do wysłania sygnału do gry. Gra samego światełka nie szuka, więc raczej z pewnością to można zrobić. Dla mnie zresztą to jest logiczne, że drugie gogle muszą wspierac poprzednie gry, bo jak mają startować znowu z pięcioma grami, to lepiej nie wydawać wcale. 

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Moldar napisał:

Cisza w tym temacie nie pomaga, ale jeżeli chodzi o światełka, to poprzednie gogle to tylko urządzenie do wysłania sygnału do gry. Gra samego światełka nie szuka, więc raczej z pewnością to można zrobić. Dla mnie zresztą to jest logiczne, że drugie gogle muszą wspierac poprzednie gry, bo jak mają startować znowu z pięcioma grami, to lepiej nie wydawać wcale. 

No gra samego światełka nie szuka bo to robi kamerka żeby umiejscowić kontroler/hełm w przestrzeni (a nie polegać tylko na rotacji) i dać sygnał konsoli jak to przełożyć w grze. To na 100% jest do zrobienia tylko zająć tym musi się Sony. Jak tego nie ogarną to będzie mega lipa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z jednej strony technologicznie różnią się i psvr śledził światełka poprzez kamerę z przodu, ,a psvr 2 ma wbudowane kamerki i śledzi co się dzieje. Może zrobią jakiś emulator/kompilator czy jak to nazwać, że by zmieniał odczytywanie ruchów gracza. Bez kompatybilności ten sprzęt przynajmniej na początku totalnie nie będzie mieć sensu.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, creatinfreak napisał:

Z jednej strony technologicznie różnią się i psvr śledził światełka poprzez kamerę z przodu, ,a psvr 2 ma wbudowane kamerki i śledzi co się dzieje. Może zrobią jakiś emulator/kompilator czy jak to nazwać, że by zmieniał odczytywanie ruchów gracza. Bez kompatybilności ten sprzęt przynajmniej na początku totalnie nie będzie mieć sensu.

 

Myślę, że sonka sie nauczyła po akcji z PS4, że nie wypuszcza się konsoli bez gier. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...