Skocz do zawartości

Nietypowy problem - ból kciuka przy graniu na padzie


Matteo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Piszę z dość nietypowym problemem, niedawno zaopatrzyłem się w swoją pierwszą konsolę i zauważyłem po kilkunastu minutach, że gra na padzie sprawia mi duży ból w kciuku - mniej więcej od miejsca gdzie palec się kończy prawie do nadgarstka. Wyczytałem w internecie, że to może być takie schorzenie jak zespół de Quervaina, ale nie mam 100% pewności czy to to. Piszę tutaj, bo może ktoś z was zmagał się z podobnym problemem i jestem ciekaw jak się z nim uporaliście, bo w moim przypadku jest to na tyle uciążliwe, że zaczynam myśleć o zwrocie konsoli. :/ Dzieki z gory za porady!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poczekaj. Pograj. Masz dwa tygodnie na oddanie. Ja miewam podobnie jak długo gram na jednej konsoli ( np. miesiąc dzień w dzień napierdalam w apexa na pleju) i przechodzę na drugą to pamięć mięśniowa i ułożenie kciuka lewej ręki sprawia, że ścięgna i/lub stawy zwyczajnie mnie bolą, ale po dwóch trzech dniach mija.

Możliwe, że ściągną nie są przyzwyczajone do takiej pozycji kciuka lub zacząłeś używać mięśni, których wcześniej nie używałeś w takim stopniu jak teraz i po prostu musisz się zaadaptować. 

Odnośnik do komentarza

Miałem podobnie, ale w intensywnych gierkach (Bloody Palace w DMC5 SE Vergilem i trzaskanie 4x Judgment Cut na każdym poziomie), jednak mi to mija po kilku-kilkunastu minutach od odłożenia pada. Jeśli ból jest naprawdę uporczywy i pojawia się regularnie podczas grania na padzie to może warto umówić wizytę u specjalisty, zrobić badania i zasięgnąć jego porady? Bo nie oszukujmy się, tutaj raczej nikt nie zdiagnozuje Ci nic przez literki na ekranie, bo nie ma ku temu kompetencji. Było nie było w jakimś stopniu stawiasz na szali swoje zdrowie - znacznie lepiej powierzyć je komuś, kto ma w tym kierunku wykształcenie i predyspozycje do tego, żeby Ci pomóc aniżeli konsolomaniakom z forum w internetach. Może być tak, że skoro to Twoja pierwsza konsola to sterowanie na padzie jest dla Ciebie czymś nowym, powodującym zmęczenie w palcach przez brak oswojenia i minie Ci to z czasem, ale może być równie dobrze tak, że faktycznie masz jakieś schorzenie, które do tej pory nie miało odpowiednich warunków do objawienia się. Taka luźna myśl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...